Pomimo odwołania festiwalu i spektakli, teatr Maska nadal pracuje

Zdjęcie z próby do spektaklu "Arszenik"
Reklama

Pomimo odwołania spektakli oraz Festiwalu Źródła Pamięci Szajna, Grotowski, Kantor - w związku z potencjalnym zagrożeniem zarażeniem koronawirusem - teatr Maska nie przestaje działać. Trwają prace nad trzema nowymi premierami: "Arszenik" reż. Marcin Bikowski, spektakl dla najmłodszych "Kajtuś Czarodziej" reż. Przemysław Jaszczak "Alicja w Krainie Czarów" reż. Gabriel Gietzky

Mimo przerwy w graniu, Teatr Maska nadal pracuje i realizuje zaplanowane w najbliższym czasie premiery. Trwają próby do spektaklu „Arszenik” inspirowanego komedią Josepha Kesserlinga „Arszenik i stare koronki". Spektakl przygotowują Marcin Bartnikowski (założyciel, reżyser i aktor Teatru Malabar Hotel) oraz Marcin Bikowski (aktor Teatru Malabar Hotel i reżyser). Spektakl pojawi się w repertuarze sceny dla młodzieży i dorosłych. Na scenie zobaczymy Ewę Mrówczyńską, Natalię Zduń i Maćka Owczarka.

W pracowni trwają prace nad projektami do kolejnych realizacji: spektaklu „Kajtuś Czarodziej” w reż. Przemysława Jaszczaka, który zostanie zaprezentowany w maju na Festiwalu Maskarada oraz spektaklu „Alicja w Krainie Czarów”, adaptacja Gabriel Gietzky, którego premirę zaplanowano w czerwcu podczas Europejskiego Stadionu Kultury.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Maska

Reklama
Reklama