Ostatni seans w Wakacyjnym Kinie Plenerowym

fot. Mówi Serwis
Reklama

W środę, 4 września po raz ostatni będzie można obejrzeć projekcję filmową pod gołym niebem w Ogrodach Bernardyńskich w ramach cyklu „Wakacyjne Kino Plenerowe”. Tym razem w repertuarze „Dywizjon 303. Historia Prawdziwa” w reż. Denisa Delićia o polskich asach przestworzy. Seans rozpocznie się o godz. 20:00.

O filmie:

„Dywizjon 303. Historia prawdziwa” to film który powstał na podstawie kultowej książki Arkadego Fiedlera. Polscy piloci początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Reklama

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne. Kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili.

W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski, Antoni Królikowski, Marcin Kwaśny, Krzysztof Kwiatkowski, Anna Prus i Cara Theobold.

Reklama

Wakacyjne Kino Plenerowe to cykl seansów filmowych mających na celu kontynuację włączania wszystkich mieszkańców Podkarpacia we współtworzenie i świętowanie 100. jubileuszu obchodów odzyskania przez Polskę Niepodległości. Repertuar kina został przygotowany w oparciu o filmy najwyżej ocenione przez głosujących w zorganizowanym przez Wojewodę Podkarpackiego plebiscycie.

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Wakacyjne Kino Plenerowe , Dywizjon 303

Dzisiaj, 20.02.2020
Jutro, 21.02.2020
Pojutrze, 22.02.2020
Reklama
Reklama