My z niego wszyscy... Wystawa wspomnieniowa o Henryku Sienkiewiczu
WiMBP w Rzeszowie zaprasza na wystawę wspomnieniową o Henryku Sienkiewiczu „My z niego wszyscy...”.
 My z niego wszyscy... Wystawa wspomnieniowa o Henryku Sienkiewiczu

W Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie, przy ul. Dąbrowskiego 33A, można zwiedzać wystawę wspomnieniową o Henryku Sienkiewiczu, przygotowaną z okazji 170. rocznicy urodzin oraz 100. rocznicy śmierci polskiego pisarza. Impulsem do zorganizowania wystawy stała się uchwała Senatu RP, która ustanowiła rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza.

Wystawę tworzą cztery plansze:

  • „Życie na walizkach” – krótki, lecz burzliwy życiorys pisarza;
  • „Ambasador polskości” – przy pomocy map z najważniejszymi dziełami zobrazowano, w jak wielu miejscach poza granicami Polski toczy się akcja Jego powieści;
  • „Ku pokrzepieniu serc” – tu znajdziemy wyjaśnienie, dlaczego Sienkiewicz jest tak ważny dla świadomości narodowej oraz jakie były kulisy i motywy przyznania Mu nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r.
  • „Sienkiewicz inspiratorem filmowców” – polskie ekranizacje dzieł Henryka Sienkiewicza.
Reklama

Wystawie towarzyszy ekspozycja dzieł Sienkiewicza oraz opracowań historyczno-literackich dotyczących twórczości pisarza, zestawienia bibliograficzne literatury podmiotowej i przedmiotowej ze zbiorów Wypożyczalni Głównej.

Ekspozycję można zwiedzać do 31 sierpnia 2016 r. w Wypożyczalni Głównej przy ul. Dąbrowskiego 33A, w godzinach otwarcia biblioteki.

Wstęp wolny!

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: WiMBP , Sienkiewicz

Reklama
Reklama