Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [10-13.11.2016]
Czas na weekend. Sprawdźcie co będzie działo się w Rzeszowie. Ponad 30 wydarzeń.
Ruszamy w miasto! Weekend w Rzeszowie [10-13.11.2016]

Jazzowe wariacje w Filharmonii Podkarpackiej w wykonaniu wybitnego artysty Leszka Możdżera, pierwszy raz w Rzeszowie – występ Taco Hemingwaya w klubie Life House, a dzień później długo wyczekiwany powrót formacji Coma z charyzmatycznym Piotrem Roguckim. Do LUKR zawita z promocją swej najnowszej płyty „Drony” Fisz Emade Tworzywo, z kolei Underground Pub odwiedzi mistrz reggae - Damian Syjonfam.

Najbliższy weekend to także szereg wydarzeń patriotycznych organizowanych z okazji Dnia Niepodległości. Już 10 listopada w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się wydarzenie pod hasłem „W hołdzie wolności”, na którym będzie można usłyszeć najpiękniejsze wolnościowe aranżacje znakomitego polskiego pianisty Andrzeja Jagodzińskiego. 11 listopada obchody Narodowego Święta Niepodległości na Placu Farnym przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli. Dodatkowo defilada, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów, Apel Pamięci i Salwa Honorowa oraz pokaz musztry paradnej z bronią w wykonaniu strzelców z Zespołu Szkół Technicznych.

Także tego dnia kolejna w naszym mieście impreza sportowa, tj. 4 PKO Bieg Niepodległości ze startem i metą w okolicach CH Plaza. Zawodnicy wezmą udział w Biegu Głównym na 10 000 metrów.

W trakcie zbliżającego się weekendu nie zabraknie również klasycznych imprez cyklicznych, doskonale znanych rzeszowskim imprezowiczom. Standardowo Piekło x Rezydencja, Studencki Czwartek, Wszystkie Twarze Disco, Rzeszów By Night i Palmowy Dancing.
 

KALENDARIUM WEEKENDOWYCH WYDARZEŃ W RZESZOWIE:

Damian Syjonfam & Irie Gunz

10 listopada, Underground Pub, godz. 19, cena: 30 zł

Szykuje się wieczór z muzyką reggae w najlepszym wydaniu. Wystąpi charyzmatyczny wokalista Damian Syjonfam. Imprezę rozkręci i poprowadzi after człowiek który rozbuja nawet tych którym bujanie jest obce Sebix z Irie Gunz Sound.
Gościnnie na instrumentach perkusyjnych zagra Dominik Muszyński z zespolu Wa-Da-Da. Start koncertu – godz. 20.

 

W hołdzie wolności

10 listopada, Filharmonia Podkarpacka, godz. 19, cena: 40/30 zł

Najpiękniejsze piosenki patriotyczne i wolnościowe w jazzowych aranżacjach wybitnego polskiego pianisty – Andrzeja Jagodzińskiego. Taką propozycję na dzisiejszy wieczór prezentuje Filharmonia Podkarpacka. Ceny biletów – 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Podczas koncertu usłyszymy m.in. „Wojenko, wojenko…”, „Deszcz, jesienny deszcz”, „Mury”, „Nie pytaj”.

 

Shantel

10 listopada, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

Na Bajkowej scenie wystąpi nie kto inny niż ulubieńcy rzeszowskiej publiczności formacja Shantel. Imprezy nakręcą: sala główna disco polo: DJ MAŁY, sala exclusive lata 80 90: DJ DREAM.

 

Studencki Czwartek

10 listopada, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Studencki melanż z ostrym wejściem. Przez cały dzień 50 proc. zniżki na kręgle. Szykuje się impreza do rana. Zagra ATOMIX.

 

Taco Hemingwaya

10 listopada, Life House, godz. 19, bilety na koncert wyprzedane

Pierwszy koncert Taco Hemingwaya w Rzeszowie! Okazja podwójna, gdyż występ odbędzie się w ramach trasy promującej debiutancki album długogrający pt. "MARMUR". Spodziewajcie się dużej ilości nowego materiału na żywo. Otwarcie bram klubu o godz. 19, start koncertu- godz. 20.30.

 

TEDE KEPTN

10 listopada, LUKR, godz. 21, cena: 35/50zł

Przedpremierowo w Rzeszowie TEDE KEPTN. Jako support - Illognati Crew (Detox, Kenobi, Havok, Anton, Kim, Dj Nastug). Bilety dostępne w cenie 35 zł – pierwsza pula i 50 zł – ostatnie 150 biletów.

 

Trancepesilum, Kraina Przyjemności

10 listopada, Vinyl, godz. 19

Gościnnie również Basia i Miku. Po koncercie głównym wystąpi Karol - Roots Digital Sound System oraz Cieśla. Zapowiada się wieczór z niezależną muzyką z dubowym afterparty.

 

Upside Down VOL. 1

10 listopada, Czarny Kot, godz. 21

Zagra kolektyw dj'ski FUNK GROOVE oraz Bboy Lebson live percussion .Możecie spodziewać się niesamowitych klimatów od RnB po Funkowe dzwięki z vinyli oraz perkusyjnych wibracji na żywo.

 

We Are Independent

10 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Imprezę rozkręcą BĄBEL, DJ Mati, Alex Mechew & Vorobskix. Wszyscy studenci, którzy dołączyli do tego wydarzenia na FB wchodzą za darmo w godz. 21.00 – 22.00. Ci spoza listy Facebook’owej – wejście za 5 zł. Też za 5 zł wejście dla studentów z listy FB po godz. 22. Pozostali po godz. 22 – wejściówka za dychę.

 

Rzeszów By Night

10 listopada, klub Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/5 zł

Czwartek w Studenckim Klubie Pod Palmą to zupełnie nowy mix najlepszych klubowych dźwięków - zarówno tych najnowszych, jak i najpopularniejszych klasyków. Wstęp wolny dla wszystkich do 22:00. Po 22:00 - wstęp: 5 zł.

 

Wystawa zabytkowych torebek

10 – 13 listopada, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki, wstęp wolny

Muzeum zainwestowało w kolekcję nietuzinkowych torebek zabytkowych pochodzących z prywatnego zbioru Hanny Szudzińskiej. Kolekcja liczy 72 torebki, które udało się zakupić dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wsparcia budżetu województwa podkarpackiego. Nietypowe eksponaty znajdują się w Galerii Rzemiosła Artystycznego. W kolekcji dostępne są torebki w stylistyce biedermeier, secesji czy art deco pochodzące głównie z krajów zachodniej Europy – Niemcy, Francja, Austria, Wielka Brytania, Holandia oraz Szwajcaria. Obejrzeć można także „okazy” rosyjskie i polskie oraz wyroby amerykańskie. Wystawa potrwa do końca października.

 

Reklama

Wystawa „Nie wszystko złoto, co się świeci...”

10 – 13 listopada, Muzeum Etnograficzne, godziny pracy placówki

Wystawa skierowana do wszystkich zainteresowanych, niezależnie od grupy wiekowej, ukazuje sytuację ekonomiczną mieszkańców wsi na przełomie stuleci XIX i XX. Ekspozycje prezentują źródła pozyskiwania dochodów oraz obrót ówczesnej waluty. Pierwsza część poświęcona została uprawie roli i hodowli zwierząt, kolejna dawnym formom zarabiania, wydatkowania i oszczędzania pieniędzy. Wśród eksponatów pochodzące zarówno ze zbiorów Muzeum jak i kolekcji prywatnych, unikatowe monety, bilety skarbowe, bony, dokumenty notarialne oraz banknoty a także szereg ciekawych przedmiotów użytkowanych niegdyś przez pracowników banków NBP i PKO w Rzeszowie.

 

Wystawa „Żołnierz polski 1914 – 1945”

10 – 13 listopada, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa opowiada o kilku pokoleniach, którym przyszło żyć w ciężkich czasach walki o Polskę. Ekspozycja powstała ze zbiorów przekazanych z kolekcji Jana Partyki. Uzupełniają ją obiekty z muzealnych magazynów, w tym głównie eksponaty prezentujące dawną broń palną. Wystawa przygotowana została na czterech salach, które wyznaczają kolejne etapy walk Polaków o niepodległość. W każdym z pomieszczeń można odnaleźć odznaki pamiątkowe, emblematy, odznaczenia, mundury, broń, elementy wyposażenia żołnierskiego i wiele innych ciekawych przedmiotów. Wystawa jest ma charakter stały.

