Premiera nowego spektaklu Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia"

Premiera nowego spektaklu Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia"

27 lutego 2021 roku odbędzie się premiera komedii romantycznej "Papa się żeni" w wykonaniu artystów z Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”. Spektakl miał być pierwotnie wystawiony w ubiegłym roku, jednak z powodu pandemii koronawirusa premierę przełożono.

 "Papa się żeni" to urocza komedia muzyczna oparta na polskim przedwojennym filmie o tym samym tytule z 1936 roku - pełna żartu, nieoczekiwanych zwrotów akcji i humoru oraz takich szlagierów jak „Każdemu wolno kochać”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Taka noc i walc i ty”, ”Co bez miłości wart jest świat”.

"Papa się żeni" to wielowątkowa opowieść o miłości. Widzowie poznają sercowe i życiowe rozterki sławnej diwy, gwiazdy rewii w teatrze "Olimpia" - Miry Stelli. Dama zostaje wytrącona z życiowej równowagi, kiedy dowiaduje się, że do Warszawy przyjeżdża światowej sławy tenor Roberto Visconti, z którym przed laty była związana. Dawni kochankowie nie widzieli się już 17 lat. Całą sytuację komplikuje fakt, że w życiu Miry w tym samym czasie zjawia się także jej córka Lili, która dziecięce lata spędziła na stancji. Przerażona Mira obawia się, że z powodu nastoletniej córki prasa i zawistne koleżanki dowiedzą się, że nie jest tak młoda, za jaką się podaje, w efekcie przedstawia Lili jako swoją siostrę. To jednak nie wszystkie intrygujące zagadki w "Papa się żeni".  Lili orientuje się, że jej ojcem jest tenor Visconti i postanawia doprowadzić do pogodzenia się rodziców. Sama także zostaje trafiona strzałą Amora - o rękę prosi ją Jerzy Murski - dziennikarz w "Dzwonku Wieczornym".

Najnowszy  spektakl   Rzeszowskiego  Teatru   Muzycznego   „Olimpia”, został przygotowany według scenariusza i reżyserii Tomasza Dajewskiego. Opracowanie muzyczne spektaklu to dzieło Andrzeja Szypuły,  zaś scenografia -  Marka Mikulskiego.

Patronat honorowy nad spektaklem objął prezydent Rzeszowa dr h.c. Tadeusz Ferenc.

Spektakl będzie można obejrzeć 27 lutego 2021 r. (sobota) o godz.17.00 w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki przy ulicy Dąbrowskiego w Rzeszowie.

Bilety są dostępne na stronie: ekobilet.pl.

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama