Ruszyły zgłoszenia do Festiwalu Piosenki o Rzeszowie
Rzeszowski Dom Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa oraz Urząd Miasta Rzeszowa zapraszają wokalistów oraz zespoły muzyczne do wzięcia udziału w Festiwalu Piosenki o Rzeszowie, który odbędzie się 2 października 2016 roku na rzeszowskim Rynku. Zgłoszenia uczestników potrwają do 19 września bieżące
fot. RDK

Festiwal Piosenki o Rzeszowie to impreza muzyczna, której głównym celem jest popularyzacja istniejących piosenek o mieście oraz zachęcenie artystów do tworzenia nowych utworów muzycznych o tematyce rzeszowskiej. Podstawowe założenia Festiwalu są realizowane konsekwentnie od 2014 roku, gdyż jego organizację poprzedziło przeprowadzenie takich przedsięwzięć, jak wydanie płyty muzycznej pod tytułem „Zakochani w Rzeszowie” oraz organizacja Podkarpackiego Konkursu „Piosenka o Rzeszowie”.

Organizatorem imprezy jest Rzeszowski Dom Kultury, natomiast jego współorganizatorami Towarzystwo Przyjaciół Rzeszowa oraz Urząd Miasta Rzeszowa. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści, duety oraz zespoły muzyczne, które do dnia 19 września 2016 roku prześlą swoje zgłoszenie wraz z nagranym utworem muzycznym o tematyce rzeszowskiej. Regulamin Festiwalu dopuszcza zarówno wykonanie istniejących utworów muzycznych o Rzeszowie, jak i zaprezentowanie w pełni autorskich piosenek o mieście. Szczegółowe informacje, regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.rdk.rzeszow.pl.

Reklama

Finalistów Festiwalu wyłoni pięcioosobowa komisja w składzie: Małgorzata Boć (wokalistka), Jakub Borowiec (muzyk), Bożena Stasiowska-Chrobak (dyrygent, wykładowca Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego), Jerzy Dynia (muzyk, dziennikarz muzyczny) oraz Aneta Radaczyńska (Dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa).

Finał Festiwalu Piosenki o Rzeszowie odbędzie się 2 października 2016 roku na rzeszowskim Rynku. Na scenie wystąpią wszyscy zakwalifikowani wykonawcy oraz gwiazda wieczoru, której nazwisko mieszkańcy poznają już niebawem.

Reklama

 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Piosenka o Rzeszowie

Reklama
Reklama