Magdalena Zimny-Louis spotka się z czytelnikami i opowie o nowej książce
Magdalena Zimny-Louis spotka się z czytelnikami już w najbliższy piątek w Empiku w Galerii Rzeszów.
Magdalena Zimny-Louis spotka się z czytelnikami i opowie o nowej książce

- Przeprowadzę Was przez Rzeszów lat 80-tych prosto do współczesnej Armenii. Opowiadać historię będą 2 kobiety, pisarka Albina i jej siostrzenica Helena. Matka Heleny wyjechała do Armeni przed 27 laty i ślad po niej zaginął. Jest jedna osoba, która zna prawdę..., mówi o swojej najnowszej książce „Zaginione”, Magdalena Zimny-Louis. Autorka spotka się z czytelnikami już w najbliższy piątek w Empiku w Galerii Rzeszów.

Helena, w dzieciństwie porzucona przez matkę, decyduje się na wyjazd jej śladami do Armenii. Nie wie czy będzie szukać matki żywej, czy zmarłej? Jedyna krewna, znana pisarka ciotka Albina, odmawia pomocy. To ona po wylocie Heleny do Erywania opowiada skomplikowaną historię związku jej rodziców – Anny, która przed laty uciekła z Polski z ormiańskim lekarzem, i Wiktora, świętującego triumfy skorumpowanego polityka. Albina zna tylko połowę tajemnicy i nie wie, co naprawdę stało się z jej siostrą. Rzeczywistość polska lat osiemdziesiątych XX wieku przeplata się z krajobrazami, historią i świętymi miejscami Armenii, które Helena odwiedza, szukając odpowiedzi na pytania o losy matki i swoje życiowe zagubienie. Przypadkiem poznane osoby otworzą przed nią dawno zamknięte drzwi do przeszłości. 

Magdalena Zimny-Louis urodziła się w Rzeszowie. W 2005 r. w Ogólnopolskim konkursie Polityki „Pisz do Pilcha” jej opowiadanie pt. „Studnia” zostało przez Jerzego Pilcha wybrane spośród trzech tysięcy nadesłanych tekstów i ukazało się drukiem. Debiutancka powieść — „Ślady hamowania” — została wyróżniona w 2011 r. w konkursie wydawnictwa Replika Świat Kobiety. Kolejna książka pt. „Pola”, wydana w 2012 r., otrzymała główną nagrodą czytelniczek na Festiwalu Literatury Pióro i Pazur. 

Reklama

03 czerwca, godz. 18:00

Empik Galeria Rzeszów

Rzeszów, Al. Piłsudskiego 44

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Magdalena Zimny-Louis

Reklama
Reklama