Opowieść o odkrywaniu własnego powołania. "Podróż" w teatrze Przedmieście
2 października o godz. 19:00 Teatr Przedmieście wystawi sztukę "Podróż".
Opowieść o odkrywaniu własnego powołania. "Podróż" w teatrze Przedmieście

Scenariusz spektaklu Podróż został napisany według fragmentów wielkiej trzytomowej powieści Tomasza Manna Józef i jego bracia. Prace nad książką autor poprzedził gruntownymi, wieloletnimi studiami z zakresu historii starożytnej, archeologii, mitologii różnych kultur i religioznawstwa. Punktem wyjścia powieści jest fragment biblijnej Księgi Rodzaju, choć Mann przy jej pisaniu korzystał także z apokryfów, interpretacji gnostyckich, a nawet teozoficznych.

Historia biblijna Józefa i jego braci ożywa stając się legendą innego niż dotąd rodzaju. Józef, syn patriarchy Jakuba, bezwarunkowo oddany i ufający Bogu pozwala mu się wieść przed najtrudniejsze okoliczności swojego życia. Z jednakową wiarą i ufnością znosi wszystkie cierpienia: haniebną sprzedaż i późniejszą niewolę, jak również przyjmuje zaszczyty związane z pełnieniem funkcji namiestnika na dworze faraona.

 

Spektakl jest kameralną opowieścią o odkrywaniu własnego powołania, o podróży w głąb siebie, o zagubionej gdzieś bliskiej relacji z Bogiem. Chcemy zaprosić wszystkich widzów na artystyczną ucztę, podczas której opowiemy niezwykłe losy Józefa... losy każdego z nas.

 

Tekst: Tomasz Mann , na podstawie powieści „Józef i jego bracia”

Reklama

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka, śpiew: Monika Adamiec

Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Monika Adamiec, Paweł Sroka, Maciej Szukała

Premiera: 24 września 2015, (Teatr Przedmieście, Rzeszów)

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Teatr Przedmieście , podróż

Reklama
Reklama