Ponad 80 zabytkowych pojazdów odwiedzi Rzeszów
Wyścig na Karowej i wystawa zabytkowych pojazdów – już w najbliższy weekend w Millenium Hall.
Fiat508-III-s, fot. Kamil Bać

Organizatorzy rajdu wybierając ulicę Karową w Rzeszowie nawiązali do najpopularniejszego odcinka odbywającego się corocznie Rajdu Barbórki, którego trasa przebiega przez ul. Karową w Warszawie. Dlatego też, w najbliższą sobotę 11 czerwca ul. Karowa pod Millenium Hall stanie się w prawdziwym torem rajdowym. Wyścig zabytkowych pojazdów rozpocznie się o godzinie 19:00.

W ramach motoryzacyjnego retro weekendu, na Skwerze Millenium Hall odbędzie się Podkarpacko Szaryskie Kryterium Weteranów - międzynarodowa wystawa pojazdów zabytkowych. Na trasie przejazdowej od Presova do Rzeszowa kibice będą mogli zobaczyć nietuzinkowe auta i motocykle. Pojawią się Mercedesy S i SL, w tym tzw. Pagody oraz czechosłowackie Skody i kabriolety, które mimo mniejszych rozmiarów w żadnym stopniu nie ustępują amerykańskim Cadillakom. Wśród motocykli będzie można zobaczyć przedwojenne i powojenne CZ-ty, Jawy a wśród nich rodzynka z lat siedemdziesiątych, Jawę California. Będą też stylowe angliki jak MG, Triumph oraz kultowy Austin Healey.

Wystawa zabytkowych pojazdów odbędzie się na Skwerze Millenium Hall w dniach 11 czerwca (19:00 - 22:00) oraz  12 czerwca (8:00 - 12:00).

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: zabytkowe pojazdy

Reklama
Reklama