"Małe szczęścia" oraz "A potem tańczyliśmy" w podwójnym Kinie Konesera

fot. Galapagos
Reklama

Kino Helios w Rzeszowie przy al. Powstańców Warszawy 14 zaprasza w najbliższym tygodniu na podwójne Kino Konesera. W poniedziałek, 5 października 2020 r. wyświetlony zostanie film „Małe szczęścia”, natomiast w środę, 7 października film „A potem tańczyliśmy”.

 

Zaprezentujemy:

 

5.10. (poniedziałek) godz. 18:00

 

MAŁE SZCZĘŚCIA

 

 

 

Reżyseria:

Daniel Cohen

 

Scenariusz:

Daniel Cohen, Olivier Dazat

 

Obsada:

Vincent Cassel, Berenice Bejo, Florence Foresti

 

Opis filmu:

Kochająca życie 40-kilkuletnia Lea (Berenice Bejo) pracuje w centrum handlowym i jest szczęśliwą żoną Marca (Vincent Cassel) - konserwatysty i w pewnym stopniu niewierzącego w siebie sprzedawcy. Jej najlepsza przyjaciółka, Karine (Florence Foresti) - zadowolona ze swojej kierowniczej posady w reklamie i życia z Francisem (Francois Damiens) oraz dwójką ich dzieci, od dawna uważa Leę za marzycielkę. Pewnego wieczoru coś burzy spokój tej czwórki. Podczas kolacji, Lea niespodziewanie informuje wszystkich, że planuje spróbować swoich sił w pisarstwie. Jej mąż nie jest do końca przekonany do tego pomysłu. Nagły przypływ kreatywności u Lei powoduje, że także jej przyjaciółka, Karine zdecyduje się zostać pisarką, a nawet jej mąż odkryje w sobie twórczy potencjał. Gdy jedno z wiodących wydawnictw zainteresuje się książką Lei, wydaje się, że czekają ją same sukcesy. Tylko czy jej przyjaciele i mąż będą w stanie to udźwignąć?

 

Reklama

Zwiastun filmu:

https://www.youtube.com/watch?v=2x9HI9qK75A&feature=emb_title

 

--

 

7.10. (środa) godz. 18:00

 

A POTEM TAŃCZYLISMY

 

 

 

Reżyseria:

Levan Akin

 

Scenariusz:

Levan Akin

 

Obsada:

Levan Gelbakhiani, Bachi Valishvili, Ana Javakishvili

 

Opis filmu:

Merab od najmłodszych lat trenuje ze swoją taneczną partnerką Mary w National Georgian Ensemble. Zgodnie z gruzińskim zwyczajem, kiedy mężczyzna tańczy, nie może pokazywać słabości. Taniec mężczyzny to emanacja siły, pokaz totalnej kontroli nad emocjami. Miękkość w tańcu to brak siły, brak męskości. Trzeba być twardym, zwartym i gotowym. Tymczasem do zespołu dołącza charyzmatyczny i jednocześnie beztroski Irakli, który zdaje się przeczyć tym zasadom. Poukładany świat Meraba wywraca się do góry nogami. Irakli staje się jego największym rywalem, ale nieoczekiwanie także obiektem pożądania. W konserwatywnym otoczeniu, jeśli Merab będzie chciał podążać za swoimi pragnieniami, musi dużo zaryzykować. Być może wszystko. Historia o odkrywaniu prawdziwej tożsamości i byciu z nią w zgodzie.

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Reklama
Reklama