Po wakacyjnej przerwie wracają Rzeszowskie Spotkania z Podróżami
Pierwsze spotkanie w ramach cyklu odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.
Po wakacyjnej przerwie wracają Rzeszowskie Spotkania z Podróżami

Po wakacyjnej przerwie wracają cykliczne slajdowiska podróżnicze pod hasłem „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”, które odbywają się w Wojewódzkim Domu Kultury. Najbliższe spotkanie zaplanowano na 28 września o godz. 18:30. Gośćmi wieczoru będą: Paweł Pabian, który opowie o pokonywaniu swoich słabości i ekstremalnej wyprawie 450 km pieszo Niebieskim Szlakiem Karpackim oraz Anna Knapik, która opowie o swojej kilkumiesięcznej podróży przez niezwykle interesujące kraje obu Ameryk.

Bilety dostępne w  WDK w Rzeszowie - cena 6 zł.

"NIEBIESKIE WYZWANIE" - PAWEŁ PABIAN

450 kilometrów, 164 godziny, 660 000 kroków, ponad 70 oficjalnie nazwanych szczytów, 3 godziny snu na dobę, 18 godzin ruchu po górach. Takie wyniki osiągnął Paweł Pabian, który dobiegając do Rzeszowa o 1 w nocy, z 14 na 15 lipca ustanowił rekord najszybszego przebycia drugiego co do długości szlaku turystycznego w Polsce – Niebieskiego Szlaku Karpackiego. Samotnie i bez pomocy z zewnątrz. Po drodze spotkał wilczycę i niedźwiedzia w dzikich, arłamowskich lasach. Brodził w pogórzańskich bagniskach. Szukał drogi na kompletnie nieoznakowanych odcinkach. Zdobywał najwyższe bieszczadzkie szczyty w ukropie słońca i przemierzał pogórzańskie ostępy w strugach deszczu, totalnie przemoczony.

Reklama

PAWEŁ PABIAN

Przewodnik Górski, Trener, Mówca. „Człowiek, który idzie pod górę” w dosłownym i mentalnym tego słowa znaczeniu. W swoim życiu zdobył Pik Lenina (7134 m.n.p.m.), wyszedł w zabójczym tempie i bez snu na najwyższą górę Europy Mont Blanc (4810 m.n.p.m.) oraz biega ultramaratony górskie o dystansach powyżej 100 km. Swoim przykładem pokazuje, że blokady istnieją tylko w głowie, a samodyscyplina i konsekwencja pozwala osiągnąć to, co dla wielu wydaje się niemożliwe. Na co dzień właściciel firmy szkoleniowo-turystycznej Perfect Progress. Dzięki potężnej praktyce w terenie pokazuje w roli Przewodnika piękno gór. Ekstremalny sport oraz ciągła praca nad swoim rozwojem i poprawianiem wydajności uruchomiła w nim pasję dzielenia się z innymi, co sprawia mu ogromną radość, dlatego pomaga ludziom rozwijać kompetencje osobiste. Zobacz razem z nim co się stanie, kiedy przekroczysz własną granicę...

"BILET W JEDNĄ STRONĘ"  PRZEZ AMERYK PÓŁNOCNĄ, ŚRODKĄ I POŁUDNIOWĄ "

9 MIESIĘCY, 8 KRAJÓW, DZIESIĄTKI ZNAJOMOŚCI I SETKI PRZYGÓD ANNA KNAPIK

We wrześniu 2015 porzuciła swoje poukładane życie trzydziestolatki w wielkim mieście, pewną pracę, sprzedała, co się tylko sprzedać dało i… ruszyła w podróż życia. Wylądowała na lotnisku JFK w Nowym Jorku z bladym zarysem kilkumiesięcznej podróży w głowie, blisko 20-kilogramowym plecakiem na plecach i… ciekawością, co nadchodzące miesiące przyniosą. W czerwcu wróciła do kraju i już wie, że była to najlepsza decyzja, jaką mogła podjąć. W ciągu 9 miesięcy podróży odwiedziła w sumie 8 krajów zachodniej hemisfery: USA, Kanadę, Meksyk, Nikaraguę, Kostarykę, Panamę, Kolumbię i Kubę, nawiązała dziesiątki nowych znajomości zarówno z tubylcami jak i innymi podróżującymi z całego świata, opanowała biegle język hiszpański. A przede wszystkim nauczyła się wiele o sobie i świecie i już wie, że nic nie będzie takie samo…

Reklama

Ania Knapik - www.eksploratorka.pl

Podróżniczka z ponad 40 odwiedzonymi krajami na koncie, eksploratorka świata i rzeczywistości wokół niej, miłośniczka Ameryki Łacińskiej i azjatyckiej kuchni zafascynowana konceptem slow travel, pasjonatka języków obcych i ich wpływu na interakcję międzyludzką, blogerka z misją inspirowania Polaków do podróżowania, realizacji marzeń, odkrywania siebie i świata.

 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WDK , Wojewódzki Dom Kultury , Rzeszowskie spotkania z podróżami , Paweł Pabian , Anna Knapik

Reklama
Reklama