Szerszy dostęp do książek elektronicznych w WiMBP w Rzeszowie

Więcej bezpłatnych kodów na e-booki i audiobooki z serwisu Legimi dla czytelników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
fot. Pixabay

fot. Pixabay

Odpowiadając na rosnące zainteresowanie czytelników książkami elektronicznymi, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie od lutego 2020 roku oferuje miłośnikom słowa drukowanego i mówionego większą niż do tej pory liczbę kodów bezpłatnego dostępu do serwisu Legimi - największej w Polsce wypożyczalni e-booków i audiobooków.

Na wirtualnych półkach Legimi znaleźć można nowości wydawnicze, bestsellerowe powieści sensacyjne, obyczajowe, kryminały, biografie, reportaże, bajki i lektury, a także popularne poradniki - łącznie około 60 000 różnych tytułów. Bezpłatny dla czytelników WiMBP dostęp do serwisu zapewniony jest w ramach specjalnego pakietu dla bibliotek publicznych - bez ograniczeń co do liczby wypożyczanych tytułów oraz liczby przeczytanych stron.

Aby skorzystać z mobilnej wypożyczalni należy odebrać w wybranej placówce Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie elektroniczny kod dostępu i z jego pomocą zalogować się na własne konto Legimi. Liczba kodów jest ograniczona, o ich odebraniu decyduje kolejność zgłoszeń czytelników w placówkach WiMBP. Największą ilością udostępnianych cyklicznie na początku każdego miesiąca kodów dysponują: Wypożyczalnia Główna przy ul. Dąbrowskiego 33 a oraz Filia nr 4 przy ul. Ofiar Katynia 15 i Filia nr 6 przy ul. Podwisłocze 6.

Od lutego 2020 r. działa także biblioteczne Konsorcjum Podkarpackie - dzięki niemu bezpłatny dostęp do platformy Legimi mają również czytelnicy Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej w Krośnie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dębicy.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WiMBP , Legimi , ebook , książka elektroniczna

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama