Niedzielne spektakle i zwiedzanie Muzeum Lalek Teatralnych w "Masce"

W najbliższą niedzielę, 16 października w teatrze "Maska" odbędą się dwa spektakle.
Zdjęcie ze spektaklu "Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów"
Reklama

O godz. 12:00 dla małych widzów, którzy rozpoczynają przygodę z teatrem wystawiony zostanie spektakl "Czasoodkrywanie", czyli spotkanie z władcą zegarów, wskazówek i przesypującego się piasku. (spektakl dla dzieci od 2. do 4. roku życia). 

O godz. 16.30 odbędzie się spektakl "Skarpety i papiloty, czyli o tym, co zaszło w rodzinie lisów". 

Przed spektaklem "Skarpety i papiloty..." istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Lalek Teatralnych (od godz. 15.30-16.15)

O spektaklach:

„CZASOODKRYWANIE”

Premiera: 5 grudnia 2015
Przedstawienie dla: dzieci od 2. do 4. roku życia
scenariusz: Ewa Mrówczyńska
reżyseria: Ewa Mrówczyńska
scenografia: Krzysztof Paluch
muzyka: Iga Eckert

Reklama

Czas na spotkanie z władcą zegarów, wskazówek i przesypującego się piasku. Spróbujmy razem poznać jego tajemnice. Czy czas stoi, biegnie, a może płynie? Jak można go zatrzymać? Czy czas można zobaczyć? A może, jeśli się tylko postaramy, zdołamy go usłyszeć? Przed nami fascynujący świat sekund, minut, godzin, ale również dni, nocy i pór roku… Już czas wybrać się do teatru!

„Czasoodkrywanie” to pierwsze w Rzeszowie przedstawienie przygotowane w nurcie teatru inicjacyjnego (pierwszego kontaktu dziecka z teatrem). Spektakl w prosty i w przystępny sposób opowiada o skomplikowanym zjawisku, jakim jest czas. 

 

SKARPETY I PAPILOTY, CZYLI O TYM, CO ZASZŁO W RODZINIE LISÓW

reżyseria: Robert Drobniuch
scenografia: Katarzyna Proniewska-Mazurek
muzyka: Maja Pietraszewska-Koper
obsada: Ewa Mrówczyńska, Kamila Olszewska, Tomasz Kuliberda, Bogusław Michałek, Robert Luszowski

„Widziałaś moje skarpety? Te w szkocką kratę. Ciepłe. Są tylko trzy. Przecież nie pójdę na zebranie Zarządu Lasów i Borów z gołą łapą". Tymi słowami Tatalisa zaczyna się każdy poranek w rodzinie lisków. W ślad za ojcem Natalis wykrzykuje „Nie chcę tych kokardek", a Bobolis wtóruje „Mamalisie, jestem głodny!". Tak, te i wiele innych spraw ma na głowie Mamalis. Dlatego też dzień, w którym Mamalis postanawia, że pójdzie do pracy, jest dniem WIELKICH ZMIAN. Dzieci po raz pierwszy mają spędzić cały dzień z ojcem. Ta pozornie zwyczajna sytuacja przyniesie wiele atrakcji, ale też zamieni się w krótki film grozy. Co zatem wydarzy się w rodzinie lisów? O tym przekonacie się, przychodząc na spektakl. Dość wiedzieć, że nauka nie pójdzie w las. Nasi bohaterowie przyswoją nowe obowiązki, a mama będzie mogła z powodzeniem realizować się w domu i w pracy. 

Reklama

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: teatr Maska , Muzeum Lalek Teatralnych

Reklama
Reklama