Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na premierę online "Musicalu w Meloniku"

fot. Materiały prasowe
Reklama

Trwa akcja „#ZostańWDomu z kulturą” organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury. Z tej okazji już w najbliższa sobotę odbędzie się archiwalna premiera online nigdy wcześniej niepublikowanego musicalu „Różowy Pokoik” z 2011 roku. Jego realizacja odbyła się w ramach projektu „Musical w Meloniku”,w który zaangażowanych było blisko stu młodych artystów z Rzeszowa.

Najważniejszym wydarzeniem w pierwszym roku działalności Rzeszowskiego Domu Kultury było historyczne zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”, który została zorganizowany w 2010 roku przez Alior Bank, Narodowe Centrum Kultury, „Newsweek Polska” oraz „Fakt”. Dzięki 37 613 głosom internautów instytucja zyskała możliwość realizacji projektu pod nazwą „Musical w Meloniku”.

W realizację projektu „Musical w Meloniku” zaangażowanych było blisko stu młodych artystów wyłonionych w drodze castingu, którzy pracowali w sześciu oddzielnych sekcjach: aktorskiej, wokalnej, tanecznej, plastycznej, technicznej i promocyjnej. Na kartach historii Rzeszowskiego Domu Kultury zapisała się premiera musicalu pod tytułem „Różowy Pokoik”, która odbyła się 26 stycznia 2011 roku na deskach Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.  Trwałym efektem projektu jest realizowany po dzień dzisiejszy Festiwal Piosenki, Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”.

Internetowa transmisja archiwalnego nagrania z musicalu „Różowy Pokoik” odbędzie się w ramach akcji „#ZostańWDomu z kulturą” w sobotę 4 kwietnia 2020 roku o godzinie 18:00 na facebookowym profilu Rzeszowskiego Domu Kultury – www.facebook.com/RDK.Rzeszow.

Opis fabuły musicalu „Różowym Pokoik”

Reklama

„Kiedy rozum śpi, budzą się demony”. Demonem dorastającej Kate okazuje się być świat, do którego ucieka w sennych marzeniach przed wiecznie skłóconymi rodzicami, przed matką, która jedynie wymaga i ciągle mówi „nie”, przed ojcem wątpiącym, czy Kate to istotnie jego dziecko.

Kiedy w różowym, „... od lat różowym pokoju” bohaterki pojawiają się demoniczni, ale akceptujący ją rówieśnicy, dziewczyna szybko podejmuje decyzję, pozwala porwać się wirowi zabawy i młodzieńczej miłości. Zachwyca ją, że ktoś próbuje poznać jej duszę, jej pragnienia, że interesuje go coś więcej, niż tylko oceny na świadectwie. Młoda i głodna życia dziewczyna nie zauważa jednak, że i w tym świecie nie może być naprawdę sobą. Pozwala przebrać się w gorset, który choć akceptowany przez nowych przyjaciół uwiera i zmusza do robienia rzeczy, na które Kate nie ma ochoty.

Czy dorastająca, podatna na wpływy Kate będzie umiała powiedzieć stanowcze „NIE”?

Czasem trzeba obejrzeć swoje życie... i śmierć na dużym ekranie własnej wyobraźni, by podjąć właściwą decyzję.  

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama