"Mój pejzaż". Malarstwo Magdaleny Nałęcz w BWA
Wystawę będzie można oglądać od 8 września do 6 października 2016 r.
"Mój pejzaż". Malarstwo Magdaleny Nałęcz w BWA

8 września o godz. 18:00 w Biurze Wystaw Artystycznych odbędzie się wernisaż wystawy Magdaleny Nałęcz zatytułowanej “Mój pejzaż”.

Wystawę będzie można oglądać od 8 września do 6 października 2016 r.

Magdalena Nałęcz pochodzi z Rzeszowa. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. W latach 1990-1995 studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1995 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem z malarstwa w pracowni prof. Jana Szancenbacha, oraz dyplom z rysunku w pracowni prof. Sławomira Karpowicza. Od 1995 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Przez cały okres pracy twórczej wspiera instytucje charytatywne i fundacje min. Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Fundacja Centrum Leczenia Szpiczaka, Fundacja Art Transfer.

Autorka o sobie i swojej sztuce:

Reklama

„W  malarstwie nie odzwierciedlam zawidzianej rzeczywistości, ale czerpię z niej to, co mnie inspiruje i prowokuje do namalowania obrazu. Przetwarzam rzeczywistość w wyobraźni, aby móc na płótnie stworzyć atmosferę, opowiedzieć historię, która wywoła we mnie i w odbiorcy emocje. Inspiruje mnie ciągle coś nowego, dlatego sięgam po różne środki wyrazu, aby precyzyjnie oddać klimat i swoją fascynację tematem.

Dzięki temu moje obrazy są różne i każdy widz może wśród nich znaleźć coś bliskiego sobie.”

 

Galeria zdjęć

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: BWA , Magdalena Nałęcz , malarstwo

Reklama
Reklama