Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego. Porozmawiają o Scenie Dworskiej

Będzie to pierwsze w tym roku spotkanie DKT.
fot. Paweł Olearka

fot. Paweł Olearka

Już 5 lutego po spektaklu „Ermida albo Królewna pasterska” (spektakl o godz. 18:00) odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego! Tym razem rozmowa będzie dotyczyła pierwszej realizacji Sceny Dworskiej Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Z widzami spotkają się: reżyser „Ermidy…” Jan Nowara, scenografka Marzena Wodziak oraz aktorzy. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, Adam Głaczyński.

„Ermida albo Królewna pasterska” to sielankowa „komedyja” z 1664 roku pióra Stanisława Herakliusza Lubomirskiego – magnata, obok Wacława Potockiego zaliczanego do najwybitniejszych pisarzy polskich XVII wieku. W jednym ze swoich najsłynniejszych dzieł przedstawił Arkadię, która jest nie tylko przedmiotem tęsknych marzeń, ale i źródłem wiedzy o prawach rządzących ludzką naturą. Tytułowa Ermida, doznając miłosnego zawodu, postanawia opuścić dwór i wraz ze swą towarzyszką Laurellą udać się na wieś będącą (w jej przekonaniu) krainą szczęśliwości. Nie wie jednak, że nawet w wyidealizowanym świecie więcej waży samo dążenie do szczęścia niż jego osiągnięcie. Człowiekiem targają namiętności, które wiodą bezustanny bój z rozumiem i wcale niełatwo je poskromić.

Do udziału zaproszeni są także Ci, którzy widzieli spektakl wcześniej, a chcieliby porozmawiać na jego temat (przewidywany czas rozpoczęcia spotkania to godz. 19:30).

Cena biletu wstępu na spotkanie DKT to 1 zł!

 

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Teatr im. Wandy Siemaszkowej , Dyskusyjny Klub Teatralny , Ermida albo Królewna Pasterska

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama