Nowa wystawa w Strefie Kultury w rzeszowskiej Plazie

fot. CH Plaza

fot. CH Plaza

W Strefie Kultury CH Plaza Rzeszów ponownie zagościła Barbara Hubert. Najnowsza wystawa artystki pt. "Pejzaż osobisty", przedstawia prace stworzone w ostatnim roku.

Na wystawę składają się obrazy przedstawiające fragmenty odwiedzanych przez artystkę miejsc m.in. Jezioro Solińskie, polskie morze. Nie jest to jednak dosłowny reportaż malarski widzianych terenów. Jest to impresja – wrażenie, jakie na autorce zrobiły ujrzane widoki. Jak sama mówi, są to obrazy – powidoki – zapamiętane i przetworzone przez jej wyobraźnię.

Barbara Hubert ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 1999 r. Pierwsze trzy lata studiowała w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego, a następnie w pracowni prof. Leszka Misiaka, gdzie uzyskała dyplom. Mieszka i tworzyw Rzeszowie. Jest autorką 33 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą, brała udział w ponad 60 wystawach zbiorowych. Źródłem inspiracji w jej twórczości jest szeroko pojęta natura. Barbara Hubert wielokrotnie była nagradzana za swoją twórczość m.in. podczas Biennale Związku Polskich Artystów Plastyków, konkursu „Obraz, rzeźba, grafika roku” oraz Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa. Została odznaczona medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wystawę można oglądać w Strefie Kultury CH Plaza Rzeszów w godzinach otwarcia Centrum.

Strefa Kultury to projekt, który ma umożliwić klientom rzeszowskiej Plazy obcowanie ze sztuką i poznanie najlepszych prac młodych, zdolnych artystów wywodzących się z naszego regionu. Strefa działa w CH Plaza Rzeszów od listopada 2019 r. Od tego czasu odbyło się tam kilka wernisaży, warsztatów i spektakli. Strefa jest dostępna – bezpłatnie – dla wszystkich osób zainteresowanych sztuką.

Przez wakacje Strefa Kultury służyła najmłodszym i była miejscem organizacji półkolonii tematycznych dla dzieci.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 27.10.2021
Jutro, 28.10.2021
Pojutrze, 29.10.2021
Reklama
Reklama