Spotkanie autorskie z Janem Tulikiem
Spotkanie z poetą odbędzie się 23 listopada.
Spotkanie autorskie z Janem Tulikiem

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem, eseistą Janem Tulikiem, które odbędzie się 23 listopada 2016 r. o godz. 17.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Sokoła 13.

Wstęp wolny!

Reklama

Jan Tulik – poeta, prozaik, eseista. Autor dziewięciu zbiorów wierszy, w tym wyborów poezji „Kaligrafia zdziwienia” (Biblioteka „Frazy”, 2011) i „Poezje wybrane” (seria „Biblioteka Poetów”, LSW, 2012). Opublikował powieści: „Doświadczenie” i „Furta”, zbiór opowiadań „Gry nieużyteczne” oraz dramat „Kontynenty”. Ukazały się również „Na Puszczy. Legenda o Janie z Dukli” oraz „Legendy. Krosno i okolice” (legendy literackie oraz reportaże o miejscach literackich Podkarpacia, wydane także w formie audiobooku przez WiMBP w Rzeszowie). Jest autorem monografii o wynalazcy Janie Szczepaniku i eseju o życiu i twórczości Franciszka Pika-Mirandoli, esejów, recenzji, artykułów o tematyce kulturalnej i słuchowisk radiowych. Za twórczość literacką otrzymał nagrody ogólnopolskie i lokalne.

Ceni sobie przyznany mu Srebrny Medal Gloria Artis. Mieszka w Miejscu Piastowym na Podkarpaciu. W tym roku ukazały się dwie poetyckie książki J. Tulika (oprócz 3 wydania „Sonetów na użytek domowy”): zbiór wierszy „Nocny deszcz” (Biblioteka Miejstecka, t. 2) i poemat „Trzewiczek Amalii albo umarłych z żywymi obcowanie” („Fraza”).

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Jan Tulik

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama