Robert Kasprzycki i Zuza Wiśniewska wystąpią w teatrze Maska

fot. Beatrycze Bem / materiały prasowe
Reklama

Stowarzyszenie Poetycki Rzeszów już po raz szósty organizuje kulturalne wydarzenie z nurtu poezji śpiewanej i piosenki autorskiej w ramach cyklu „(Nie)codzienna dawka poezji”. 20 marca 2020 r. o godz. 19:00 na dużej scenie w Teatrze Maska wystąpią: Robert Kasprzycki oraz Zuza Wiśniewska. Bilety w cenie 45 zł  możecie nabyć za pośrednictwem strony www.panbilet.pl

 

ROBERT KASPRZYCKI

Zagrał ponad 1500 koncertów: solo, konno i pieszo, z bandem, z big-bandem, na festiwalach piosenki autorskiej, poetyckiej, na festiwalach folkowych (Colors of Ostrava), rockowych (Węgorzewo Rock Festiwal, Woodstock) a nawet na festiwalach muzyki współczesnej (Sacrum Profanum).

Reklama

Jeden z najbardziej znanych twórców polskiej piosenki autorskiej, już na debiutanckiej płycie "Niebo do wynajęcia" dowiódł, że potrafi swą twórczością zainteresować także odbiorców nie będących fanami tego gatunku. Zadebiutował na 28 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie zdobył I nagrodę oraz Stypendium im. Wojtka Bellona. Później wraz z Januszem Radkiem tworzył duet Radek - Kasprzycki, stanowiący zręby krakowskiego Ni-Kabaretu Zielone Szkiełko.

Piosenką "Niebo do wynajęcia", dotarł do ogromnego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album (Pomaton EMI 1997) był skarbnicą piosenek, z których cześć trafiła do śpiewników, cześć zaś do dziś stanowi kanon polskiej piosenki poetyckiej.

ZUZA WIŚNIEWSKA

Ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki, obserwatorka świata. Utwory spod jej pióra są z reguły efektem nadmiaru emocji, który się z niej, jak to sama określa, wylewa na kartkę, a ponieważ często zdarza jej się coś podśpiewywać - melodie przychodzą do niej same i łączą się naturalnie z tekstami. Stroni od tandety i powielania schematów a nade wszystko ceni sobie autentyczność, którą chce zapewniać słuchaczowi podczas swoich występów. Jej koncerty są jak spotkanie w domowym zaciszu - ciepłe, wzruszające a momentami urokliwie humorystyczne.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: teatr Maska , Robert Kasprzycki , Zuza Wiśniewska , Stowarzyszenie Poetycki Rzeszów , (Nie)codzienna dawka poezji

Reklama
Reklama