Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [20-23.10.2016]
Zapowiada się rozrywkowa końcówka października! Będzie, co robić w najbliższych kilka dni. W planach miejskich lokali i instytucji kultury liczne imprezy cykliczne, klasyczne potańcówki, koncerty i spotkania. To wszystko czeka na chętnych wyjść w miasto rzeszowian już od dziś od niedzieli włącznie.
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [20-23.10.2016]

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:
 

Studencki Czwartek

20 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Rzeszów By Night

20 października, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Czwartek w Studenckim Klubie Pod Palmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Wstęp wolny dla wszystkich do 22:00. Po 22:00 - wstęp: 5 zł.

 

Sound of Ukraine

20 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

II sezon cyklu imprez Sound of Ukraine w Rzeszowie, którego autorami są rezydenci: ALEX Mechew & Vorobskix. Impreza jest skierowana do wszystkich studentów oraz klubowiczów Rzeszowa. Sound of Ukraine - Concert Tour. Wstęp: 21:00-22:00 - wszyscy studenci, którzy dołączyli do tego wydarzenia na FB wchodzą za darmo, godz. 21:00-22:00 - pozostałe osoby 5 zł, po godz. 22:00 - studenci z listy FB 5 zł, po godz. 22:00 - pozostałe osoby 10 zł. Obowiązuje: door selection.

 

Wystawa zabytkowych torebek

20 – 23 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Muzeum zainwestowało w kolekcję nietuzinkowych torebek zabytkowych pochodzących z prywatnego zbioru Hanny Szudzińskiej. Kolekcja liczy 72 torebki, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wsparcia budżetu województwa podkarpackiego. Nietypowe eksponaty znajdują się w Galerii Rzemiosła Artystycznego. W kolekcji dostępne są torebki w stylistyce biedermeier, secesji czy art deco pochodzące głównie z krajów zachodniej Europy – Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Holandia oraz Szwajcaria. Obejrzeć można także „okazy” rosyjskie i polskie oraz wyroby amerykańskie. Wystawa potrwa do końca października.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

20 – 23 października, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

20 – 23 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

Galeria Malarstwa Europejskiego

20 – 23 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Ekspozycja składa się z różnych działów tematycznych. Otwiera ją galeria pejzażu, następnie prezentowane są obrazy gabinetowe i salonowe przedstawiające zwierzęta, sceny rodzajowe czy martwą naturę. Ostatni człon stanowią dzieła ilustrujące tzw. tematy „wysokie”, czyli sceny literackie, alegoryczne, mitologiczne oraz biblijne. Wśród obrazów znajdujących się w kolekcji m.in. „krajobraz” Jacques’a d’Arthois, „Kwiaty w szklanym kielichu” pędzla Jean-Baptiste Monnoyer czy bliźniacze płótna zatytułowane „Martwa natura z puttami” autorstwa malarskiego duetu Jana Pauwela Gillemansa i Pietera Rysbraecka. Wystawa ma charakter stały.

 

Galeria Rzemiosła Artystycznego

20 – 23 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa podzielona na części tematycznie zróżnicowane składa się z dzieł reprezentujących rozmaite dziedziny rzemiosła artystycznego w tym meble z XIX stulecia, dawne naczynia czy zabytkowe szkło. Ekspozycję uzupełniają osiemnastowieczne lichtarze oraz obrazy ukazujące martwą naturę przedstawioną w technice olejnej na płótnie, desce i blasze miedzianek. W drugiej sali dostępny jest zespół szkła artystycznego. Niewielki fragment ekspozycji stanowią natomiast damskie ozdoby biżuteryjne i przybory toaletowe oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawa ma charakter stały.

 

POP NOW!

20 – 23 października, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! to wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce - Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! to niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Kontrapunkt – wystawa malarstwa Jacka Balickiego

20 – 23 października, WiMBP, godziny pracy placówki

Ekspozycję można zwiedzać do 3 grudnia. Wystawa przedstawia różne widzenie pejzażu. Artysta, którego obrazy stanowią przedmiot ekspozycji to rzeszowianin, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w trzydziestu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą.

 

Hunter

21 października, Pod Palmą, godz. 20, cena: 40/50 zł

Jesienna trasa koncertowa zespołu Hunter to przede wszystkim promocja nowej płyty studyjnej zatytułowanej "NieWolnOść", której tytułowy zwiastun można od kilku miesięcy usłyszeć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube.  Płyta ukaże się na przełomie października i listopada 2016 roku, trzy lata od wydania Imperium. Podczas koncertu będzie jednak można usłyszeć nie tylko premierowe utwory ale także przekrój poprzednich płyt.  Jako support - Post Profession. Otwarcie klubu - 19:00, start koncertu - 20:00.

 

Wszystkie twarze disco

Reklama

21 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Nie 5, nie 50, a wszystkie odcienie disco w jedną noc, w jednym miejscu! Klub Kula&Bowling weekend rozpoczyna bujnie i tanecznie, serwując hity, do których choreografia ułoży się sama. Amatorzy kręgli - między 23:00 a 24:00 do zakupionej godziny kręgli druga gratis. Za sterami – Benny G.

 

Mała Czarna

21 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. Wszystkie kobiety w małej czarnej wchodzą za darmo przez całą noc. 100 pierwszych kobiet w małej czarnej otrzymuje na start Welcome Drinka, pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą do klubu za darmo do 22:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 22:00 - 5 zł, później dyszka.

 

HDLNRZ SHOW

21 października, Piekielko, godz. 21, cena: 15/20 zł

Jedyna taka impreza w tym roku! Wyjątkowa, niepowtarzalna okazja zobaczyć zespół HEADLINERZ ( Kaiteu, Gazza, StahuStah ) na żywo w pełnym składzie! Po koncercie afterparty pozamiata połowa składu MXF - DJ FRODO. Goście specjalni: MALIK MONTANA oraz gwiazda holenderskiego trapu - KID DE BLITS.

 

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim

21 października, WiMBP, godz. 17, cena: wstęp wolny

Spotkanie z pisarzem literatury grozy i fantastyki, nominowanym do Nagrody Literackiej „Nike”. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

From Balkans To Jamaica vol XII

21 października, Pub Underground, godz. 20, cena: wstęp wolny

Warren przywiezie do Rzeszowa świeżą dawkę wybuchowej, zabarwianej mocnym beatem nuty - od roots balkan, klezmer, gypsy stepu, aż po jamaican happy reggae, dancehall, dubstep i worldbeat.
 

KULT

21 października, LUKR, godz. 21, cena: 75/85 zł

Legenda polskiej sceny rockowej, zespół KULT i niezastąpiony Kazik Staszewski we własnej osobie powracają do Rzeszowa. Kolejna, jeszcze lepsza odsłona Pomarańczowej Trasy. Bilety dostępne w cenach: 75 zł do 20 października i 85 zł w dniu koncertu.

 

Wielkie Otwarcie Bajka Disco Club. Koncert Playboys

21 października, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 15 zł

Pierwsza impreza na otwarcie nowego klubu w Rzeszowie z dwiema salami tanecznymi i dwiema salami VIP. Piątkowa impreza odbędzie się na dwóch parkietach równocześnie. Sala główna - muzyka disco polo & dance, exclusive - muzyka lata 80 i 90. Na wielkim otwarciu  wystąpi zespół Playboys. Dla pierwszych 100 osób na imprezie Bajka energy drink w prezencie.  Imprezy nakręcą: sala główna disco polo - DJ Lizard oraz sala exclusive lata 80 90 - DJ Dream.

 

Warsztaty pisarskie

21 października, WiMBP, godz. 9 – 15, cena: wstęp wolny

Wszystkie pełnoletnie osoby piszące i zainteresowane twórczością literacką, pragnące rozwijać tę umiejętność mogą skorzystać z darmowych warsztatów pisarskich organizowanych do 21 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Spotkania odbywają się w godzinach 9 - 15. Zajęcia poprowadzą czołowi polscy pisarze o znaczącym dorobku twórczym, którzy udzielą zgromadzonym cennych wskazówek, konsultując teksty napisane przez nich podczas warsztatów. 21 października spotkanie poprowadzi Michał Olszewski.

