Spotkanie z Kornelią Golombek i promocja jej książki o Podkarpaciu
Spotkanie z miłośniczką Podkarpacia na stałe mieszkającą w Niemczech.
fot. Materiały prasowe

14 września w sali audiowizualnej WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 odbędzie się spotkanie z Kornelią Golombek połączone z promocją jej nowej książki „Region z duszą – portrety mieszkańców regionu karpackiego w południowo-wschodniej Polsce”. 

Wstęp wolny!

Kornelia Golombek – urodziła się na Śląsku, ale jako nastolatka wyjechała do Niemiec. Obecnie mieszka w Düsseldorfie i tam jest wykładowcą akademickim. Specjalizuje się w międzykulturowej edukacji dorosłych i psychologii komunikacji.

Poza działalnością naukową zajmuje się także wspieraniem współpracy polsko-niemieckiej małych i średnich firm.

Kornelia Golombek chętnie odwiedza Podkarpacie, które stara się promować w Niemczech. Stąd jej pomysł na przewodnik wydany w języku niemieckim pod tytułem „Region z duszą – portrety mieszkańców regionu karpackiego w południowo-wschodniej Polsce”, w którym prezentuje krajobrazy, zabytki regionu, ciekawe miejsca oraz wyjątkowych ludzi.

Opublikowana przez Wydawnictwo Asaro Verlag książka nie jest typowym przewodnikiem turystycznym, autorka przedstawia w niej nasz region, podkreślając jego walory przyrodnicze, ale także serdeczność, gościnność i otwartość mieszkańców Podkarpacia.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WiMBP , Kornelia Golombek

Reklama
Reklama