PSAR wydało nową książeczkę edukacyjną dla najmłodszych

fot. Materiały prasowe
Reklama

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin wydało właśnie e-booka pt. "Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie", który jeszcze we wrześniu zostanie bezpłatnie przekazany do rzeszowskich placówek edukacyjnych. Książkę będzie można także ściągnąć ze strony www.psar.pl w różnych formatach. Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

Niewiele osób o tym wie, ale w 2016 roku zespół rzeszowskich naukowców i inżynierów zbudował wehikuł czasu. Prof. Stanisław Rotkiewicz z Politechniki Rzeszowskiej, kierownik tego projektu, postanowił zachować odkrycie w tajemnicy do czasu, jak mówi, „aż nasza machina zostanie w pełni przetestowana pod względem skuteczności i bezpieczeństwa". I rzeczywiście, jego podwładni wykazali się dużą dyskrecją. Jak się dowiedzieliśmy, nawet swoim najbliższym krewnym nie zdradzili, nad czym pracują.

W świetle tych doniesień musi zaskakiwać informacja, że pierwszą osobą z zewnątrz, która skorzystała z wehikułu czasu, był Maciej Kamiński, w owym czasie 10-letni uczeń jednej z rzeszowskich szkół. Wychowawczyni Maćka powiedziała nam, że to chłopiec inteligentny, zaradny, ale i niepokorny. „Trzeba na niego uważać" stwierdziła, „bo nigdy nie wiadomo, czy właśnie ma czymś zabłysnąć, czy wpaść w kłopoty."

Wciąż nie wiadomo, jak Maciek odnalazł wehikuł czasu i gdzie się przeniósł po tym, jak go uruchomił. Prof. Rotkiewicz uspokaja jednak, że już wkrótce wszystkie informacje na ten temat zostaną upublicznione. "Współpracujemy z pewną rzutką organizacją o nazwie Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin" powiedział doświadczony naukowiec. „Uznaliśmy, że ci ludzie interesująco opiszą przygody Maćka Kamińskiego. Serdecznie polecam więc książkę, bo to i wciągająca lektura, i piękna lekcja historii."

Reklama

Książka autorstwa Jana Markovicia składa się z 4 części, które zilustrował je Marcin Stachów. W lekki i przyjemny sposób pokazuje ona dzieciom i młodzieży historię rozwoju Rzeszowa, począwszy od lokacji miasta w XIV wieku. 

Oficjalna premiera książki odbędzie się 12 października w C.H. Plaza.

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin ma na swoim koncie już kilka książek i projektów dla najmłodszych, w tym m.in.: miniprzewodniki „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” i „Podkarpackie wędrówki dla przedszkolaków” czy rodzinną grę planszową „Miasto skarbów”.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Zagadki przeszłości. Przygody Maćka w Rzeszowie , PSAR

Dzisiaj, 28.02.2020
Jutro, 29.02.2020
Pojutrze, 01.03.2020
Poniedziałek, 02.03.2020
Wtorek, 03.03.2020
Reklama
Reklama