Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [13-16.10.2016]
Najbliższych kilka dni będzie wyjątkowo imprezowych. Cykliczne zabawy, koncerty muzyczne, standardowe potańcówki, wydarzenia plenerowe oraz pokazy filmowe. To wszystko czeka na rzeszowian od dziś do niedzieli włącznie. Poniżej prezentujemy szczegółowe kalendarium planowanych przedsięwzięć.
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [13-16.10.2016]

LISTA WYDARZEŃ WEEKENDOWYCH W RZESZOWIE

Catch The Sound

13 października, Shine Club, godz. 21, cena: 10 zł

Nowy cykl imprez skierowany do ludzi, którzy kochają muzykę i taniec, a przede wszystkim energetyczną zabawę. Projekt wyróżnia się spektakularnymi efektami specjalnymi oraz najlepiej wyselekcjonowanymi dźwiękami w klimacie House, Electro, Progressive, Dance, Trap. 7 artystów, efekty pirotechniczne, wyrzutnie CO2 i confetti, widowiskowe efekty świetlne, najpotężniejsze nagłośnienie w mieście.

Cinemon

13 października, klub Underground, godz. 20, cena: 10 zł

Przez ostatnie trzy lata muzycy zagrali sporo koncertów w kraju i za granicą, pojawili się na mniejszych i większych wydarzeniach (Nowe Męskie Granie, T-Mobile Nowe Horyzonty, Sonisphere, Slot Art Festival), usłyszeć można ich było na antenie rozgłośni publicznych, prywatnych, ogólnopolskich i lokalnych (Trójka, Antyradio, Radio Kraków).

Rzeszów By Night

13 października, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Czwartek w Studenckim Klubie Pod Palmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Wstęp wolny dla wszystkich do 22:00. Po 22:00 - wstęp: 5 zł.

Studencki Czwartek

13 października, Kula Bowling&Club, godz. 20, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

Wystawa zabytkowych torebek

13 – 16 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Muzeum zainwestowało w kolekcję nietuzinkowych torebek zabytkowych pochodzących z prywatnego zbioru Hanny Szudzińskiej. Kolekcja liczy 72 torebki, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wsparcia budżetu województwa podkarpackiego. Nietypowe eksponaty znajdują się w Galerii Rzemiosła Artystycznego. W kolekcji dostępne są torebki w stylistyce biedermeier, secesji czy art deco pochodzące głównie z krajów zachodniej Europy – Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Holandia oraz Szwajcaria. Obejrzeć można także „okazy” rosyjskie i polskie oraz wyroby amerykańskie. Wystawa potrwa do końca października.

 

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

13 – 16 października, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

13 – 16 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

Galeria Malarstwa Europejskiego

13 – 16 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Ekspozycja składa się z różnych działów tematycznych. Otwiera ją galeria pejzażu, następnie prezentowane są obrazy gabinetowe i salonowe przedstawiające zwierzęta, sceny rodzajowe czy martwą naturę. Ostatni człon stanowią dzieła ilustrujące tzw. tematy „wysokie”, czyli sceny literackie, alegoryczne, mitologiczne oraz biblijne. Wśród obrazów znajdujących się w kolekcji m.in. „krajobraz” Jacques’a d’Arthois, „Kwiaty w szklanym kielichu” pędzla Jean-Baptiste Monnoyer czy bliźniacze płótna zatytułowane „Martwa natura z puttami” autorstwa malarskiego duetu Jana Pauwela Gillemansa i Pietera Rysbraecka. Wystawa ma charakter stały.

 

Galeria Rzemiosła Artystycznego

13 – 16 października, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa podzielona na części tematycznie zróżnicowane składa się z dzieł reprezentujących rozmaite dziedziny rzemiosła artystycznego w tym meble z XIX stulecia, dawne naczynia czy zabytkowe szkło. Ekspozycję uzupełniają osiemnastowieczne lichtarze oraz obrazy ukazujące martwą naturę przedstawioną w technice olejnej na płótnie, desce i blasze miedzianek. W drugiej sali dostępny jest zespół szkła artystycznego. Niewielki fragment ekspozycji stanowią natomiast damskie ozdoby biżuteryjne i przybory toaletowe oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawa ma charakter stały.

 

Wernisaż wystawy twórczości pedagogów plastyki

13 października, BWA, godz. 18

Wernisaż wystawy twórczości pedagogów plastyki. 30. Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki odbędzie się w ramach wydarzenia 30. Ogólnopolska Wystawa Twórczości Pedagogów Plastyki - malarstwo, grafika, rysunek.

