Maciej Dudek Sekstet wystąpi w ramach "jazzowych czwartków"

fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

20 lutego w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się koncert zespołu Maciej Dudek Sekstet w ramach cyklu "Czwartki Jazzowe-kontynuacja" . Początek o godz. 19:00. Darmowe zaproszenia na wydarzenie można odebrać w portierni Wojewódzkiego Domu Kultury.

W polskiej kulturze mamy imponującą liczbę piosenek, które mają w sobie coś ponadczasowego. Wiele z nich z powodzeniem funkcjonuje w przestrzeni radia czy internetu, w oryginałach i współczesnych adaptacjach, część czeka na odkrycie. Zespół Maciej Dudek Sekstet sięga do obydwu zasobów, biorąc na warsztat utwory tak znakomitych twórców, jak Ewa Bem, Wioletta Villas, Andrzej Zaucha czy Czesław Niemen. To utwory nie tylko świetnie wykonane, ale i rzetelnie skomponowane, dzięki czemu można traktować je jak najlepsze, uniwersalne standardy jazzowe. Podczas koncertu zespół przedstawi swoją interpretację dzieł ze złotego okresu polskiej piosenki na pograniczu stylów: jazzu, soulu i funky. Duży skład gwarantuje nie tylko bogate brzmienie, ale i sporo zaskakujących nawiązań intertekstualnych, sięgających daleko za granice Polski, aż za ocean.

Członkowie zespołu na co dzień występują głównie w krakowskich klubach jazzowych, zarówno takich, które pamiętają Andrzeja Zauchę (Piwnica pod Baranami), jak i tych ściśle jazzowych, np. Piec Art czy Chicago Jazz Club. W Rzeszowie wystąpi projekt muzyczny z nieco odmiennym repertuarem, z dominacją starannie zaaranżowanych utworów wokalnych.

Zespół wystąpi w składzie:

  • Maciej Dudek – gitara
  • Emilia Pływacz – wokal
  • Maciej Sabal – trąbka
  • Filip Ulman – saksofon tenorowy
  • Marta Maciaszczyk – gitara basowa
  • Antonina Michalska-Sabal – perkusja

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Jazzowe Czwartki , Bohema WDK , Maciej Dudek Sekstet

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama