Muzyczna podróż do krainy znanych polskich filmów i seriali w Filharmonii Podkarpackiej

fot. ViC / RESinet.pl

fot. ViC / RESinet.pl

W najbliższy piątek, 15 października br. w Filharmonii Podkarpackiej zabrzmią utwory ze starych, popularnych polskich seriali i filmów, skomponowane przez Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza. Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Maciej Sztor. Producentem muzycznym koncertu jest Andrzej Bronarski (POLmusic).

„Ach to był szał, gdy Duduś  grał na saksofonie, tworzył styl mych najlepszych chwil, mych młodych lat” – śpiewał Wojciech Młynarski o wybitnym jazzmanie i kompozytorze Jerzym  „Dudusiu”  Matuszkiewiczu. Koncert przypominający muzykę  filmową niedawno zmarłego artysty pozwoli przenieść się do krainy niezapomnianych polskich filmów i seriali,  takich jak m.in.:  „Nie lubię poniedziałku”, „Janosik”, „Podróż za jeden uśmiech”,  „Alternatywy 4”, „Wierna rzeka”,  „Zaklęte rewiry”,  „Stawka większa niż życie”,  „Czterdziestolatek”. 

Rozpoznawalne motywy i tematy ze słynnych ścieżek dźwiękowych „Dudusia” przetrwały próbę czasu i nawet oderwane od obrazu żyją samodzielnie na estradach koncertowych, wciąż dostarczając słuchaczom szlachetnej rozrywki.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Dzisiaj, 27.10.2021
Jutro, 28.10.2021
Pojutrze, 29.10.2021
Reklama
Reklama