 

Kontrapunkt – wystawa malarstwa Jacka Balickiego

13 - 15 października, WiMBP, godziny pracy placówki

Ekspozycję można zwiedzać do 3 grudnia. Wystawa przedstawia różne widzenie pejzażu. Artysta, którego obrazy stanowią przedmiot ekspozycji to rzeszowianin, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w trzydziestu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą.

 

Closterkeller

14 października, klub Vinyl, godz. 20, cena: 45 zł

Doroczna jesienna trasa koncertowa Closterkellera w tym roku obejmie 22 miasta w całej Polsce a w nich same dobre kluby, w tym rzeszowski Vinyl. W składzie pojawił się nowy gitarzysta, z którym zespół przygotowuje się do nagrania kolejnej kolorowej płyty. Na koncertach będzie można usłyszeć zarówno nowe utwory jak i te stare i dobrze znane.

 

F*ck Jeans, Wear Leggins

14 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. Wszystkie kobiety w legginsach wchodzą za darmo przez całą noc. 100 pierwszych kobiet w legginsach otrzymuje na start Welcome Drinka - tak, żeby dobrze zacząć imprezę. Pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą do klubu za darmo do 23:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 23:00 - 5 zł, później dyszka.

Reklama

 

Kabaret Łowcy.B

14 października, klub Life House, godz. 19, cena: 50 zł

Łowcy.B to kabaret działający na profesjonalnej scenie od 12 lat. Swoją działalność rozpoczął z przytupem, wygrywając w ciągu pierwszych dwóch lat niemal wszystkie liczące się festiwale. Spektakl Łowców to nie zwyczajny występ. To wybuchowa mieszanka spontaniczności i dużej ilości improwizacji. Wszystko to w oparach absurdu, którego nie powstydził by się Monty Python. Jako jedyni w swoich spektaklach grają muzykę na żywo, w autorskich kompozycjach. Żaden instrument nie pochodzi z kradzieży.

 

Music Nights

14 – 15 października, klub Sofa, godz. 20, cena: 10/15 zł

Kolejny muzyczny weekend w klubie Sofa. Zagrają: Dj Kuba oraz Dj Tomek.

 

Pidżama Porno

14 października, klub Pod Palmą, godz. 20, cena: 60 zł

Otwarcie Klubu już o godz. 19:00, z kolei start koncertu punkt 20. Bilety będą do nabycia bezpośrednio przed imprezą.

 

Piekło x Rezydencja

14 października, klub Piekiełko, godz. 21, cena: wstęp wolny/10 zł

Rezydencja to projekt do którego zapraszamy każdego. Nowoczesne, polskie piątki to coś czego w Rzeszowie jeszcze nie było. DJ'ka: RAMZES . Wstęp: 10 zł, panie do godz. 23 wchodzą za darmo.


Wernisaż wystawy ##BEAUTY

14 października, Galeria Nierzeczywista, godz. 18,


Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji – fotografii i wizażu. Takie spotkanie musiało zaowocować bliższą współpracą. „##BEAUTY” w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu może być odmiana Sztuki. Dbałość o szczegóły, precyzja wykonanych stylizacji, wizażu i fotografii powoduje, że trudno przejść obojętnie wobec zaprezentowanych prac. Sfotografowane „Matrony, Caryce, Księżniczki” intrygują, hipnotyzuję i uwodzą kolorami. Nieprzypadkowo został użyty znak #, który sugeruje odbiorcy poszukiwanie ukrytych znaczeń.
 
Bubble Attack Party

15 października, klub Pod Palmą, godz. 20, cena: wstęp wolny/7/10 zł


Nazwa imprezy nie jest przypadkowa, ponieważ tej nocy w klubie pojawi się duża ilość baniek mydlanych. Specjalna maszyna będzie pracować nad tym aby było ich nie mało. Panie wstęp wolny między 21:00 a 22:00. Studenci 7 zł (za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej), pozostali 10 zł.
 
Get Shocked with Waveshock

15 października, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Za konsolą stanie jeden z najpopularniejszych polskich DJów i producentów z Wrocławia – Waveshock. Uczestnik Ultra Party Camp, wydający swoje kawałki w Tiger Records Germany, grający tylko w najlepszych miejscówkach w tym kraju przywiezie ze sobą najnowsze sztosy, które królują na światowych parkietach. Support zapewni duo Sandpokres.

 

Kali

15 października, klub Life House, godz. 20, cena: 40 zł

Agencja Muzyczno-Eventowa Bashesh oraz Popolupo - alternatywne strony i Klub Vinyl z ogromną przyjemnością zapraszają na koncert Kaliego promujący album "Krime Story" będący koncepcyjnym projektem Kaliego i jednocześnie jego czwartym solowym krążkiem, opartym na książce pod tym samym tytułem, która ukazała się w grudniu 2015.

 

Oktoberfest

15 października, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Wielkie Święto Piwa. Wejście na imprezę od 21 lat. Za konsolą: Dj Dark.

 

Power of EDM

15 października, klub Czarny Kot, godz. 20, cena: wstęp wolny/5 zł

To będą największe w mieście studencki otrzęsiny. Czarny Kot zaprasza na Power of EDM z DJ Belezze. Do godz. 22 wstęp darmowy, po godz. 22 wstęp za 5 zł.

 

Super Girl Romantic Boys, Blade Loki, Troty

15 października, klub Vinyl, godz. 19, cena: 30 zł

Tego dnia zagrają:  Super Girl & Romantic Boys - New Romantic z Warszawy, Blade Loki - Punk Rock z Wrocławia i Troty - Folk Punk – rzeszowska grupa.

 

Święto Ognia

15 października, klub LUKR, godz. 21.30, cena: wstęp wolny/10/20 zł

Wyjątkowa, intrygująca noc i wyjątkowi goście specjalni: DJ IKZ – mistrz brzmień commercial & r’n’b, K-Leah – najmocniejszy wokal w całej galaktyce oraz gorące dziewczyny - Psycho Dolls. Wstęp: +18; do 23:00 – 10 zł, później – 20 zł. Wstęp wolny dla wszystkich pań do godz. 23:00 i użytkowników aplikacji Day&Night za okazaniem kuponu.

 

TensionZero

15 października, klub Underground, godz. 19, cena: wstęp wolny

W nowym składzie zespół ma już za sobą debiuty koncertowe. Grupa została także laureatem przeglądu zespołów Cieszanów Rock Festiwal 2013. Od niedawna muzycy rzeszowskiej formacji współpracują z nowym perkusistą Krystianem Bartusikiem. Na koncercie wystąpi także po wieloletniej przerwie dawny klawiszowiec zespołu Michał Urban.

 

Reklama

Urban Beats

15 października, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Na parkiecie zawita najlepszy mix hitów z gatunku RnB, Dance, Rap, Mashup, Pop, House. Gościem specjalnym będzie warszawski  DJ Abdool - warszawski DJ imprezowy, reprezentant ekipy Wielkie Joł. Od 2005 jeden z rezydentów warszawskiego klubu Harlem.
 

POP NOW!

15 - 16 października, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! to wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce: Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! to niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami. Gościem specjalnym wernisażu był belgijski rzeźbiarz Alfredo LONGO, który przyleciał z Mons, specjalnie na tę okazję. Jego dzieła, rzeźby z puszek po napojach, to kwintesencja ideologii pop-artu. Plejadę znakomitości prezentowanych w DAGART GALERIE otworzyła legenda, Andy Warhol i jego „Campbell’s soup, tomato-beef noodle o’s” oraz inne oryginalne litografie mistrza.

 

Adopcja nie gryzie

16 października, Rynek, godz. 12, cena: wstęp wolny

Kolejne wydarzenie organizowane pod hasłem Adopcja nie gryzie przez Fundację Felineus we współpracy z RSF. Impreza potrwa do godz. 18. Jeżeli uważasz że adopcja bezdomnych zwierząt jest fajna lub sam masz zaadoptowanego bezdomniaka, znajdę- dołącz do wydarzenia i zrób sobie zdjęcie z banerami kampanii pod czujnymi aparatami RSF Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne. Ponadto w programie stoisko Fundacji Felineus, zbiórka karmy i akcesoriów, kiermasz gadżetów z kocim motywem "Pod kotem".

 

Emerica Made Chapter Two

16 października, klub Vinyl, godz. 16, cena: wstęp wolny

Klub zaprasza na oficjalną premierę długo wyczekiwanego filmu Emerica Made Chapter Two. Bez zbędnych efektów, za długich slow-mo i innych udziwnień będzie można zobaczyć 40 minut prawdziwej core'owej deskorolki od jednego z najlepszych teamów od lat: Andrew Reynolds, Justin "Figgy" Figueroa, Bryan Herman, Kevin 'Spanky' Long, Jerry Hsu, Leo Romero, Collin Provost, Brandon Westgate, Jeremy Leabres.