 

Galeria Malarstwa Europejskiego

10 – 13 listopada, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Ekspozycja składa się z różnych działów tematycznych. Otwiera ją galeria pejzażu, następnie prezentowane są obrazy gabinetowe i salonowe przedstawiające zwierzęta, sceny rodzajowe czy martwą naturę. Ostatni człon stanowią dzieła ilustrujące tzw. tematy „wysokie”, czyli sceny literackie, alegoryczne, mitologiczne oraz biblijne. Wśród obrazów znajdujących się w kolekcji m.in. „krajobraz” Jacques’a d’Arthois, „Kwiaty w szklanym kielichu” pędzla Jean-Baptiste Monnoyer czy bliźniacze płótna zatytułowane „Martwa natura z puttami” autorstwa malarskiego duetu Jana Pauwela Gillemansa i Pietera Rysbraecka. Wystawa ma charakter stały.

 

Galeria Rzemiosła Artystycznego

10 – 13 listopada, Muzeum Okręgowe, godziny pracy placówki

Wystawa podzielona na części tematycznie zróżnicowane składa się z dzieł reprezentujących rozmaite dziedziny rzemiosła artystycznego w tym meble z XIX stulecia, dawne naczynia czy zabytkowe szkło. Ekspozycję uzupełniają osiemnastowieczne lichtarze oraz obrazy ukazujące martwą naturę przedstawioną w technice olejnej na płótnie, desce i blasze miedzianek. W drugiej sali dostępny jest zespół szkła artystycznego. Niewielki fragment ekspozycji stanowią natomiast damskie ozdoby biżuteryjne i przybory toaletowe oraz przedmioty codziennego użytku. Wystawa ma charakter stały.

 

POP NOW!

10 – 13 listopada, Dagart Galerie, godziny pracy placówki

POP NOW! to wystawa, która zgromadziła nazwiska renomowanych artystów, dotąd nieznanych w Polsce - Brat, Fred Benoit oraz Bernard-Marie Kowalczuk z Francji, Alfredo Longo i Joel Moens de Hase z Belgii oraz Charles Fazzino ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto swoje prace zaprezentowali Jacek Hazuka i Maciej Wieczerzak. POP NOW! to niezwykle intrygująca próba konfrontacji legendarnego twórcy pop-artu, Andy'ego Warhola, ze współcześnie tworzącymi artystami.

 

Kontrapunkt – wystawa malarstwa Jacka Balickiego

10 – 13 listopada, WiMBP, godziny pracy placówki

Ekspozycję można zwiedzać do 3 grudnia. Wystawa przedstawia różne widzenie pejzażu. Artysta, którego obrazy stanowią przedmiot ekspozycji to rzeszowianin, absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Brał udział w trzydziestu wystawach indywidualnych oraz kilkudziesięciu zbiorowych w Polsce i za granicą.

 
4. PKO Bieg Niepodległości

11 listopada, okolice CH Plaza, godz. 12

Start i meta: okolice Centrum Handlowe PLAZA

Start zawodów zaplanowano na godz.12. Wówczas uczestnicy pobiegną w biegu głównym na dystansie 10 000 m – start wspólny z oddzielną klasyfikacją według kategorii. O godz. 13:30 dekoracja biegu głównego – klasyfikacja: najlepszy Polak/Polka, najlepszy rzeszowianin i rzeszowianka, klasyfikacja studentów. W związku z biegiem w centrum Rzeszowa wystąpią utrudnienia.

 

Fisz Emade Tworzywo

11 listopada, LUKR, godz. 19, cena: 69 zł

Występ w rzeszowskim klubie stanowić ma jeden z przystanków na trasie promującej płytę „Drony”. Przez lata duet braci Waglewskich przyzwyczajał fanów do muzycznych eksperymentów, mieszając ze sobą różne style, starając się by wszystkie ich produkcje łączyła wysoka jakość i zaangażowanie. Ich ostatni album pt. „Mamut” był tego najlepszym przykładem. Otwarcie klubu o godz. 19, spodziewany początek koncertu – godz. 20.

 
I Love Poland pres:Disco Friday Night

11 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: wstęp wolny/10 zł

Tej nocy w klubie będzie można usłyszeć najlepsze  Disco Retro, DiscoPolo, oraz stare polskie przeboje. O niepowtarzalne hity zadba DJ Klusek. Koło godziny 1:00 chusteczka haftowana. Bilety w cenach: godz. 21:00-22:00 – za darmo dla osób wpisanych na listę FB, po godz. 22 i pozostali – wstęp za 10 zł.

 

Le Moor

11 listopada, Life House, godz. 19, cena: 25 zł

Zespół świętuje swe 11-ste urodziny. Gościnnie wystąpią Lej Mi Pół i Hysteria. Otwarcie bram o godz. 19, start – godz. 20.

 

Piekło x Rezydencja

11 listopada, Piekiełko, godz. 21.00, cena: wstęp wolny/10 zł

REZYDENCJA to projekt, do którego klub zaprasza każdego chętnego. Nowoczesne, polskie piątki to coś czego w Rzeszowie jeszcze nie było...W tym tygodniu za konsolą stanie DJ Ramzes. Wstęp – panie do godz. 23 za darmo, panowie i panie po godz. 23 – 10 zł.
 

Wszystkie twarze disco

4 listopada, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: wstęp wolny

Nie 5, nie 50, a wszystkie odcienie disco w jedną noc, w jednym miejscu! Klub Kula&Bowling weekend rozpoczyna bujnie i tanecznie, serwując hity, do których choreografia ułoży się sama. Amatorzy kręgli - między 23:00 a 24:00 do zakupionej godziny kręgli druga gratis. Za sterami – Benny G.

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada, Kościół i Plac Farny, godz. 11

Reklama

W programie uroczystości patriotycznych przewidziano wydarzenia na Placu Farnym przed pomnikiem płk. Leopolda Lisa-Kuli – złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu Rzeszów, hymn państwowy i podniesienie flagi państwowej, wystąpienie Wojewody Podkarpackiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego, Apel Pamięci i Salwa Honorowa oraz składanie wieńców i wiązanek kwiatów. Uroczystości rozpocznie msza w kościele Farnym. Dodatkowo  pokaz musztry paradnej z bronią w wykonaniu strzelców z Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego i defilada.

 

Weekend Z Radiem Wawa Non Stop Polo

11 listopada, Bajka Disco Club, godz. 20, cena: 10 zł

Muzyczny weekend z Radiem Wawa. W klubie usłyszymy największe disco hity, których na co dzień grane na antenie rozgłośni. Podczas piątkowej oraz sobotniej nocy do wygrania upominki i gadgety od Radio Wawa Non Stop Polo. Imprezy nakręcą nasi zawodowcy: sala główna disco polo: DJ MAŁY, sala exclusive lata 80 90: DJ DREAM.

 

Red Zone Lips

11 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/5/10 zł

Piątki w SHINE tradycyjnie skierowane są do płci pięknej. Wszystkie kobiety z czerwoną szminką wchodzą za darmo przez całą noc. Dla 100 pierwszych pań przewidziano welcome drinka na start. Pozostałe kobiety dopisane do listy FB wchodzą do klubu za free do godz. 22:00, po tej godzinie symboliczny piątak. A żeby mężczyźni nie czuli się pokrzywdzeni to do 22:00 - 5 zł, później dyszka.
 

COMA

12 listopada. Life House, godz. 19, cena: 65 zł

Po przerwie na polską scenę muzyczną powraca Coma. Kolejny album grupy już pojawił się na sklepowych półkach, z kolei muzycy formacji wyruszyli w trasę koncertową. Na koncercie usłyszymy świeże nagrania, na które musieliśmy czekać  5 lat. Zespół znany jest z łączenia różnych form sztuki na scenie, spodziewać się więc możemy poruszającego widowiska. Coma osiąga w tym roku pełnoletniość, muzycy wiedzą zatem doskonale jak zaskoczyć publiczność nietuzinkowymi set listami oraz wirtuozerią ich wykonania.

