Legendarny polski musical Metro w przyszłym roku w Rzeszowie

Wyjątkowe, kultowe i ponadczasowe wydarzenie już w maju przyszłego roku w Rzeszowie.
fot. Materiały prasowe

fot. Materiały prasowe

W przyszłym roku do Rzeszowa przyjedzie kultowy i ponadczasowy musical METRO. 2-godzinne przedstawienie będzie można zobaczyć 30 maja 2020 r. w hali Podpromie.

Musical „Metro” to bezprecedensowe widowisko muzyczne w reżyserii Janusza Józefowicza, z udziałem najlepszych artystów teatru Buffo. Przedstawieni wykonywane jest na olbrzymiej scenie 13 x 18 m o wysokości 1,2 m, ze zmieniającą się dynamicznie scenografią, przygotowaną specjalnie na trasę Musicalu METRO. Perfekcyjne nagłośnienie i oświetlenie oraz dwa duże telebimy, umożliwiają przeżywanie spektaklu z każdego miejsca sali. W przedsięwzięciu udział bierze 35 artystów z teatru Buffo, który popisy taneczne, akrobatyczne i wokalne połączone sa z porywającymi efektami świetlnymi i laserowymi.

O Metrze

Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.

„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. METRO to opowieść o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna MIKLASZEWSKIE

muzyka – Janusz STOKŁOSA

scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz JÓZEFOWICZ

wystąpią: Janusz JÓZEFOWICZ, Jakub JÓZEFOWICZ, Magdalena DĄBKOWSKA , Mariusz CZAJKA, Artur CHAMSKI, Jerzy GRZECHNIK, Natalia SROKOCZ, Natalia KUJAWA, Maria TYSZKIEWICZ, Mateusz JAKUBIEC, Aleksandra ZAWADZKA, Łukasz TRAUTSOLT, Paweł ORŁOWSKI, Iga RYŚ, Nina MAJOR, Błażej CISZEK, Dominik OCHOCIŃSKI, Ela WILCZYŃSKA, Marcin TYMA, Iga RYŚ, Katarzyna GRANECKA i inni…

Czas trwania przedstawienia 120 min. bez przerwy

(...) To wielkie osiągnięcie polskiej kultury. Ci wspaniale utalentowani młodzi ludzie pojawili się w jednym z najsłynniejszych miejsc światowego teatru i zmusili amerykańską publiczność, by oklaskiwała ich stojąc. To wydarzenie ogromnej wagi.
/Prof. Zbigniew Brzeziński - były doradca prezydenta USA/

(...)Musical "Metro" stał się pierwszym w Polsce - i jak dotąd jedynym - "kultowym" wydarzeniem teatralnym. Żadne polskie przedstawienie dramatyczne, komediowe, operowe, operetkowe, kabaretowe czy rewiowe nie osiągnęło 950 przedstawień, żadne nie było obejrzane przez prawie milion widzów. Ale produkcja "Metra" to nie tylko historia niebywałego wprost sukcesu kasowego, a także artystycznego. To przede wszystkim optymistyczna historia grupy młodych ludzi. Ludzi, którzy udowodnili, że gdy się ma talent i ambicje, nawet w Polsce można odnieść sukces, zdobyć pieniądze i sławę. /Antena/

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Hala Podpromie , Metro , musical , teatr Buffo

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama