Ruszamy w miasto. Kolejny weekend pełen wydarzeń
Zbliża się weekend, a wraz z nim wydarzenia plenerowe i nie tylko, przewidziane dla całych rodzin. Gdzie warto wybrać się w najbliższych dniach?
Ruszamy w miasto. Kolejny weekend pełen wydarzeń

Oto weekendowe propozycje dla całcy rodzin.

Piknik charytatywny Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

18 czerwca przy siedzibie Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci odbędzie się Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników czeka wiele atrakcji i zabaw. Początek o godz. 11.00.

Dokładny program:

- godz. 11.00 – szkolny zespół wokalny „MELODIA” – ze Szkoły Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi i 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie,
- godz. 11.15 – występy dzieci z Przedszkola Akademii Małych Odkrywców,
- godz. 11.25 – Zajęcia Taneczne ZUMBA KIDS,
- godz. 12.00 - „JAŚ i MAŁGOSIA” spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Nr 6 i Szkoły Podstawowej Nr 28 w Rzeszowie,
- godz. 12.20 – Rzeszowski Dom Kultury,
- godz. 12.40 – Muzeum Dobranocek,
- godz. 13.00 - „SMERFY NA START” spektakl w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Baszni Dolnej,
- godz. 13.20 – Klaudia i Dominik - pokaz iluzji i magii w wykonaniu wolontariuszy Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci,
- godz. 13.50 - występy Zespołu Szkół w Niedźwiadzie Górnej i Szkoły Podstawowej w Broniszowie,
- godz. 14.10 – występ zespołu LastLight,
- godz. 14.35 – „Kopciuszek” przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu uczniów z Miejskiego Zespołu Szkół w Strzyżowie,
- godz. 15.00 - CLYPSO dzieciom.

Dodatkowe atrakcje plenerowe przygotują: Wydział Ruchu Drogowego – Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Wydział Prewencji - Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie - Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 1 w Rzeszowie, Klub Motocyklowy – Kraków Chapter Poland – Harley Owners Group, Konie ze Stadniny Koni „Albin”, Służba Celna Przemyśl, Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Terra Ferrata,  Dmuchane zjeżdżalnie, "Zdrowe soki" z firmą Zelmer, poczęstunek, grillowanie i wiele innych.
 

XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie zaprasza na Jubileuszowy XX Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej „CANTATE DEO”, który odbędzie się  w dniach 17-18 czerwca 2016 r. 17 czerwca od godz. 15.30 w Kościele Farnym w Rzeszowie odbędą się prezentacje konkursowe. W tym dniu wystąpi 12 chórów z Polski. Natomiast 18 czerwca od godz. 10.00, także w Kościele Farnym w Rzeszowie, zaprezentuje się 11 chórów z Polski i zza granicy (Rosja, Słowacja). Podczas Koncertu Jubileuszowego, który odbędzie się o godz. 16.30 zostanie zaprezentowany po raz pierwszy, specjalnie na tę okazję skomponowany utwór pt. „Cantate Deo” w wykonaniu Rzeszowskiej Orkiestry Kameralnej, Chóru „Vox Coelestis” WSIiZ w Rzeszowie oraz Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Natomiast o godz. 18 odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom. Festiwal zakończy się o godz. 19 Mszą Świętą pod przewodnictwem J. E. Ks. Bpa Jana Wątroby. Wstęp wolny.

Harcerski Eksperyment Kulturalny

Harcerze zapraszają wszystkie dzieci do uczestniczenia w Harcerskim Eksperymencie Kulturalnym. W programie: zabawy harcerskie, mała impreza na orientację, pokaz ratownictwa, słodka historia czyli harcerskie kulinaria, gawęda w podziemiach, zabawy sportowe, budowanie zielonego smoka oraz Festiwal Piosenki Zuchowej. Początek o godz. 10. Wydarzenie odbędzie się 18 czerwca na rzeszowskim Rynku.

Reklama

Piknik na Piątkę

Z okazji jubileuszu 5-lecia Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA zaprasza na rodzinny PIKNIK NA PIĄTKĘ pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, który odbędzie się 19 czerwca na rzeszowskim Rynku oraz na skwerze obok Fontanny Multimedialnej. Podczas Pikniku będą zbierane fundusze na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Program:

Rzeszowski Rynek

- godz. 13:00 - rozpoczęcie,

- godz. 13:00 - Przebojowy Musical Dziecięcy i Zumba Show - w wykonaniu zespołu Gabcia i Przyjaciele,

- godz. 14:00 - Dziecięce pokazy artystyczne i sportowe: Akademia Karate Tradycyjnego, Zespół "Uśmiech", UKS Akrobata Łańcut,

- godz. 14:40 - Tango Performance - Maja Kopacz & Maciej Kadłubowski,

- godz. 14:50 - Bądź świadomy - ratuj życie - pokaz pierwszej pomocy medycznej - Podkarpackie Centrum Ratownictwa Medycznego,

- godz. 15:00 - MISJA ZDROWIE - panel dyskusyjny z lekarzami ze Szpitala Specjalistycznego PRO-FAMILIA

Reklama

- godz. 17:00 - Koncert zespołu DOC,

- godz. 18:00 - To już 5 lat! - jubileuszowy tort,

- godz. 19:00 - Koncert gwiazdy wieczoru - ANIA DĄBROWSKA,

- godz. 13:00 - 21:00 - Rejestrowanie potencjalnych dawców szpiku kostnego - Fundacja DKMS.

Skwer przy fontannie multimedialnej

- godz. 12:00 - rozpoczęcie,

STREFA DZIECKA: Plenerowy teatrzyk pacynkowy, Kąciki edukacyjne: plastyczne, ekologiczne, aktorskie i kulinarne, Spektakl teatralny "Świersz Maurycy i banda komara" - krakowski Teatr za Jeden Uśmiech (godz. 16:00), Taneczne show: Bollywood i Zumba, Pokaz czarów i iluzji, Dmuchane place zabaw i kule – zorbing, Familijne gry i zabawy.

STREFA AKTYWNEGO RODZICA: Spotkania z trenerami personalnymi i dietetykami, Pokazy mistrzów, Zumba Show. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

„Moja krew, Twoje życie”. Wakacyjna zbiórka krwi

18 czerwca w centrum handlowym Plaza Rzeszów organizowana jest wakacyjna zbiórka krwi. Akcja przygotowywana jest pod hasłem „Moja krew, twoje życie”. Honorowi dawcy krwi będą mogli zgłaszać się do Krwiobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Pomóc może każdy zdrowy mieszkaniec Rzeszowa. Krew będzie pobierana w godz. 10.00 – 13.00. Akcja organizowana jest ze względu na powtarzające się, co roku przed wakacjami apele Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Dawcami mogą być osoby w wieku od 18 do 65 lat. Zgłaszając się do oddania krwi bądź jej składników (osocza czy płytek krwi), trzeba legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL. Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki). W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Ruszamy w miasto , imprezowy weekend

Reklama
Reklama