Ruszamy w miasto. Weekend w plenerze
Będzie co robić w najbliższe dni w stolicy Podkarpacia. Szykuje się kilka ciekawych przedsięwzięć dla całej rodziny.
Ruszamy w miasto. Weekend w plenerze

Festiwal motoryzacyjny, festiwal muzyczny, charytatywny bieg, rajd rowerowy, zlot owadów, uroczystości patriotyczne, historyczna gra miejska – to wszystko zorganizowane zostanie w zaledwie jeden weekend na terenie Rzeszowa. Poniżej dokładne zestawienie planowanych imprez.

Breakout Days Festival
15.09 - 17.09 - Estrada Caffe + Rzeszowski Rynek

Breakout Days to festiwal muzyczny, który został stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy, lidera i twórcy legendarnego bluesowego zespołu Breakout. Twórczość Tadeusza Nalepy wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzuconew latach 70. ograniczenia estetyczne. Muzyka, stworzona przez pochodzącego z Rzeszowa Tadeusza Nalepę wraz z zespołem Breakout, od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się rozpoznawalna w wielu krajach.

Program festiwalu:

piątek 16.09

21:00 koncert zespołu Pivo

Klub Festiwalowy, Estrada Caffe, ul. Rynek 26

22:30 koncert zespołu Revolution

Klub Festiwalowy, Estrada Caffe, ul. Rynek 26

sobota 17.09

12:00 muzyczne warsztaty bluesowe, przygotowujące do akcji „Rzeszowianie czują bluesa”

12:00 odsłonięcie muralu z podobizną Tadeusza Nalepy

Estrada Rzeszowska/Rzeszowski Inkubator Kultury/Studio Dźwięków Pogranicza, Ul. Jagiellońska 24

 

2. PKO Bieg Charytatywny
17.09 - Stadion Resovii

Sztafeta rozegra się 17 września, równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym po raz pierwszy w Rzeszowie. Tego samego dnia pobiegną również uczniowie szkół podstawowych. Za wybiegane okrążenia Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Fundacja sfinansuje też budowę siłowni plenerowych dla mieszkańców wszystkich miast-gospodarzy. 2. PKO Bieg Charytatywny pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje o godz. 11.30.

Reklama

W Rzeszowie bieg odbędzie się na Stadionie Resovia przy ul. Wyspiańskiego 22. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Rzeszów Pan Tadeusz Ferenc. Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki finansowe na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci. Na najlepsze zespoły czekają nagrody. Limit uczestników na każdym stadionie to 70 drużyn. Ambasadorem biegu w Rzeszowie został Marek Plawgo, lekkoatleta, sprinter i płotkarz, rekordzista Polski na 400 m przez płotki. Bieg promują także niezmiennie od pierwszej edycji Maciej Kurzajewski, dziennikarz TVP Sport oraz byli lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski. W tym roku dołączyła do nich aktorka Karolina Gorczyca.

Rajd Rowerowy "Wiatr we włosach"
17.09 - MDK przy Osmeckiego - Rzeszowskie Bulwary

Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza dzieci i młodzież oraz rodziców do udziału w Rajdzie Rowerowym "Wiatr we włosach", który odbędzie się 17 września (sobota) w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Początek rajdu będzie miał miejsce o godz. 9.00 w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Osmeckiego 51, a zakończy się przy Rzeszowskich Bulwarach. Około godziny 13.00 przewidywany jest powrót na ul. Osmeckiego 51. Trasa Rajdu obejmować będzie ulice: Al. Wyzwolenia - Al. Okulickiego - Al. Wincentego Witosa - Al. Batalionów Chłopskich - Al. Powstańców Warszawy oraz Bulwary nad Wisłokiem.

Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa
18.09 - Stadion Miejski

18 września na stadionie Miejskim Stal w Rzeszowie odbędzie się czwarta edycja Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa. Na liście startowej mają pojawić się żużlowcy z Rzeszowa, Tarnowa oraz Częstochowy. Początek zawodów o godz. 15. Wstęp wolny.

77. rocznica napaści sowieckiej na Polsce. Uroczystości patriotyczne
17.09 - Kościół Św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu

Podkarpacki Związek Piłsudczyków w Rzeszowie zaprasza w najbliższa sobotę, tj. 17 września, na obchody 77. rocznicy napaści sowieckiej na Polskę. Współorganizatorami uroczystości są: Parafia Św. Krzyża w Rzeszowie, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej - Okręg Rzeszów, Związek Strzelecki „Strzelec”.

Program:

- godz. 18.30 - Uroczysta Msza Św. w kościele Św. Krzyża przy ul. 3-go Maja w Rzeszowie,

- godz. 19.30 - Modlitewne przejście uczestników uroczystości ze zniczami pod Krzyż Ofiar Komunizmu:

- odmówienie Litanii Narodu Polskiego,

- złożenie kwiatów i zniczy,

- zakończenie uroczystości.

Drugi Rzeszowski Zlot Owadów
16.09 - Bulwary

Stowarzyszenie „EKOSKOP” zaprasza miłośników dzikiej przyrody i owadów nie tylko latających na „Drugi Rzeszowski Zlot Owadów”, który organizowany jest w formie plenerowego happeningu w piątek, 16 września 2016 roku obok sceny na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem (ul. Bulwarowa).

Celem tradycyjnego - od ponad 20 lat! – spotkania jest wspólne zamanifestowanie potrzeby ochrony środowiska, sadzenia drzew, opieki nad rzeką Wisłok oraz przekonanie jak ważne są codzienne proekologiczne zachowania takie jak segregowanie odpadów czy oszczędzanie wody i energii elektrycznej.

Reklama

Program:

• od godz. 11.00 - „gwieździsty zlot owadów z czterech stron świata”,

• godz. 11.59 – happening „Alarm dla bio..” w obronie bioróżnorodności, w obronie Wisłoka, w obronie Ziemi” – prosimy wszystkich uczestników i gości o przyniesienie budzików, dzwonków, kołatek, gwizdków, trąbek itp.,

• Godz. 12.01 - apel happeningu i wystąpienia gości oficjalnych i Klubów EKO,

• ok. godz. 13.00 - zakończenie Zlotu.

Organizatorzy proszą, by wszyscy uczestnicy Zlotu przybrali stroje kolorowych skrzydlatych owadów, a w ostateczności ich larw i poczwarek oraz o przyniesienie ze sobą niewielkich paczek makulatury, by wspólnie zbierając je do kontenera, symbolicznie pokazać jak możemy być pracowici i pożyteczni dla Ziemi.

Historyczna gra miejska „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich”
18.09 - tereny miasta

Rzeszowski Dom Kultury oraz Rada Osiedla Pobitno zapraszają do udziału w historycznej grze miejskiej pod nazwą „Rzeszowskim Szlakiem Konfederatów Barskich”, która odbędzie się w niedzielę 18 września na terenie miasta Rzeszowa. W grze mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy miasta, bez względu na wiek. Zadanie zostało sfinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Uczestników gry czeka interesująca wędrówka z poznawaniem historii Rzeszowa. Otrzymają oni broszury i pamiątkowe stemple, a dla najbardziej wytrwałych przygotowane zostaną upominki.

Najważniejsze informacje dla uczestników gry:

- o godz. 10.30 w Kościele pw. św. Józefa Sebastiana Pelczara zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny

- pierwszy punkt na szlaku to Kościół Garnizonowy – dawny Kościół oo. Reformatów. W punkcie pierwszym uczestnicy muszą się pojawić w godz. 12.00 - 15.00.

- na pierwszej stacji rajdu (czyli przy Kościele Garnizonowym) uczestnicy otrzymają przewodnik po szlaku. Będzie tam specjalne miejsce na zbieranie okolicznościowych stempli. Na każdej stacji rajdu uczestnik otrzyma jeden stempel. Na szlaku będzie dziesięć stanowisk.

- trasę rajdu uczestnicy mogą pokonać pieszo (szacowany czas – ok. 1,5 godz.) lub rowerem. Jazda rowerem będzie jednak utrudniona na ostatnich stacjach w okolicach Kopca Konfederatów.

- osoby, które najszybciej pokonają cały szlak i zbiorą komplet stempli, otrzymają upominek.

- w ostatnim punkcie w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” przy ul. Konfederatów Barskich 43 A, organizatorzy czekają na uczestników rajdu do godz. 17.00.

- o godz. 17.00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” wspólnie odśpiewana zostanie „Pieśń Konfederatów Barskich”.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto

Dzisiaj, 07.07.2020
Sobota, 11.07.2020
hotel Bristol, godz. 19:30
Niedziela, 12.07.2020
Niedziela, 19.07.2020
Park Jedności Polonii z Macierzą, godz. 18:00
Niedziela, 26.07.2020
Piątek, 31.07.2020
Sobota, 01.08.2020
Niedziela, 02.08.2020
Niedziela, 09.08.2020
Niedziela, 16.08.2020
Niedziela, 23.08.2020
Piątek, 28.08.2020
Sobota, 29.08.2020
Niedziela, 30.08.2020
Sobota, 05.09.2020
Niedziela, 25.10.2020
Reklama
Reklama