Ruszyła 11. edycja konkursu plastyczno-teatralnego "Kukły"

fot. Materiały prasowe
Reklama

Można zgłaszać swoje prace do 11. edycji Konkursu Plastyczno–Teatralnego "KUKŁY". Jest to największa na Podkarpaciu impreza związana z szeroko pojętym teatrem lalek mająca na celu przybliżenie dzieciom i młodzieży tego wciąż fascynującego rodzaju sztuki. Tematem tegorocznej edycji są postacie komiczne w literaturze i sztuce.

Zadaniem uczestników jest wykonanie własnej lalki teatralnej  lub maski. Organizatorzy zachęcają również do tworzenia nowatorskich konstrukcji teatru formy.

Wszystkie prace są oceniane przez profesjonalne jury (artyści-plastycy, aktorzy-lalkarze, scenografowie), które wyłoni zwycięzców. Przed wręczeniem nagród odbywa się corocznie huczna „Parada Kukieł”, czyli happening uliczny prezentujący kolorową twórczość dzieci i młodzieży. W paradzie biorą udział wszystkie osoby, które wcześniej nadesłały swoje prace oraz zaproszeni goście.

Dla wszystkich uczestników finału konkursu czeka wiele atrakcji i imprez towarzyszących; przedstawienia teatralne, występy taneczne, pokazy miotaczy ognia, kuglarze chodzący na szczudłach oraz popisy mażoretek i  muzyków.

Reklama

Prace należy wysłać najpóźniej do 22 maja 2019 roku na adres:  

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w  Krasnem
36-007 Krasne 743
Tel. 17 23 00 347

Zobacz regulamin konkursu

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kukły , konkurs plastyczno-teatralny

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama