Odwiedził ponad 50 krajów, teraz odwiedzi Rzeszów. Spotkanie autorskie z Tomaszem Michniewiczem
Spotkanie autorskie z podróżnikiem, reportażystą, pisarzem Tomaszem Michniewiczem
Zdjęcie ze strony tomekmichniewicz.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z podróżnikiem, reportażystą, pisarzem Tomaszem Michniewiczem, które odbędzie się 23 czerwca 2016 r., w godz. 18.00-19.30 w Mikrofonie, przy ul. Matejki 8A.

Wstęp wolny!

Tomek Michniewicz – podróżnik, dziennikarz, reportażysta, fotograf, organizator ekspedycji. Autor książek podróżniczych: "Samsara" (2010), "Gorączka" (2011) i "Swoją drogą" (2014), które stały się bestsellerami oraz najnowszego zbioru reportaży "Świat równoległy".

W podróży spędza często połowę roku. Odwiedził ponad 50 krajów, niektóre z nich wielokrotnie. Autor audycji "Reszta świata" w radiowej Jedynce, a wcześniej "Trójka przekracza granice" w Trójce. Publikuje w największych polskich mediach – zajmuje się sprawami międzynarodowymi i różnicami międzykulturowymi. Zdobywca czterech nagród na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów, Odkrywców i Podróżników Mediatravel, nominowany do nagrody Traveler magazynu „National Geographic” oraz Kolosów – najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce.

Mieszkał z Pigmejami Baka w ich szałasach pośrodku lasu deszczowego na pograniczu kongijsko-kameruńskim. Rozbił kongijsko-zambijski gang przemytników kości słoniowej. Jako jedyny Polak został wpuszczony na pokład łodzi najsłynniejszej firmy poszukującej skarbów – Mel Fisher’s Treasures. Spędził bez ochrony cały dzień w więzieniu San Quentin przeznaczonym dla najgroźniejszych przestępców.

O książce „Świat równoległy” Tomasza Michniewicza

Reklama

Każda kolejna podróż utwierdza Tomka Michniewicza w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowywany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty.

Spośród ośmiu historii opisanych w swojej najnowszej książce „Świat równoległy”, Tomek wybrał na to spotkanie dwa:

PAKISTAN, FUNDAMENTALIZM: Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu.

USA, WIĘZIENIE SAN QUENTIN: Czujemy się bezpiecznie, gdy więzienia są pełne przestępców, bo żyjemy w nieświadomości, że najgroźniejsze gangi są kontrolowane zza krat.

Tomek Michniewicz pokaże drugie dno miejsc, które wydaje nam się, że znamy. Wydaje nam się.

Po pokonaniu dziesiątek tysięcy kilometrów i poznaniu setek osób powstała książka zmuszająca do refleksji nad tym, jak złudna potrafi być nasza wiedza o świecie.

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama