Ruszamy w miasto. Pierwszy lipcowy weekend w Rzeszowie
Wakacje w naszym mieście ruszyły pełną parą! Będzie co robić w Rzeszowie i okolicach przez cały najbliższy weekend. Pełna rozpiska najciekawszych wydarzeń poniżej. Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia darmowy.
Ruszamy w miasto. Pierwszy lipcowy weekend w Rzeszowie

Ruszamy w miasto. Pierwszy lipcowy weekend w Rzeszowie

Wakacje w naszym mieście ruszyły pełną parą! Będzie co robić w Rzeszowie i okolicach przez cały najbliższy weekend. Pełna rozpiska najciekawszych wydarzeń poniżej. Wstęp na wszystkie przedsięwzięcia darmowy.

Balonowe powitanie wakacji w CH Plaza Rzeszów

Balonowa scenografia, animacje dla dzieci, strefa malucha oraz pokazy baniek mydlanych to tylko niektóre atrakcje przygotowane na powitanie wakacji z CH Plaza Rzeszów. Balonowy weekend odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę 2 i 3 lipca w atrium Centrum oraz na Plaży na Dachu. W niedzielę zabawy dla dzieci poprowadzi znany aktor Marcin Chochlew. Na powitanie wakacji pod hasłem Balonowy Weekend zapraszamy codziennie od godziny 12:00 do 18:00. W tym czasie na dzieci czekać będzie wiele atrakcji. Pośród balonowej scenografii znajdzie się strefa malucha z basenem z piłkami oraz pokazy żonglerki i baniek mydlanych. Na najmłodszych czekać będzie iluzjonista i animacje z klownem. Będzie także malowanie buziek i balonowe zwierzaki. Animacje dla dzieci przez cały dzień prowadzić będzie Marcin Chochlew aktor znany m.in. z seriali Na Wspólnej, Klan, Na dobre i na złe, M jak miłość oraz Plebania. Prowadził także produkowany i emitowany przez stację MTV Polska program "Pogromcy rekordów". Uczestnik 9 edycji programu Taniec z gwiazdami. Na balonowy weekend, czyli powitanie wakacji z CH Plaza Rzeszów zapraszamy w najbliższą sobotę i niedziele 2 i 3 lipca w godzinach od 12:00 do 18:00. Impreza odbędzie się w atrium oraz na Plaży na Dachu rzeszowskiego Centrum.

Reklama

Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa

Tegoroczny 25.  Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa jest  jubileuszową edycją tego wydarzenia kulturalnego. Zaplanowano 8 koncertów w Rzeszowie oraz 4 w Jarosławskim Opactwie. Dominantę programów koncertów będzie stanowiła muzyka organowa, która stanie się także wspólnym mianownikiem dla kameralistyki instrumentalnej,  sztuki wokalnej i słowa poetyckiego. Pierwsze koncerty już 2 i 3 lipca. W sobotę o godz. 19.30 koncert w Bazylice Bernardynów – Marek Stefański organy i Magdalena Dobrowolska sopran. W niedzielę koncert w Katedrze, godz. 20.00 – Marek Stefański organy, Elżbieta Towarnicka sopran.

Piknik "Ze sztuką na Ty"

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie serdecznie zaprasza na pierwszy piknik rodzinny w ramach V edycji Muzealnego Wehikułu Czasu – „Ze sztuką na Ty” dnia 3 lipca br. w godz. 12:00-18:0.

W programie warsztaty „Poczuj się artystą” – Martwa natura w technice kolażu” oraz „Torebkowy zawrót głowy”, a także prezentacja kolekcji 72 zabytkowych torebek zakupionych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

VIII Rzeszowski Bieg Ojców

3 lipca na rzeszowskich Bulwarach odbędzie się Bezalkoholowy Piknik Rodzinny „Aktywny tata, trzeźwy tata” organizowany przez Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa z Dziećmi. W programie: zawody i rozgrywki sportowe dla rodzin, zajęcia plastyczne, zabawy rozwojowe (od godz. 14.30). Na scenie wystąpi Anna Kwas oraz zespół VIR. O godz. 17.30 odbędzie się VIII Rzeszowski Bieg Ojców na 1200 m.

Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej organizuje Podkarpackie Targi Ekonomii Społecznej, które odbędą się 2 lipca w godz. 12.00 – 20.00, w Parku Kultury i Wypoczynku „Bulwary” w Rzeszowie. W programie targów m.in.: prezentacja działalności podmiotów ekonomii społecznej z województwa podkarpackiego, sprzedaż wyrobów rękodzieła artystycznego i regionalnych produktów spożywczych, konkursy z nagrodami, występy zespołów tanecznych, teatralnych, pokaz zumby, koncerty, strefa gastronomii z regionalnymi przysmakami, strefa dziecka: malowanie twarzy, dmuchańce, animacje i zabawy z chustą Klanzy, występ gwiazdy wieczoru Mateusza Ziółko - zwycięzcy III edycji The Voice of Poland.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto

Reklama
Reklama