Międzynarodowy sukces młodych wokalistek z Rzeszowa

Międzynarodowy sukces młodych wokalistek z Rzeszowa
Reklama

Julia Chylińska i Aleksandra Pociask z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście zostały Laureatkami XII Międzynarodowego Konkursu „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej”, który odbył się 14 maja 2019 roku w Wiśniowej. Wokalistki zdobyły kolejno pierwsze i trzecie miejsce w I kategorii wiekowej przesłuchań.

XII Międzynarodowy Konkurs „Piosenki Naszych Ojczyzn w Unii Europejskiej” odbył się w dniu 14 maja 2019 roku w Ośrodku Kultury w Wiśniowej. Podczas konkursu wykonane zostały 33 prezentacje wokalne, które oceniło i nagrodziło trzyosobowe Jury w składzie: Andrzej Borkowski – przewodniczący Jury , Magdalena Słupek – członek Jury oraz Magdalena Wiśniowska – członek Jury.

W konkursie wzięły udział cztery reprezentantki Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście: Julia Chylińska, Aleksandra Piekło, Aleksandra Pociask i Pola Słomińska. Laureatką I miejsca w I kategorii została Julia Chylińska, natomiast Laureatką III miejsca
ex aequo w tej samej grupie wiekowej została Aleksandra Pociask. Opiekunem artystycznym solistek jest Dominika Kindrat.

Tematem przewodnim imprezy był przepiękny polski folklor. Wszystkie dziewczynki wykonały utwory muzyki ludowej oraz piosenki w różnych językach krajów Unii Europejskiej np. portugalskim i hiszpańskim. Koncert Laureatów i wręczenie nagród odbędą się 15 czerwca 2019 roku podczas koncertu plenerowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiśniowej.
 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: RDK , wokalistki

Dzisiaj, 22.09.2019
Jutro, 23.09.2019
Pojutrze, 24.09.2019
środa, 25.09.2019
Czwartek, 26.09.2019
Reklama
Reklama