 

Global Justice Night

12 listopada, PULS, godz. 18.57, cena: wstęp wolny

Po raz pierwszy w Rzeszowie – impreza Global Justice Night, organizowana przez Stowarzyszenie „EKOSKOP” i Polską Zieloną Sieć. Na wydarzeniu pojawi się wyjątkowy gość – Adam Leszczyński, pisarz i dziennikarz. W programie premiera filmu „Dobre życie” w reż. Meghan Horwath.

 

Gramy tylko po polsku!

12 listopada, Kula Bowling&Club, godz. 21, cena: 20 zł

Za sterami - DJ Arti. W ten wieczór pobawimy się w rytmie największych polskich przebojów wszechczasów. Nie zabraknie klasyki, jak również najświeższych współczesnych przebojów.

 

Leszek Możdżer

12 listopada, Filharmonia Podkarpacka, godz. 18, cena: 100 zł

Podczas solowego koncertu jednego z najwybitniejszych polskich artystów jazzowych możemy spodziewać się pełnej improwizacji. Muzyk wystąpi w sali koncertowej Filharmonii Rzeszowskiej, przedstawiając zgromadzonej publiczności swą jazzową wyobraźnię, ciekawy zamysł improwizacji oraz subtelność chopinowskich etiud i mazurków. Rozległa dyskografia pianisty obejmuje ponad sto albumów zrealizowanych jako własne projekty lub we współpracy ze znakomitymi twórcami muzycznymi.

 

Magic Guitar - Witek Paśko, Pablo x Kriss

12 listopada, Grand Club, godz. 22, cena: 20 zł

Tej nocy gościem specjalnym, będzie gitarzysta WITEK PAŚKO, który zagra tej nocy do rytmów naszych rezydentów PABLO & KRISS'a. W klubie będzie obowiązywała selekcja. Panie wchodzą o 20 lat, Panowie od 23.

 

Maskarada u Boruty: Diaboł Boruta / Misteria / The Remedy For

12 listopada, Vinyl, godz. 19

Koncert pt: "Maskarada u Boruta",  czyli piąte urodziny Boruta i premiera nowej płyty Boruta. To także XX lecie założenia Misterii i pierwszy koncert po 13 latach, a do tego premiera płyty The Remedy For!

 

Noc Rezydentów

12 listopada, Shine Club, godz. 21, cena: wstęp wolny/15 zł

Długi weekend w Shine? Line-up: MAINSTAGE, SandPokers (Shine Residents/Dębica), BĄBEL (Shine Resident/Rzeszów) a na sali R'n'B - DJ Mati (Shine Resident/Rzeszów).

 

Piekło x Live Your Life

12 listopada, Piekiełko, godz. 21, cena:10/15 zł

Tej nocy zawita do klubu gość specjalny - DJ Gafo z Lublina, który sprawi, że w listopadzie przypomnicie sobie lato. Energetycznie i w bardzo miejskim, modnym stylu. Dodatkowo imprezę rozkręcać będzie DJ Ramzes. Panie wchodzą za 10 zł, Panowie za 15 zł.

 

Single Party

12 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł

Kolejna odsłona kultowej imprezy z cyklu Single Party. Wydarzenie skierowane przede wszystkim do szukających swej drugiej połówki, flirtu, przygody i miłości. Wchodząc do klubu, otrzymasz specjalną opaskę w jednym z trzech kolorów. Każdy z nich ma swoje znaczenie i ułatwi znalezienie osoby, która chce bawić się tak jak Ty – zielona (jestem wolny/a), czerwona (jestem zajęty/a), żółta (szukam wrażeń). Koło godziny 1:00 chusteczka haftowana.

 

Palmowy Dancing

13 listopada, Pod Palmą, godz. 21, cena: 7/10 zł.

To wydarzenie już na stałe wpisało się w kalendarz rzeszowskich imprez a za każdym razem zostawia po sobie inną, nową historię. Palmowy Dancing to największa impreza studencka w mieście. Najlepsze Disco Polo, Retro, Disco oraz stare polskie przeboje.

 

Reklama

                                        

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , weekend w rzeszowie

Dzisiaj, 22.08.2019
Jutro, 23.08.2019
Pojutrze, 24.08.2019
Niedziela, 25.08.2019
Reklama
Reklama