Rzeszowscy muzycy przygotowali specjalną piosenkę z okazji 29. finału WOŚP

Rzeszowscy muzycy przygotowali specjalną piosenkę z okazji 29. finału WOŚP
Reklama

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 31 stycznia. Podczas wydarzenia w Estrada Studio Live odbędą się cztery wyjątkowe koncerty. Zagrają The 79, RoseMerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń. Ten ostatni wspólnie z wokalistami pozostałych trzech składów nagrał specjalną piosenkę zatytułowaną „O jeden dzień dłużej”. Do utworu powstał też teledysk.

Bez tłumów na płycie rzeszowskiego Rynku i głośnych oklasków pod sceną na koncertach – tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie wyjątkowy, ale nadal huczny i z sercem. W Rzeszowie nie zabraknie interesujących wydarzeń, które będą transmitowane w sieci. Wśród nich znalazły się cztery wyjątkowe koncerty w Estrada Studio. Na estradowej scenie swój talent zaprezentują The 79, RoseMerry, Aga Walczak i Pusta Przestrzeń. Wspólny koncert okazał się bodźcem do jeszcze jednej inicjatywy – powstania piosenki wspierającej WOŚP pt. „O jeden dzień dłużej”.

– Na samym początku chcieliśmy po prostu przygotować specjalną piosenkę na nasz występ z okazji WOŚP – wyjaśnia Paweł Serewko, wokalista i gitarzysta zespołu Pusta Przestrzeń. – Opracowaliśmy muzykę i wstępny tekst. Następnie postanowiliśmy zaprosić wokalistów z pozostałych zespołów, aby wykonali ten utwór razem z nami podczas finałowego koncertu. Znaliśmy się już wcześniej, część z nas wspólnie koncertowała, więc wszyscy od razu podchwycili pomysł i zaangażowali się w jego realizację: Aga Walczak dopisała świetną zwrotkę w swoim stylu, Kasia Krawczyk z RoseMerry zaproponowała tytuł i pomogła w opracowaniu finalnej kompozycji, a Kacper Leśniewski z The 79 dopracował tekst. Można więc powiedzieć, że to taka nasza praca zbiorowa, z której, jak sądzę, wszyscy jesteśmy zadowoleni.

Reklama

Piosenka „O jeden dzień dłużej” została napisana z myślą o WOŚP, dlatego w tekście można znaleźć nawiązania do jej charakterystycznych elementów, takich jak serduszka, „światełko do nieba” czy hasło „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Mimo wszystko, przesłanie utworu jest dużo bardziej uniwersalne. Zdaniem autorów piosenki, przewodnia myśl zawiera się w wersie „pomaganie innym to najpiękniejsza ludzka potrzeba”. Autorzy chcieli przypomnieć, że czynienie dobra, wywołuje radość nie tylko wśród potrzebujących, ale również darczyńców, którzy odczuwają satysfakcję ze spełnienia dobrego uczynku.

Utwór nagrano w studio w zaledwie jeden, pracowity weekend. Jeszcze podczas sesji nagraniowej wdrażano dodatkowe pomysły, m.in. szlifowano tekst i wzbogacano kompozycję o dodatkowe ścieżki gitary. – Chciałbym podziękować kolegom z zespołu oraz pozostałym wokalistom za mobilizację. Szczególnie podziękowania należą się Jackowi Młodochowskiemu z Estrada Studio, który realizował to nagranie – za cierpliwość, cenne wskazówki oraz dyspozycyjność – mówi Paweł Serewko.

Zespół Pusta Przestrzeń przygotował również teledysk do tej szczególnej piosenki, na który składają się ujęcia z próby w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina oraz z sesji nagraniowej w Estrada Studio. Muzycy chcieli, aby w klipie pojawiły się także nagrania z poprzednich finałów WOŚP, by oddać prawdziwy klimat tego wydarzenia. Wspólnymi siłami pozyskali archiwalne materiały, m.in. z niektórych podkarpackich sztabów WOŚP. Zespół serdecznie dziękuje wszystkim podmiotom, które zaoferowały pomoc w tym zakresie.

Reklama

Piosenka „O jeden dzień dłużej” stanowi połączenie stylów muzycznych, w jakich poruszają się wszyscy wykonawcy występujący podczas 29. finału WOŚP w Rzeszowie, co zdecydowanie jest jej atutem i pokazuje, że muzyka potrafi łączyć. – Nasza czwórka ma różne barwy głosu, każdy z nas pochodzi z trochę innego muzycznie świata, ale w mojej ocenie udało nam się stworzyć ciekawy, spójny rockowy utwór. Mam nadzieję, że przysporzy słuchaczom co najmniej tyle samo frajdy, ile nam przyniosła praca nad nim – mówi Paweł Serewko.

Premierowe wykonanie piosenki nastąpi 31 stycznia podczas koncertu online Pustej Przestrzeni w ramach 29. finału WOŚP w Rzeszowie. Grupa wejdzie na scenę ok. godz. 19:30. Transmisję będzie można oglądać m.in. na Facebooku Estrady Rzeszowskiej, Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Tuż po koncercie wyemitowany zostanie również teledysk do tego utworu, który później będzie dostępny na kanale YouTube zespołu Pusta Przestrzeń.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama