Ruszamy w miasto. Wrześniowy weekend pełen ciekawych wydarzeń
Dopisująca pogoda sprzyja weekendowym rozrywkom. Już od dziś mieszkańcy Rzeszowa mogą korzystać z wielu interesujących przedsięwzięć, na które wstęp jest zupełnie darmowy. Wśród atrakcji liczne imprezy dla całych rodzin.
Ruszamy w miasto. Wrześniowy weekend pełen ciekawych wydarzeń

Dni otwarte Rzeszowskiego Domu Kultury
9.9.2016 - RDK filia "Słocina" i filia "Widokowa"

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na Dni Otwarte. W ramach wydarzenia możliwe będzie dokonywanie zapisów na wybrane zajęcia proponowane przez rzeszowską placówkę na bieżący rok szkolny. Na spotkania zaprasza dziś w godz. 17.00 – 19.00 filia „Słocina” przy ul. Paderewskiego oraz filia „Widokowa” przy ul. Widokowej 1.


Rockowyja
9.9.2016 - RDK filia Wilkowyja

Już dziś, w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja odbędzie się VII Festiwal Zespołów Alternatywnych Rockowyja. Motywem przewodnim tej edycji popularnej rzeszowskiej imprezy muzycznej będą występy grup z żeńskimi wokalami. Gwiazdą wieczoru – czołowy przedstawiciel lokalnej sceny – zespół Spiral. Mini-festiwal „Rockowyja” organizowany jest w stolicy Podkarpacia co rok i ma na celu wypromowanie alternatywnej sceny muzycznej naszego miasta. Wśród zaproszonych gości wystąpią też m.in. trzy młode grupy - hard rockowy FatStuff (zdobywca Nagrody Publiczności podczas festiwalu Rockowa Noc 2016), alternatywno rockowa grupa The Key Story (finalista studenckiego konkursu “Kill me with the MUSIC”) oraz metalowa formacja Selfdestruction. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Poniżej program wydarzenia:

- godz. 16:30 – rozpoczęcie imprezy,
- godz. 17:00 – Selfdestruction (metal),
- godz. 18:00 – The Key Story (alternative rock),
- godz. 19:00 – FatStuFF (hard rock),
- godz. 20:00 – SPIRAL (post rock / dream pop).


Europejski Kongres Robotyczny
10 - 13.9.2016 - Centrum Wystawienniczo-Kongresowe

Reklama

Wydarzenie odbędzie się w dniach 10 – 13 września w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w podrzeszowskiej Jasionce. Będzie to największa impreza o charakterze robotyczno-kosmicznym w Europie. W ramach Kongresu zaplanowano dwie główne strefy – European Rover Challenge czyli Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich a także Pokazów Naukowo-Technologicznych przeznaczonych dla szerokiej publiczności. W zawodach łazików weźmie udział ponad 450 konstruktorów zjeżdżających się do Jasionki z całego świata. Rywalizację łazików będą mogli oglądać wszyscy zgromadzeni. Wstęp będzie bezpłatny. Ponadto odbędą się też wykłady i zajęcia praktyczne dotyczące rozwoju technologii i budowy wizerunku. Nie zabraknie również szeregu atrakcji dla widzów.

O tym, co będzie można obejrzeć i w czym wziąć udział w pełnym artykule na ten temat. 


Europejskie Dni Dziedzictwa / Kultura od kuchni
9 - 11.9.2016 - Rynek + instytucje kultury

Już 10 września, podczas wydarzenia „Kultura od kuchni” w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, na mieszkańców Rzeszowa czeka możliwość odwiedzenia i zapoznania się z funkcjonowaniem wielu rzeszowskich instytucji kultury oraz wiele atrakcji na Rynku. Dodatkowo koncerty na rzeszowskim Rynku. O godz. 19. wystąpią Jorgos Skolias & Oleś Brothers – trio Sefardix a o godz. 20.00 Łagodna Pianka. Dodatkowo, na płycie Rynku w godz. 14 – 17 warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz happening artystyczny „Modemy”. Dodatkowo główne miejskie placówki kulturalne zapraszają na drzwi otwarte. Atrakcje przygotowały takie instytucje jak Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Teatr Maska, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Wypożyczalnia Muzyczna, Podziemna Trasa Turystyczna, Rzeszowski Inkubator Kultury, Muzeum Etnograficzne.

