Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami. Karpacka Terra Nova i Spitsbergen
Gośćmi najbliższego spotkania będą: Piotr Firlej, który opowie o najważniejszych atrakcjach Pogórza Ciężkowickiego oraz Agata Ciupak i Natalia Kempa, które podzielą się wrażeniami z niesamowitej wyprawy na największą wyspę Norwegii.
Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami. Karpacka Terra Nova i Spitsbergen

Zapraszamy na kolejne cykliczne slajdowisko podróżnicze – „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”, które odbędzie się 16 istopada o godz. 18:30 w Wojewódzkim Domu Kultury. Bilety w cenie 6 zł do nabycia w kasie WDK. Goścmi wieczoru będą Piotr Firlej oraz Natalia Kempa i Agata Ciupak.

„KARPACKA TERRA NOVA – DWIE GODZINY OD RZESZOWA”

Tak blisko od Rzeszowa, że aż strach! Jej wysokość Brzanka, Skamieniałe Miasto, Jezioro Rożnowskie, Diable Boisko, Wąwóz Czarownic, most Stacha, Żniwa w Paryi, M.A.R.S. i wiele więcej bardzo blisko Rzeszowa. Potrzebujesz nowych pomysłów na wycieczki? Wystarczy przyjść, posłuchać, wybrać coś dla siebie!

Piotr Firlej

Jest miłośnikiem, propagatorem i kreatywnym inicjatorem turystyki na Pogórzu Karpackim. Mieszka w Tuchowie, skąd odbywa bliskie i dalsze podróże. Jest przewodnikiem beskidzkim SKPG Kraków, pilotem wycieczek, geografem, as. ds. promocji Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Przyrody "pro Natura", właścicielem firmy Centrum Usług Turystycznych i Przedsiębiorczości, założycielem stron internetowych SkamienialeMiasto.pl, JezioroRoznowskie.pl, Pogorza.pl, PiotrFirlej.com, Cut.Travel.pl, autorem przewodnika pt. Jej wysokość Brzanka.pl

„SPITSBERGEN”

Reklama

Początkiem października, grupa dziesięciu przyjaciół, w tym czwórka z Podkarpacia, odbyła podróż na archipelag Svalbard na morzu Arktycznym, gdzie populacja niedźwiedzi polarnych jest większa niż ludzi, a wychodzenie poza granice miast bez strzelby jest zabronione. Dotarcie na koło podbiegunowe nie było skomplikowane, po wylądowaniu w Longyearbyren każdy podświadomie spodziewał się grubej warstwy śniegu, bo to przecież Arktyka, a tu padał deszcz!

Spitsbergen zdecydowanie zapada w pamięć. Można tam poczuć niesamowitą potęgę natury i to, jacy jesteśmy maleńcy. Niby udaje nam się okiełznać kolejne miejsca na Ziemi, ale Arktyka wciąż jest surowa i wymagająca. Wyjście w góry, gdzie nie ma wyznaczonych szlaków i spacer po lodowcu, dał możliwość sprawdzenia siebie, pokonywania swoich słabości.

Natalia Kempa

Absolwentka WSIZ na kierunku Turystyka i Rekreacja uwielbia prace z ludźmi, dobrą kuchnie, sport i języki obce, zwłaszcza język hiszpański. Na swoim koncie ma liczne podróże po Polsce i świecie oraz wiele pomysłów na odbycie nowych. Niewątpliwie największym jej osiągnięciem podróżniczym, była wyprawa na Spitzbergen.

Agata Ciupak

Absolwentka Politechniki Rzeszowskiej, na co dzień doradca finansowy, jej pasją są podróże, była już w 19 krajach. Interesuje się również zdrowym stylem życia. Udział w krótkoterminowych wymianach zagranicznych i wolontariat w organizacji Aiesec daje jej możliwość poznawania nowych ludzi z różnych zakątków świata, a także ich kultury i tradycje, co jest inspiracją do dalszych wyjazdów.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszowskie Spotkanie z Podróżami , Karpacka Terra Nova , Spitsbergen

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama