Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [7-9.10.2016]
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [7-9.10.2016]

Nawet ulewy nie przeszkodzą w realizacji kilkudziesięciu przedsięwzięć, w tym także plenerowych, jakie na najbliższy weekend zaplanowano w naszym mieście. Będzie koncertowo, rozrywkowo, warsztatowo i sportowo.

Zmagania biegaczy, występy w Parku Papieskim, święto akrobatów, warsztaty edukacyjne, ciekawe spotkania, imprezy klubowe, koncerty muzyczne - z tego wszystkiego będzie można skorzystać od dziś do niedzieli, tj. 7 – 9 października. Na część wydarzeń wstęp wolny. Poniżej dokładne opisy weekendowych przedsięwzięć planowanych w naszym mieście.

KALENDARIUM WEEKNDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE

Rzeszów International Acro Cup

7 - 9 października, hala Podpromie, godz. 10.00, wstęp wolny

W stolicy Podkarpacia rozpoczyna się prawdziwe święto akrobatyki – walka o Puchar Świata i Rzeszów International Acro Cup. Wydarzenie, na które przewidziano wstęp wolny, odbędzie się w hali Podpromie. Rozpoczęcie zawodów – I układ eliminacyjny - nastąpi w piątek, o godz. 10.00. Na sobotę zaplanowano dalszy ciąg zmagań akrobatów – rozpoczęcie zawodów – II układ eliminacyjny oraz uroczyste otwarcie i eliminacje. Finały wraz z dekoracją medalistów odbędą się natomiast w niedzielę, początek o godz. 10.00.

Once Upon a Chaos Tour 2016

7 października, klub Vinyl, godz. 19.00, cena – 15 zł

Koncert odbędzie się w ramach trasy Once Upon a Chaos Tour 2016. Zagrają grupy Hell:on (Thrash Metal/Death Metal) z Ukrainy, Outset (Groove/Thrash Metal) ze Stalowa Wola] oraz Silent Jester (Groove Metal/Core) z Rzeszowa.

Wystawa zabytkowych torebek

7 – 9 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Muzeum zainwestowało w kolekcję nietuzinkowych torebek zabytkowych pochodzących z prywatnego zbioru Hanny Szudzińskiej. Kolekcja liczy 72 torebki, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wsparcia budżetu województwa podkarpackiego. Nietypowe eksponaty znajdują się w Galerii Rzemiosła Artystycznego. W kolekcji dostępne są torebki w stylistyce biedermeier, secesji czy art deco pochodzące głównie z krajów zachodniej Europy – Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Holandia oraz Szwajcaria. Obejrzeć można także „okazy” rosyjskie i polskie oraz wyroby amerykańskie. Wystawa potrwa do końca października.

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

7 – 9 października, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

7 – 9 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

Galeria Malarstwa Europejskiego

7- 9 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Ekspozycja składa się z różnych działów tematycznych. Otwiera ją galeria pejzażu, następnie prezentowane są obrazy gabinetowe i salonowe przedstawiające zwierzęta, sceny rodzajowe czy martwą naturę. Ostatni człon stanowią dzieła ilustrujące tzw. tematy „wysokie”, czyli sceny literackie, alegoryczne, mitologiczne oraz biblijne. Wśród obrazów znajdujących się w kolekcji m.in. „krajobraz” Jacques’a d’Arthois, „Kwiaty w szklanym kielichu” pędzla Jean-Baptiste Monnoyer czy bliźniacze płótna zatytułowane „Martwa natura z puttami” autorstwa malarskiego duetu Jana Pauwela Gillemansa i Pietera Rysbraecka. Wystawa ma charakter stały.

Galeria Rzemiosła Artystycznego

7 – 9 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa podzielona na części tematycznie zróżnicowane składa się z dzieł reprezentujących rozmaite dziedziny rzemiosła artystycznego w tym meble z XIX stulecia, dawne naczynia czy zabytkowe szkło. Ekspozycję uzupełniają osiemnastowieczne lichtarze oraz obrazy ukazujące martwą naturę przedstawioną w technice olejnej na płótnie, desce i blasze miedzianek. W drugiej sali dostępny jest zespół szkła artystycznego. Niewielki fragment ekspozycji stanowią natomiast damskie ozdoby biżuteryjne i przybory toaletowe oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawa ma charakter stały.

Freak Party

7, 8 października, Sofa Club&Restaurant, godz. 20, cena: 10/15 zł

Zapowiada się dwudniowa impreza. Za konsolą podczas weekendowej zabawy organizowanej pod hasłem Freak Party stanie DJ Kuba.

All I Want Is High Heels

7 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Klub zaprasza na kolejny z cyklu piątek organizowany zwłaszcza z myślą o płci pięknej. Ta impreza odbędzie się pod hasłem damskich szpilek. Wszystkie panie w wysokich obcasach całą noc wchodzą do klubu za darmo. 100 pierwszych dam otrzymuje welcome drinka. Dla osób z listy FB wstęp do godz. 22 bezpłatny, po tej godzinie symboliczne 5 zł za bilet. Panowie do godz. 22 – 5 zł, później 10 zł.

Dance Central

7 października, klub Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny/5zł

Klub zaprasza na imprezowe pożegnania sezonu letniego. Zabawa będzie odbywała się w rytm największych radiowych przebojów. Wstęp wolny do godz. 22, po godz. 22 wejście w cenie 5 zł. O dobry klimat imprezy zadba DJ Babel.

Koncert Symfoniczny

7 października, Filharmonia Podkarpacka, godz. 19, cena: 30/40 zł

W programie E. Lalo - Symfonia hiszpańska d-moll op. 21 i H. Berlioz - Symfonia "Fantastyczna". Wystąpią: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Podkarpackiej, dyrygent - Łukasz Borowicz oraz na skrzypcach - Jakub Jakowicz. Koszt udziału: 40zł normalny/30zł ulgowy.

My boyfriend is out of town

7 października, klub Pod Palmą, godz. 20, cena: wstęp wolny/10 zł

Impreza nie tylko dla pań. Tego wieczoru w klubie rozbrzmią dźwięki disco i retro. Imprezowicze pobawią się w rytm największych przebojów muzyki disco polo. Mixuje DJ Klusek. Ok. godz. 1 w nocy – chusteczka haftowana. Dla osób wpisanych na listę FB wejście bezpłatne do 22. Dla niewpisanych na listę i przybyłych po godz. 22 - wstęp 10 zł.

Reklama

Piekło x Rezydencja

7 października, klub Piekiełko, godz. 21, cena: wstęp wolny/10 zł

Nowa cykliczna impreza ze światowymi przebojami w tle. Za konsolą stanie DJ Ramzes. Panie do godz. 23 wejście za darmo. Panowie od początku imprez oraz panie po godz. 23 wejście za 10 zł.

Zadbaj o swoje zdrowie - jak unikać chorób

7 października, Powoli Cafe, godz. 18, cena: wstęp wolny

Spotkanie skierowane do wszystkich zainteresowanych wiedzą na temat metod unikania chorób, w tym do dietetyków oraz promotorów zdrowia. Wydarzenie poprowadzą specjaliści omawiający najczęstsze przyczyny zapadania na choroby, zwłaszcza przewlekłe. Eksperci wyjaśnią jak odbudowywać florę bakteryjną, jak poprawić pracę organów oraz uzyskać wewnętrzną równowagę. Spotkanie poprowadzi Anna Rudnicka – Trener Konceptu Żywieniowego Vianesse.

Bieg na Piątkę o Puchar Pratt&Whitney Polska

8 października, Millenium Hall, godz. 9.30, cena: wstęp wolny

8 października ulice Rzeszowa opanują biegacze. W programie m.in. Biegi Młodzieżowe, bieg główny na dystansie 5 tys. metrów rozpoczynający się w samo południe, klasyfikacja najlepszy Polak – Polka, najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka – godz. 12.45. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Rzeszów Biega, Urząd Miasta, Galeria Millenium Hall oraz Pratt&Whitney.

Warsztaty edukacyjne dla mam

8 października, Powoli Cafe, godz. 10, cena: wstęp wolny

Trwa II edycja Festiwalu Kulinarnego „Mamy Apetyt” organizowanego przez Pro-Familię. W ramach przedsięwzięcia kilkanaście rzeszowskich restauracji przez cały październik serwuje specjalne menu dla kobiet w ciąży i okresie karmienia. Poza możliwością skorzystania z ciekawej oferty kulinarnej, w programie przewidziano także warsztaty o charakterze edukacyjnym. Sobotnie spotkanie odbędzie się pod hasłem „Dylematy współczesnej Mamy”. Spotkanie poprowadzi dietetyk dr Basia Piekło.

Targi Ślubne

8 października, Hotel Bristol, godz. 10 – 17, cena: wstęp wolny

W ciągu dwóch dni swoje oferty zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców branży ślubnej. W programie przewidziano m.in. kreatywne warsztaty, spotkania z ekspertami, konkursy i specjalne propozycja dla uczestników. Poniżej dokładna rozpiska przygotowywanych atrakcji.

Program:

8 października

10:00 - otwarcie, przywitanie i przedstawienie wystawców
10:00-12:00 Polskie Radio Rzeszów - audycja "Babskie gadanie", wejścia na żywo, wywiady z wystawcami

I pokaz sukien ślubnych:

13:00 - Igar
13:45 - Sposa
14:30 – Diana
17:00 – zakończenie I dnia Targów

Między pokazami: konkursy (do wygrania m.in. zniżki na przyjęcia weselne, wykonanie makijażu ślubnego, zaproszenia do restauracji, bony na zakup sukni ślubnych).

9 października

10:00 – otwarcie II dnia Targów

10:00-12:00 Polskie Radio Rzeszów - audycja "Babskie gadanie", wejścia na żywo, wywiady z wystawcami

I pokaz sukien ślubnych:

13:00 - Sposa
13:45 - Igar
14:30 – Diana
17:00 - zakończenie II edycji Targów

Między pokazami: konkursy (do wygrania m.in. zniżki na przyjęcia weselne, wykonanie makijażu ślubnego, zaproszenia do restauracji, bony na zakup sukni ślubnych).

3RD Prototype

8 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Klub ugości utalentowany DJski kolektyw - 3RD PROTOTYPE oraz SandPokers. Dla osób wpisanych na listę FB wejście do godz. 22 za darmo, pozostali całą noc – 15 zł. Obowiązuje selekcja.

Bart B owns LUKR

8 października, klub LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20zł

Tydzień wcześniej jesienny sezon z przytupem otworzył DJ Tejp. W tę sobotę Klub Lukr nie zwalnia tempa - za konsolą stanie DJ Bart B. Do godz. 23 wstęp za 10 zł, później 20 zł. Wszystkie panie wchodzą za darmo do godz. 23. Za bilet nie zapłacą również użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

Hallucinations

8 października, klub Vinyl, godz. 21, cena: 10/15 zł

Magowie Psychodelicznej Nuty zapraszają na Hallucinations. W programie: Tlg, Styropian, Yaos, Prezo, Dominorr, Szymkov, Gillu, Floyd, MajMaj

III Wieczór Tańca Współczesnego

8-9 października, Młodzieżowy Dom Kultury, godz. 18.30, wstęp wolny

W ramach przedsięwzięcia odbędą się dwie imprezy. Pierwsza w sobotę, kiedy to wystąpią artyści z całej Polski - studenci i absolwenci kierunków artystycznych, Akademii Muzycznej w Łodzi, AHR w Łodzi, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych "Impet", Grupa Tańca Współczesnego "Empirie", druga w niedzielę – spektakl taneczny „Nie rób scen o mężczyznach”.

Reklama

Klubowe Wesele

8 października, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł

Zabawa w rytmach największych hitów muzyki weselnej - retro, disco i disco polo. Za konsolą - DJ Klusek. Ok. godz. 1 w nocy - chusteczka haftowana. Wstęp - 7 zł studenci, pozostali 10 zł.

Letni Chamski Podryw

8 października, klub Kula Bowling, godz. 21, cena: 10 zł

Początek roku akademickiego w klubie zapowiada się wyjątkowo imprezowo. Goście specjalni, czyli niezawodny team Letni Chamski Podryw wprowadzą uczestników zabawy w klimat prawdziwego studiowania.

Power of Edm

8 października, klub Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny/5 zł

Impreza, o której klimat zatroszczy się mixujący DJ Belezze. Wstęp na wydarzenie do godz. 22 za darmo, po godz. 22 bilet w cenie 5 zł.

PRO8l3M After, Zoltan, Osa

8 października, Przystań na lato, godz. 21

Koncert w hiphopowym klimacie. Po imprezie after party organizowane przez klub.

Street Boogie - DJ Rezumé, Gregg

8 października, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Klimat Street Boogie stworzą DJ Rezume ze Słowacji oraz DJ Gregg. Zabawa odbędzie się w rytmach muzycznych RnB, Mashup, Pop&House i Rap. W klubie obowiązuje selekcja.