Program Europejskich Dni Dziedzictwa na dni 9 – 11 września:

  • Wystawa Duch i Materia, 9 września
  • Kultura od Kuchni, 10 września
  • Galicyjskie Sacrum - Preteksty kulturalne, 10 września
  • Warsztaty plastyczne "Rzeszów w obrazach", 10 września
  • Spotkanie poetycko-muzyczne Jerzego Rybaka "Z potrzeby serca", 10 września
  • Wystawa „Perły architektury w Rzeszowie” ze zbiorów archiwalnych Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa, 10 września
  • Galicyjskie Sacrum - Preteksty kulturalne, 11 września
  • Pokazy dobranocek, 11 września

Więcej w pełnym artykule na ten temat


Ogólnopolski Festiwal Uśmiechu
10 - 11.9.2016 - C.H. Plaza

Reklama

Nasze miasto będzie druga miejscowością w Polsce, w której zorganizowana będzie akcja poszukiwania najpiękniejszego uśmiechu. Na uczestników spotkania czekają także takie atrakcje jak: malowanie twarzy, kolorowe włosy, wielkie klocki, gry planszowe XXL, gra w darta, stanowisko instruktażu mycia zębów, modelowanie baloników oraz konkursy i zabawy z nagrodami. Organizatorzy festiwalu podczas prowadzonych działań nie tylko chcą promować dbanie o higienę jamy ustnej, ale także zarażać wszystkich pozytywną energią i uśmiechem. Spotkanie z Drużyną Uśmiechu odbędzie się w dniach 10 – 11 września w CH Plaza Rzeszów w godzinach od 10.00 do 17.00.


Koncert w Parku Papieskim
11.9.2016 - Muszla w Parku Papieskim

W niedzielę, 11 września, o godzinie 13.15 w muszli koncertowej w Parku Papieskim (ul. Sikorskiego 21) odbędzie się koncert Katedralnego Chóru Chłopięco-Męskiego Pueri Cantores Resovienses pod dyrekcją Marcina Florczaka oraz zespołu RAGE. W programie m.in. Zdrowaś Królewno wyborna A. Koszewskiego, Nieście chwałę M. Gomółki, Laudate Dominium, południowoafrykańska Siyahamba i Viva la Vida Coldplaya oraz utwory z najnowszej płyty Synestezja zespołu Rage w składzie: Krystian Filip, Damian Zając, Oskar Kuźniar, Michał Kornaga i Paweł Kuś.


Dron Show Rzeszów 2016
11.9.2016 - Stadion Miejski

Centrum Naukowo-Technologiczne Systemów Bezzałogowych zaprasza 11 września na Dron Show Rzeszów 2016. Wydarzenie odbędzie się na Stadionie Miejskim „Stal” w Rzeszowie. Dron Show Rzeszów to ogólnopolska impreza, której głównym celem jest promowanie rozsądnego i bezpiecznego wykorzystywania systemów bezzałogowych oraz ukazanie ich różnorodności. Spotkanie przeznaczone jest zarówno dla pasjonatów modelarstwa, operatorów UAV, ekspertów w dziedzinie bezzałogowych statków powietrznych, osób z otoczenia nauki i biznesu, jak i rodzin z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób poznać pasjonujący świat fizyki, chemii i lotnictwa. Tegoroczna edycja zostanie podzielona na trzy bloki tematyczne: prezentacje i wystawy, wyścigi wielowirnikowców oraz dydaktykę. Dla dzieci i młodzieży przygotowana zostanie strefa dydaktyki.


Koncert przy Multimedialnej Fontannie
11.9.2016 - Fontanna Multimedialna

W najbliższą niedzielę, 11 września przy Fontannie Multimedialnej odbędzie się koncert organizowany przez Filharmonię Podkarpacką z okazji zakończenia lata. Orkiestra Symfoniczna FP pod batutą Piotra Sułkowskiego wraz z solistami wykona największe przeboje muzyki klasycznej i rozrywkowej. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Wstęp wolny.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend

Reklama
Reklama