Rusza nowy cykl spotkań w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Na początek "Będzie głośno"

Kadr z filmu Będzie głośno, dyst. Against Gravity
Reklama

Już za kilka dni Rzeszowski Inkubator Kultury rozpoczyna nowy cykl spotkań pod nazwą RIKafe. Inicjatywna pojawiła się po tym, jak stowarzyszenie SLOT wykorzystujące w piątki przestrzenie RIK’u, zawiesiło tymczasowo swoją działalność.

Pierwsze kafejkowe spotkanie w ramach nowego cyklu odbędzie się już 15 lutego w siedzibie RIK’u na ul. Jagiellońskiej 24 i rozpocznie się o godzinie 18:00.

Podczas spotkania pn. „Będzie głośno” odbędzie się projekcja filmu pod tym samym tytułem, w reżyserii Daviesa Guggenheima połączona z dyskusją. Film przedstawia osobiste, opowiedziane własnymi słowami historie trzech pokoleń wirtuozów gitary elektrycznej, którymi są: The Edge (U2), Jimmy Page (Led Zeppelin) i Jack White (The White Stripes). Ukazuje, jak każdy z nich wypracował swoje wyjątkowe brzmienie i styl gry na ulubionych instrumentach, gitarach-odkryciach i gitarach-wynalazkach. Przed projekcją dokumentu wprowadzenie do dyskusji zrobi Monika Ignaś, wychowanka Akademii Wolontariatu. Po zakończeniu filmu, w kawiarenkowej atmosferze odbędzie się dyskusja nt. filmu.

W ramach nowego cyklu RIK zorganizuje szereg paneli dyskusyjnych, spotkań autorskich, projekcje filmów dokumentalnych, wernisaże wystaw, spotkania z ludźmi, którzy znają się na tym co robią pn. „Dobry wieczór”, dyskusje nt. kondycji kultury w Polsce pn. „Rozmowy o kulturze” etc.

Reklama

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.

Goście piątkowych spotkań będą mogli liczyć na 1 gorący napój i słodki szwedzki stół. Podczas wydarzeń będzie można także zakupić dodatkowo rozgrzewające herbaty i aromatyczne kawy – organizatorzy zachęcają do przyniesienia własnych kubeczków, wzorem Społecznej Lemoniady. Będzie również możliwość zakupu ekologicznych kubeczków.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Rzeszowski Inkubator Kultury , Będzie głośno , RIKafe

Dzisiaj, 24.08.2019
Jutro, 25.08.2019
Pojutrze, 26.08.2019
Wtorek, 27.08.2019
środa, 28.08.2019
Czwartek, 29.08.2019
Piątek, 30.08.2019
Reklama
Reklama