Rekordowa zbiórka charytatywna RDK dla 5-letniej Darii z Rzeszowa

Wielki sukces tegorocznej edycji cyklu "Styczeń z Kolędą".
fot. RDK
Reklama

17 297,04 zł – to rekordowa suma jaką udało się zebrać dla 5-letniej Darii z Rzeszowa przez pracowników i uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury oraz mieszkańców rzeszowskich osiedli. Zbiórka pieniędzy organizowany była w trakcie cyklu charytatywnych koncertów „Styczeń z Kolędą” oraz noworocznych Potańcówek Miejskich dla Seniorów.

„Styczeń z Kolędą” to coroczny cykl koncertów, któremu każdorazowo towarzyszy akcja pomocy Rzeszowskiego Domu Kultury, mająca na celu wsparcie najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta. Bohaterką tegorocznej edycji była 5-letnia Daria z Rzeszowa, która jest niepełnosprawną dziewczynką, u której zdiagnozowano opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, ogólną wiotkość, oczopląs oraz ataksję.

Reklama

Akcja pomocy „Rzeszowski Dom Kultury dla Darii” trwała od 5 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Była prowadzona podczas cyklu ośmiu koncertów, w trakcie których na rzeszowskich osiedlach obyło się wspólne kolędowanie instruktorów i uczestników zajęć Rzeszowskiego Domu Kultury oraz zgromadzonej na wydarzeniach publiczności. Dodatkowo zbiórka prowadzona była w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Rzeszowie podczas serii noworocznych Potańcówek Miejskich dla Seniorów.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu mieszkańców Rzeszowa,  komitet społeczny Rzeszowskiego Domu Kultury zdołał zebrać najwyższą dotychczas kwotę pieniężną w wysokości 17 297,04 zł. Wszystkie zebrane środki przeznaczone zostaną w całości na rehabilitację, wizyty lekarskie oraz turnusy rehabilitacyjne niepełnosprawnej Darii. Akcję pomocy można nadal wesprzeć wpłacając pieniądze na numer konta
42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 (Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą", tytuł przelewu: 34412 Górniak Daria darowizna na pomoc i ochronę zdrowia).

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: RDK , zbiórka charytatywna , Daria z Rzeszowa

Dzisiaj, 21.02.2020
Jutro, 22.02.2020
Reklama
Reklama