 

Saxophone night - Live Saxophone Act

21 października, Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny/5 zł

Pierwszy raz w Rzeszowie Live Act. Wystąpi saksofonista Łukasz ,,Egon,, Głogowski, który wraz Dj Mev, stanowi mieszanke wybuchową! Nikt nie spodziewa się, na ile chłopaki sobie pozwolą... Wstęp wolny do godz. 22, po godz. 22 - 5 zł.

 

Wernisaż wystawy  „Fascynacje Franciszka Kotuli - Rzeszów”

21 października, Muzeum Etnograficzne, godz. 17

Wystawę będzie można zwiedzać do 11 grudnia. Ekspozycja prezentuje prace dokumentacyjną patrona muzeum Franciszka Kotuli. Główną ideą wystawy jest przedstawienie archiwalnych fotografii Rzeszowa pochodzących z okresu okupacji niemieckiej oraz lat 50-tych XX wieku. Na ekspozycji zobaczyć będzie można zdjęcia miejsc, które już nie istnieją lub zostały całkowicie zmienione. Co ciekawe, zostaną one zestawione ze współczesnym krajobrazem miasta, dzięki czemu zwiedzający wystawę z łatwością odnajdą na fotografiach miejsca doskonale im znane w nieco innej formie.

 

Kear Deluks "22", GKI Familia, Chmielix, Chester

21 października, Vinyl, godz. 21, cena: wstęp: 15/20 zł

Przedstawiciel legendarnego zespołu PCP - Północ Centrum Południe powraca z mocnym uderzeniem. Kear Deluks czy jak wolisz Obywatel MC przedstawia nowy materiał "22". to charakterne i bezkompromisowe połączenie brzmienia w stylu ’93 i złotej ery hip-hopu ze świeżym podejściem oraz rapu gospodarza z bitami, za które odpowiada głównie Macios, na gramofonach wspierany przez mistrza świata IDA, DJ-a Chmielixa. Wszystko dopełnia doborowa lista gości: Popek, Kali, Ero JWP, Gedz, Juras, Brahu czy Rybson. Kear wraca z koncertem promującym nowy album, lecz nie zabraknie pewnie także klasyki z albumu "Północ Centrum Południe". O after zadba KejKej ENT. Po koncercie gramofony przejmuje Dj Storm. Bilety są dostępne w Ataman Shop oraz w klubie.

 

Nocna premiera książki "Harry Potter i Przeklęte Dziecko"

21 października, Empik Galeria Rzeszów, godz. 21, cena: wstęp wolny

Tysiące wielbicieli świata magii i czarodziejów spotka się na nocnej premierze książki w rzeszowskim Hogwarcie – salonie Empik w Galerii Rzeszów. Pokazy szkoły magii, różdżki, czarodzieje, mugole i scenografia znana ze świata bestsellerowej serii J.K. Rowling – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na każdego, kto uda się na nocną premierę w Rzeszowie. Salon Empik  na kilka godzin zamieni się w magiczny świat bohaterów książki. Odbędą się niezwykłe pokazy magii i konkursy na najlepsze przebranie inspirowane serią o Harrym Potterze, a także wiele quizów ze wspaniałymi nagrodami. Przez całą premierę czytane będą najciekawsze fragmenty książki. Ustawiona zostanie scenografia, w której czytelnicy rozpoznają najbardziej znane motywy z książki. Na osoby, które kupią książkę w ramach nocnej sprzedaży czekają wyjątkowe, limitowane gadżety ze świata Harry’ego.

 

Shine pres. DJ Kuba & Neitan

Reklama

22 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15zł

Przygotujcie się na spotkanie z jednymi z najpopularniejszych polskich DJów i producentów - duetem DJ KUBA & NEITAN! Wspierani przez takich artystów jak Tiësto, Hardwell, Afrojack, VINAI, Ummet Ozcan czy TWOLOUD; uczestnicy Sunrise Festival 2016. Tej nocy zatrzęsą parkietem SHine Clubu! Support zapewni BĄBEL. Na sali R'n'B niezawodny MATI. Obowiązuje: door selection. LINE-UP: DJ KUBA & NEITAN (Shine Special Guests/Playbox Music), BĄBEL (Shine Resident/Rzeszów) a na sali R'n'B - DJ Mati (Shine Resident/Rzeszów).

 

Lollipop Party

22 października, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/7/10 zł

Będzie słodko i muzycznie! Impreza dla tych wszystkich, którzy chcą osłodzić sobie życie. Dla każdego coś słodkiego! Panie wstęp wolny między 21:00 a 22:00. Studenci 7 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej), pozostali 10 zł.

 

Disco To Wszystko

22 października, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

Druga impreza z okazji otwarcia nowego klubu. Dla pierwszych 100 osób na imprezie Bajka energy drink w prezencie. Imprezy nakręcą: sala główna disco polo - DJ Lizard oraz sala exclusive lata 80 90 - DJ Dream.

 

Perfect Selection

22 października, Piekiełko. Godz. 21, wstęp: 10/15 zł

Najlepsza muzyczna selekcja Ramzesa doprowadzi Was do tanecznego szaleństwa! Sound: R'n'B, nu-disco, funky, house. Wejście 10 zł dla dziewczyn i 15 zł dla chłopaków. Obowiązuje doorselection.

 

Crazy Mix

22 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

W tą noc zostaniecie upojeni niesamowitym i niepowtarzalnym muzycznym smakiem, połączonym z magiczną i kuszącą aurą odprężenia po całym tygodniu. Przekraczając progi Kuli, codzienność zostawiacie za sobą... Za sterami – ARTI.

 

BURN baby burn with Clermont Ferrand

22 października, LUKR, godz.21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Iskra, lśnienie, płomień, ogień czyliBURN baby BURN! DJka: Clermont Ferrand – ognisty temperament i gorące hity z upalnych zakątków świata to jego przepis na udany clubbing! Wstęp do godz. 23:00 – 10 zł, później – 20 zł. Wstęp free: wszystkie panie do 23:00, użytkownicy aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

KSU

22 października, Life House, godz. 19, cena: 35/45 zł

Bilety na koncert w przedsprzedaży: 35 zł, a w dniu koncertu: 45 zł. Przedsprzedaż prowadzona jest w Podziemnej Trasie Turystycznej, Biurze thorn&emm, Grin Shopie i sieci Ticket Pro.

 

Nocny Kochanek

22 października, Vinyl, godz. 29, cena: 20/25 zł

Koncert zespołu Nocny Kochanek – jednego z nielicznych polskich zespołów metalowych odbędzie się z gościnnym udziałem grupy SoulTaker. Bilety będą dostępne w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 25 zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż prowadzona jest w następujących miejscach: Ataman Shop (CH Europa II / 1 piętro), Sklep Soplica (Rynek 10), Klub Vinyl.

 

Trauma, Dead Infection, Nuclear Holocaust, Slaughter Of The Souls

22 października, Vinyl, godz. 19, cena: 20/25 zł

Zespół Trauma promuje wydaną przez Deformeathing prod. reedycje kultowego materiału Traumy „Invisible Reality”. Na koncercie można spodziewać się przekroju niemal 30-letniej działalności zespołu. W Rzeszowie grupa zagra w towarzystwie Nuclear Holocaust i Slaughter Of The Souls oraz gościa specjalnego tego koncertu, niekwestionowanej legendy sceny gore/ grind Dead Infection.

 

Lady on Decks!

22 października, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Kolejna edycja imprezy LADY ON DECKS! Tym razem wraca Pani MIXTEE! Wspierać ją będzie niezawodny rezydent - GREGG. Mixtee zabawę z gramofonami zaczęła w 2004 roku. Gra w najlepszych klubach w Polsce oraz poza granicami. Do tej pory wydała 12 mixtape'ow. W 2013 uczestniczyła w kampanii Diverse'a. Jej styl grania to mix najlepszych kawałków RnB, Dancehallu, Hip Hopu i DnB co gwarantuje pełny parkiet na każdej z imprez.
 

Trzecia strona medalu

23 października, WDK, godz. 18, cena: 25 zł

Kabaret odwiedzi rzeszowski Wojewódzki Dom Kultury mieszczący się przy ul. Okrzei 7. Bilety na wydarzenie są do nabycia na stronie kupbilecik.pl oraz w dniu imprezy, bezpośrednio przed występem kabaretu w placówce WDK. 

 

Palmowy Dancing

23 października, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend , weekend w rzeszowie

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama