Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [27-30.10.2016]
Przed nami kolejny weekend pełen wydarzeń. Sprawdźcie nasze zestawienie.
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [27-30.10.2016]

Kilka najbliższych dni dostarczy prawdziwą dawkę muzycznych emocji. W piątek w klubie LUKR wieczór z Marią Peszek promującą swą ostatnią płytę „Karabin”.  Działający od niespełna 3 lat, ale mający na swoim koncie już kilkadziesiąt koncertów plenerowych i klubowych zespół SNAUT zawita z kolei do Underground Pub, gdzie przedstawi rzeszowianom oryginalne inspiracje muzyczne zaczerpnięte od klasyków zachodniego wybrzeża Kalifornii. Z kolei z mocnym punkrockowym brzmieniem w polskim wydaniu będzie można zetknąć się w Pod Palmą, gdzie wystąpi kultowy polski zespół Dezerter. Zbliżający się weekend to także czas imprez halloweenowych. W upiornym klimacie będzie można spędzić wieczory m.in. w Kuli, Grand Clubie, Shine Clubie, Bajka Disco Club czy Lukr.  W sobotę, w Vinylu szykuje się kolejna odsłona jesienno-zimowej trasy grupy Tabu, która w ramach trasy Insomnia Tour będzie promowała swój najnowszy krążek pełen osobistych, poruszających tekstów, roots reggae dźwięków oraz niesamowitej energii. Nie zabraknie także spokojniejszych wydarzeń takich jak spotkanie autorskie z nominowaną do nagrody literackiej Nike pisarką Małgorzatą Grzebałkowską.

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

Studencki Czwartek

27 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Czwartkowe Studenckie Halloween Party

27 października, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Impreza w stylu Halloween Party skierowana jest głównie do rzeszowskich żaków, ale nie tylko. Mile widziani wszyscy, którzy ten wieczór chcą spędzić upiornie. Wejście za darmo dla każdego do godz. 22, po godz. 22 wjazd 5 zł.


Piekło x Select & Hell

27 października, Piekiełko, godz. 20, cena: 5 zł

Piekiełko i marka Select Shop w najbliższy czwartkowy wieczór zapraszają wszystkich na bardzo wyjątkowy projekt. Select & Hell, czyli studenckie halloween! Za didżejką będzie bardzo odważnie i bardzo ciekawie! O oprawę muzyczną zadba Err Bits czyli Jan Szarecki, Popioow oraz Invader.

 

Shine Talent Pool

27 października, Shine Club, godz. 20, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Na pierwszy ogień idą FLAVERS oraz KAKR. Do tego o świetny klimat djski zadba Alex Mechew & Vorobskix. Na sali R’n’b - DJ eM. Wejście w godz. 21:00-22:00 bezpłatnie dla wszystkich studentów, którzy dołączyli do wydarzenia na FB, dla pozostałych 5 zł. Po godz. 22 studenci z listy FB – 5 zł, a pozostali 10 zł.

 

SNAUT

27 października, Underground Pub, godz. 20, cena: wstęp wolny

Zespół SNAUT powstał na początku 2014 roku, inspirując się głównie brzmieniem stoner'owych klasyków zachodniego wybrzeża Kalifornii. Od początku przyświecała grupie idea odzwierciedlenia dość oryginalnych inspiracji muzycznych w tworzonych przez muzyków dźwiękach. Zespół ma za sobą kilkadziesiąt koncertów w plenerze, klubach oraz na zlotach motocyklowych z takimi zespołami jak np. Greenleaf, Grand Astoria, Somali Yaht Club oraz Atomic Vulture.

 

Spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych

27 października, WiMBP, godz. 14, cena: wstęp wolny

 „Wędrówki po literaturze, czyli rozmowy o książkach i nie tylko” – pod takim hasłem organizowane jest spotkanie Klubu Czytelniczego, które odbędzie się w Filii nr 2 mieszczącej się przy ul. Fredry 5.

 

Spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską

27 października, WiMBP, godz. 17, cena: wstęp wolny

Rzeszowską bibliotekę odwiedzi pisarka nominowaną do Nagrody Literackiej „Nike” za książkę „1945. Wojna i pokój”, historyczką, reporterką, autorką biografii ks. Jana Twardowskiego oraz Tomasza i Zdzisława Beksińskich – Magdalena Grzebałkowska. Spotkanie zaplanowano w budynku przy ul. Sokoła 13.

 

Studencki Czwartek

27 października, Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny

Cykliczna impreza dla rzeszowskich żaków. O muzykę zadba DJ MEV. Przez całą noc na studentów czekają mega promocje przy barze.

 

Studencki Czwartek

27 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Czwartek czyli studencki melanż w Kuli. Weekend z ostrym wejściem.  Zniżki na kręgle, promocje na napoje, party do rana. Zagra Atomix.

 

Wystawa zabytkowych torebek

27 – 30 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Muzeum zainwestowało w kolekcję nietuzinkowych torebek zabytkowych pochodzących z prywatnego zbioru Hanny Szudzińskiej. Kolekcja liczy 72 torebki, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wsparcia budżetu województwa podkarpackiego. Nietypowe eksponaty znajdują się w Galerii Rzemiosła Artystycznego. W kolekcji dostępne są torebki w stylistyce biedermeier, secesji czy art deco pochodzące głównie z krajów zachodniej Europy – Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Holandia oraz Szwajcaria. Obejrzeć można także „okazy” rosyjskie i polskie oraz wyroby amerykańskie. Wystawa potrwa do końca października.

Reklama

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

27 – 30 października, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

27 – 30 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

Galeria Malarstwa Europejskiego

27 – 30 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Ekspozycja składa się z różnych działów tematycznych. Otwiera ją galeria pejzażu, następnie prezentowane są obrazy gabinetowe i salonowe przedstawiające zwierzęta, sceny rodzajowe czy martwą naturę. Ostatni człon stanowią dzieła ilustrujące tzw. tematy „wysokie”, czyli sceny literackie, alegoryczne, mitologiczne oraz biblijne. Wśród obrazów znajdujących się w kolekcji m.in. „krajobraz” Jacques’a d’Arthois, „Kwiaty w szklanym kielichu” pędzla Jean-Baptiste Monnoyer czy bliźniacze płótna zatytułowane „Martwa natura z puttami” autorstwa malarskiego duetu Jana Pauwela Gillemansa i Pietera Rysbraecka. Wystawa ma charakter stały.

 

Galeria Rzemiosła Artystycznego

27 – 30 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa podzielona na części tematycznie zróżnicowane składa się z dzieł reprezentujących rozmaite dziedziny rzemiosła artystycznego w tym meble z XIX stulecia, dawne naczynia czy zabytkowe szkło. Ekspozycję uzupełniają osiemnastowieczne lichtarze oraz obrazy ukazujące martwą naturę przedstawioną w technice olejnej na płótnie, desce i blasze miedzianek. W drugiej sali dostępny jest zespół szkła artystycznego. Niewielki fragment ekspozycji stanowią natomiast damskie ozdoby biżuteryjne i przybory toaletowe oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawa ma charakter stały.

 

POP NOW!

27 – 30 października, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! to wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce - Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! to niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Kontrapunkt – wystawa malarstwa Jacka Balickiego

27 – 30 października, WiMBP, godziny pracy placówki

Ekspozycję można zwiedzać do 3 grudnia. Wystawa przedstawia różne widzenie pejzażu. Artysta, którego obrazy stanowią przedmiot ekspozycji to rzeszowianin, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w trzydziestu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą.

 

Dezerter

28 października, Pod Palmą, godz. 20, cena: 33/40 zł

Dezerter to zespół punkrockowy, który powstał w Warszawie w maju 1981 r. Grupa przyjęła prowokacyjną wówczas nazwę SS-20 (pochodzącą od radzieckich rakiet z głowicami nuklearnymi), którą była zmuszona zmienić w okresie stanu wojennego. Po latach bycia na scenie dziś muzycy aktywnie koncertują nie tylko kraju, ale również w wielu obszarach Europy (Czechy, Niemcy, Wielka Brytania, Finlandia) a także w Stanach Zjednoczonych. Przez lata piosenki Dezertera ukazywały się na wielu składankach w Polsce i na świecie oraz trafiły na ścieżki dźwiękowe kilku filmów. Grupę tworzą Robert Matera – śpiew i gitara,  Krzysiek Grabowski – perkusja i teksty oraz Jacek Chrzanowski – bas. Jako support wystąpi Brutalna Kontrola z Lubaczowa.

 

Halloween Weekend - Szpital Psychiatryczny

28 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Mroczne, ciemne korytarze, krzyki za ścianą, pokoje bez klamek... Obłęd miesza się z szaleństwem.. nikt nie wyjdzie stąd cało..Szpital psychiatryczny Kula zaprasza w swoje opętane progi już w najbliższą sobotę.

 

Maria Peszek

28 października, LUKR, godz. 21, cena: 69 zł

Koncert promujący płytę Karabin. Artystka rozpocznie występ o godz. 21. Otwarcie bram klubu zaplanowano na godz. 19.30. Bilety do nabycia na stronie klubu oraz w Punkcie Info Millenium Hall.

 

Małpa Mówi

28 października, Life House, godz. 20, cena: 30/35 zł

Otwarcie bram już o godz. 19, koncert rozpocznie się natomiast godzinę później. I tura biletów za 30 zł, II w cenie 35 zł.

Reklama

 

Piekło x Rezydencja

28 października, Piekiełko, godz. 21, cena: wstęp wolny/10 zł

Nowe piątki, nowe Piekło. Polskie Piekło. REZYDENCJA to projekt dla każdego. W tym tygodniu o klimat muzyczny zadba DJ Ramzes. Do godz. 23 panie wstęp darmowy, ogólna cena biletów – 10 zł.


Smoking Barrelz

28 października, Vinyl, godz. 20, cena: 10/15 zł

Premierowy rzeszowski koncert trasy "Zjazd Naukowców". Jako support zagra rzeszowianin występujący pod pseudonimem  Gypsyandtheacidqueen.

 

Upiorne Halloween

28 października, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

W tym tygodniu w nowym rzeszowskim klubie impreza halloweenowa. Cukierek albo psikus! Na przybyłych czekać będą krwawe promocje oraz upiorne stylizacje. Dla każdej przebranej osoby wstęp gratis. Imprezę nakręcać mają DJ West oraz DJ Maro.


Halloween Horror Night

29 października, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/7/10 zł


Dla studentów wejście za 7 zł po okazaniu ważnej legitymacji. Pozostali bilety w cenie 10 zł. Panie, które przybędą na upiorną imprezę halloweenową do klubu Pod Palmą w godz. 21 – 22 mogą liczyć na darmowe wejście.

 

Halloween Party with DJ Dźwięk

29 października, LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Tak dobrej imprezy aż strach się bać! Klub LUKR szykuje Halloween Party - zastraszająco przyjemny wieczór. W barach czekać będą krwiste drinki, a za konsolą z przerażająco dobrym setem stanie przerażająco skuteczny DJ Dźwięk. Wstęp od 18 lat. Do godz. 23 – 10 zł, później 20 zł. Dla wszystkich pań do godz. 23 wstęp wolny oraz dla użytkowników aplikacji Day&Night.

 

Halloween with Maddix

29 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Takiego Halloween jeszcze w naszym mieście nie było! Gościem specjalnym imprezy młody talent z Holandii. Zakontraktowany w wytwórni Hardwella - Revealed Recordings Maddix zawita do Shine Clubu gwarantując niezapomnianą imprezę do białego rana. Oprócz niego o klimat halloweenowy zadbają Bąbel i Mainstage a na Sali R’n’b – Dj Mari. Do godz. 22 osoby z listy FB wchodzą za darmo, pozostali przez całą noc – 15 zł.

 

HALLOween! - Pablo & Kriss

29 października, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Klub straszy najlepszą imprezą w regionie! Za sterami niezawodni muzycznie rezydenci Pablo & Kriss. Mile widziane halloween'owe stylowe ubranka i wdzianka.  W klubie obowiązuje selekcja.

 

Power of Edm

29 października, Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny/5 zł

Power of Edm – impreza, którą poprowadzi stojący za konsolą DJ Belezze. Do godz. 22 wstęp wolny, po godz. 22 – wejście za 5 zł.

 

Tabu - Insomnia Tour 2016

29 października, Vinyl, godz. 20, cena: 25/30 zł

Kolejna odsłona jesienno-zimowej trasy grupy Tabu zatytułowanej Insomnia Tour. Bilety w cenie 25 zł - przedsprzedaż w klubach oraz 30 zł w dniu koncertu. Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał ponad pół tysiąca koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne.
 

Old Hits - Best of the Best

30 października, Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny.

Jak w każdą niedzielę klub zaprasza na cykliczną imprezę z najlepszymi hitami. Muzykę zapewni: M’GEE.

 

Palmowy Dancing

30 października, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

Reklama

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend , weekend w rzeszowie , co robić w Rzeszowie

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama