Młodzi aktorzy zaprezentują na Rynku utwory z największych światowych musicali

Zdjęcie ze strony Akademii - www.akademiaartysta.pl
Reklama

8 września o godz. 19:00 na scenie rzeszowskiego Rynku odbędzie się koncert musicalowy w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Blisko 100 artystów z Akademii Aktorskiej Artysta zabierze was w musicalową podróż na Broadway.

W sercu Rzeszowa młodzi aktorzy zaprezentują kilkanaście utworów z największych światowych musicali w zupełnie nowych, muzycznych aranżacjach Rafała Czarnackiego. Wśród nich znajdą się m.in. utwory z kultowych musicali „Grease”, „Hair”, „Mamma Mia”. Adeptom Akademii towarzyszyć będzie kilkunastoosobowy zespół instrumentalistów, w którego skład wchodzą studenci kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Muzyczno-taneczne show wzbogaci gra świateł i kostiumy, które zbudują wyjątkową scenografię koncertu i wprowadzą widzów w magiczny świat musicali.

Koncert musicalowy miał swoją premierę na scenie Filharmonii Podkarpackiej w czerwcu bieżącego roku, podczas wydarzenia podsumowującego 5-letnią działalności Akademii.

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: rzeszowski Rynek , Akademia Aktorska Artysta , Koncert musicalowy

Reklama
Reklama