 

IX Rzeszowski Przegląd Kapel Ludowych „Do Korzeni”

16 października, Rzeszowski Dom Kultury, godz. 16, cena: wstęp wolny

W wydarzeniu weźmie udział ponad 110 śpiewaków i muzyków folklorystycznych z 10 miejscowości, którzy wystąpią przed zgromadzoną publicznością w placówce filii Słocina. Przegląd „Do Korzeni” stanowi okazję do cyklicznego spotykania się zespołów, muzyków i śpiewaków ludowych z całego województwa podkarpackiego. Jego celem jest ukazanie i pielęgnowanie wartości kulturowych wyrażonych muzyką ludową, a także promocja twórczości artystycznej nieprofesjonalnych twórców i zespołów folklorystycznych.

Szczegółowy program imprezy:

- godz. 12:00 – 12:10 – Otwarcie przeglądu,

- godz. 12:10 – 12:25 – Kapela BIAŁA MUZYKA (Świlcza),

- godz. 12:30 – 12:45 – Zespół Śpiewaczy WESOŁE BAJADERKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Słocina),

- godz. 12:50 – 13:05 – Kapela Ludowa MALAWIANIE (Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem),

- godz. 13:10 – 13:25 – Jakub Zastawny (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku),

- godz. 13:30 – 13:45 – Zespół Pieśni Ludowej BIESIADA (Gmina Jarosław),

- godz. 13:50 – 14:05 – KAPELA ZASTAWNYCH (Centrum Kultury i Czytelnictwa w Brzostku).

- godz. 14:10 – 14:25 – Zespół Śpiewaczy KUMOSZKI (Rzeszowski Dom Kultury filia Załęże)

- godz. 14:25 – 14:45 – przerwa

- godz. 14:50 – 15:05 – Barbara Chorążak (Gmina Olszanica)

- godz. 15:10 – 15:25 – Zespół Śpiewaczy BUDZIWOJCE (Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój)

- godz. 15:30 – 15:45 – KAPELA LUDOWA MŁODE KURASIE Z LUBZINY (Stowarzyszenie Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny),

- godz. 15:50 – 16:00 – Tadeusz Nowak (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej),

- godz. 16:00 – 16:10 – Zespół Śpiewaczy z Kapelą WOLANIE (Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej),

- godz. 16:15 – 16:30 – Henryk Marszał (Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Małopolskim),

- godz. 16:35 – 16:50 – Zespół Śpiewaczy UHERCZANIE (Gmina Olszanica),

- godz. 16:55 – 17:10 – Grupa folkowa MALOWANY WÓZ (Dom Kultury „Sokół” w Strzyżowie),

- godz. 17:15 – 17:30 – Kapela Zespołu Pieśni i Tańca KARPATY (Rzeszowski Dom Kultury),

- godz. 17:30 – 18:00 – Obrady Jury,

- godz. 18:00 – 18:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród

 

Koncert galowy 32. Ogólnopolskiego Konkursu Tradycyjnego Tańca Ludowego

16 października, Wojewódzki Dom Kultury, godz. 11, cena: wstęp wolny

Na wydarzenie zapraszają Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy. Wydarzenie odbędzie się w placówce przy u. Okrzei 7.

 

Too Loud Fot The Crowd 2

16 października, klub Vinyl, godz. 19, cena: 25 zł

Wystąpią: DECEIT (Szkocja), STREET LIGHTS (Warszawa), BRIGHT LIGHT (Śląsk) oraz RADIANCE (Kraków). 10 procent kwoty pochodzącej z biletów wspomoże działalność stowarzyszenia Otwarte Klatki.


 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , Rzeszów na weekend , weekend w rzeszowie

Dzisiaj, 07.07.2020
Sobota, 11.07.2020
hotel Bristol, godz. 19:30
Niedziela, 12.07.2020
Niedziela, 19.07.2020
Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 18:00
Niedziela, 26.07.2020
Piątek, 31.07.2020
Sobota, 01.08.2020
Niedziela, 02.08.2020
Niedziela, 09.08.2020
Niedziela, 16.08.2020
Niedziela, 23.08.2020
Piątek, 28.08.2020
Sobota, 29.08.2020
Niedziela, 30.08.2020
Sobota, 05.09.2020
Niedziela, 25.10.2020
Reklama
Reklama