"Tajemnica Henriego Picka" w Kinie Konesera

„Tajemnica Henriego Picka” jest ekranizacją popularnej powieści Davida Foenkinosa wydanej w 2016 roku. Jest tu coś z ducha Agathy Christie, ale i liczne nawiązania do rosyjskich klasyków – Fiodora Dostojewskiego czy Aleksandra Puszkina.
fot. Aurora Films
Reklama

„Tajemnica Henriego Picka” to francuska komedia kryminalna, pełna zwrotów akcji, niespodzianek i ślepych uliczek. Film będziecie mogli zobaczyć podczas najbliższego Kina Konesera, które odbędzie się w środę, 22 stycznia o godz. 18:30 w kinie Helios przy al. Powstańców Warszawy 14.

O filmie:

Przedstawiona intryga skupiona jest wokół maszynopisu, który przypadkiem zostaje odnaleziony w jednej z bibliotek. Jej autorem rzekomo jest nieżyjący już Henri Pick, prosty człowiek kojarzony raczej z prowadzeniem pizzerii w małym miasteczku u wybrzeży Bretanii niż z literacką twórczością. Wydana książka okazuje się prawdziwym bestsellerem, co wzbudza podejrzenia szanowanego krytyka Jeana-Michaela Rouche’a. Mężczyzna, który przez wspomnianą książkę stracił niemalże wszystko, rozpoczyna prywatne śledztwo, by rozwiązać tajemnicę enigmatycznego Henriego Picka.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kino Konesera , Tajemnica Henriego Picka

Dzisiaj, 28.02.2020
Jutro, 29.02.2020
Pojutrze, 01.03.2020
Reklama
Reklama