4.PKO Maraton Rzeszowski

9 października, Millenium Hall, godz. 9.30, cena: wstęp wolny

W programie bieg główny na dystansie 42 195 metrów. Na godz. 15.30 zaplanowano dekorację biegu głównego i klasyfikację najlepszych zawodników. Na zwycięzców czekają nagrody. W kategorii OPEN dla kobiet i mężczyzn nagrody finansowe lub rzeczowe - miejsce I - 3000 zł, miejsce II - 2000 zł, miejsce III - 1500 zł, miejsce IV - 1000 zł, miejsce V - 700 zł.  Nagrody finansowe lub rzeczowe w kategorii Polak/Polka dla kobiet i mężczyzn: miejsce I - 3000 zł, miejsce II - 2000 zł, miejsce III - 1000 zł. Wśród uczestników biegu głównego zostaną rozlosowane zostaną również atrakcyjne upominki.

XVI Dzień Papieski

9 października, Park Papieski, godz. 12.30, cena: wstęp wolny

XVI Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia!”. W Rzeszowie z tej okazji planowane są liczne atrakcje dla całych rodzin.

Program:

12.30 – 18.00  Wioska Papieska (kulinaria przygotowane przez Stowarzyszenie przyjaciół Ziemi Słocińskiej – poczęstunek dla uczestników wydarzenia), zabawy, atrakcje dla dzieci przygotowane przez Centrum Zabaw Fantazja (animacje z chustą Klanzy i tunelem dla najmłodszych, konkursy tematyczne, kalambury, zagadki, gry, malowanie twarzy, modelowanie balonów, pokaz dużych baniek mydlanych, poczęstunek dla dzieci), warsztaty plastyczne przygotowane przez instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury (malowanie eko toreb i tworzenie aniołków)

15.00 – uroczysta Msza Święta w Katedrze Rzeszowskiej

16.15 – list do Papieża Franciszka

16.30 – koncert: oratorium „Szukam Was” w wykonaniu Patrycji i Jacka Kotlarskich

Program Oratorium pt. „Szukam Was” oparty jest na opublikowanym Testamencie Jana Pawła II. Na jego podstawie krakowski poeta i tekściarz Michał Zabłocki z okazji obchodów czwartej rocznicy śmierci Jana Pawła II napisał teksty pieśni zawartych w Oratorium. Muzykę zaś stworzyli młodzi kompozytorzy – Bartosz Tomaszek i Sebastian Perłowski, który zarazem zaaranżował to dzieło. Utwory przeplatane są oryginalnymi fragmentami testamentu Jana Pawła II, czytanymi przez rzeszowskiego aktora Ryszarda Szetelę.

17.30 – koncert gospel: Brian Fentress, soliści i zespoły instrumentalne Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz chór VII warsztatów gospel w Rzeszowie

19.00 – Błogosławieństwo

Brodka Clashes Tour

9 października, Filharmonia Podkarpacka, godz. 20, cena: 79/99/119 zł

Clashes Tour to koncerty w niezwykłych miejscach w całej Polsce, w tym także w Rzeszowie. Na promowaną płytę „Clashes” – czwarty studyjny album Brodki - składają się posępne, kościelne organy i żywiołowy punk rock. Teksty, które znalazły się na krążku opowiadają o namiętności, miłosnym szaleństwie i kuszącej otchłani śmierci. Bilety na koncert są zróżnicowane cenowo, w zależności od strefy - 79 zł (strefa C), 99 zł (strefa B), 119 zł (strefa A).

Palmowy Dancing

9 października, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł

Wydarzenie na stałe wpisane w kalendarz rzeszowskich imprez. Jedna z największych imprez studenckich w mieście. Zabaw odbędzie się w rytmach muzyki retro, disco i disco polo. Imprezowicze usłyszą stare, dobrze znane polskie hity. Cena biletu dla studentów – 7 zł, pozostali – 10 zł.

Rockendrollowa Scena Podkarpacka vol. VIII

9 października, klub Vinyl, godz. 18, cena: 7 zł

Kolejny koncert z serii. Tym razem zagrają grupy – Metromon, Pusta Przestrzeń i laureat Nalepy Publiczności tegorocznej Rockowej Nocy – All We Left Behind z Jarosławia.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend , weekend w rzeszowie , imprezy rzeszów , wydarzenia rzeszów

Reklama
Reklama