Skansen w Kolbuszowej otwarty dla zwiedzających

fot. Materiały prasowe MKL
Reklama

Od 21 maja 2020 r. skansen w Kolbuszowej ponownie przyjmie turystów. Zmianom uległy jednak zasady zwiedzania, godziny otwarcia oraz ceny biletów.

W związku z sytuacją epidemiologiczną Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zamknięto 12 marca br. Po ponad 2 miesiąca skansen zostaje udostępniony turystom, przy uwzględnieniu odpowiednich zasada bezpieczeństwa. Nieznacznie zmieniono również godziny otwarcia oraz ceny biletów.

Dla wszystkich zwiedzających wprowadzono ulowe ceny biletów. Za pojedynczy bilet zapłacimy 7 zł, natomiast za bilet rodzinny 22 zł. Podczas zakupu biletów w kasie skansenu należy stosować się do zaleceń tj. m.in. dezynfekcji rąk, zakrywania twarzy czy 2-metrowej odległości pomiędzy kupującymi.

Reklama

Jeśli chodzi o zasady samego zwiedzania obiektu, można to robić jedynie indywidualnie i bez przewodnika (muzeum oferuje opcję zwiedzania z audioprzewodnikiem). Oprócz domu z Żołyni Dolnej, wszystkie wnętrza obiektów pozostają zamknięte dla zwiedzających.  Na terenie obiektu czynna jest tylko toaleta w sektorze wejściowym. Z kolei w sektorze wstępnym dostępne są tylko niektóre ławki. Muzeum zwraca się również prośbą do zwiedzających o powstrzymanie się od dotykania powierzchni szklanych, drewnianych i metalowych (np. szyb w oknach chałup, płotów, ścian budynków, ławek, krat w oknach).

Skansen, kasa biletowa oraz sklepik czynne są w dni powszednie w godz. 9:00 – 16:00 oraz w soboty, niedziele i święta w godz. 10.00-17.00.

„Mimo tych drobnych niedogodności dyrekcja i pracownicy Muzeum gorąco zapraszają do odwiedzania tego miejsca, w którym czas się zatrzymał, a zachowana kultura Lasowiaków i Rzeszowiaków kwitnie wśród pól, lasów, sadów i łąk.” – czytamy w komunikacie MKL.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Skansen w Kolbuszowej

Reklama
Reklama