Otwarcie nowego sezonu turystycznego w Łańcucie miesiąc później

Otwarcie nowego sezonu turystycznego nastąpi w piątek, 1 marca 2019 r.
fot. Materiały prasowe
Reklama

Miesiąc później, tj. w piątek 1 marca 2019 r.  rozpocznie się nowy sezon turystyczny w Muzeum – Zamku w Łańcucie. Opóźnienie spowodowane jest trwającymi właśnie intensywnymi pracami remontowo – konserwatorskimi realizowanymi na terenie obiektu.

We wnętrzach łańcuckiego Zamku kontynuowane są prace malarskie przy stolarce okiennej, co wiąże się z koniecznością odpowiedniego przygotowania sal ekspozycyjnych do przeprowadzenia tych działań. Wymaga to wyniesienia muzealiów, zabezpieczenia ścian i podłóg, co powoduje że wnętrza znajdujące się na zwyczajowej trasie nie nadają się do prezentowania zwiedzającym.

Intensywne prace prowadzone są także w parku. Roboty realizowane są na alejach oraz ciągach pieszych i polegają m.in. na wymianie podbudowy, zelektryfikowaniu części z nich. To czyni większość z nich niemożliwymi do przejścia.

Reklama

Jak informuje Wit Karol Wojtowicz, Dyrektor Muzeum – Zamek w Łańcucie – „Mamy głęboką nadzieję, że do końca lutego uda się wykonać prace przy najbardziej newralgicznych trasach i przejściach między Zamkiem a zespołem hippicznym (zwanym w skrócie Powozownią). Pragniemy poinformować, że w związku z pracami prowadzonymi przy remoncie dachu nad halą zaprzęgową Wozowni, zmuszeni jesteśmy w tym roku do zamknięcia i wyłączenia jej z ruchu turystycznego. Za zaistniałe niedogodności serdecznie przepraszamy.”

W wielu częściach zabytkowego parku poruszanie się jest niemożliwe, ponieważ zagraża bezpieczeństwu zwiedzających. Przy wejściach znajdują się informujące o tym tablice.

„Prawie cały park jest obecnie placem budowy. Oczywiście cieszymy się, że po kilkudziesięciu latach w parku i takiej klasie nareszcie są zakładane właściwe nawierzchnie alejek. Martwi nas jednak ogromnie znaczne ograniczenie jego dostępności dla turystów. Tak, jak na innych placach budowy, także tutaj obowiązują rozliczne nakazy i zakazy. Wkrótce zostanie wydzielony ciąg komunikacyjny między Zamkiem a zespołem hippicznym, aby turyści mogli bezpiecznie poruszać się po wyznaczonej trasie. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do komunikatów” – dodaje dyrektor.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Muzeum Zamek w Łańcucie

Dzisiaj, 24.08.2019
Jutro, 25.08.2019
Pojutrze, 26.08.2019
Wtorek, 27.08.2019
środa, 28.08.2019
Czwartek, 29.08.2019
Piątek, 30.08.2019
Reklama
Reklama