Kolejny sukces spektaklu "Lwów nie oddamy"

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie odniósł kolejny sukces. Spektakl "Lwów nie oddamy" w reż. Katarzyny Szyngiery wziął udział w festiwalu Boska Komedia w Krakowie.
fot. Maciej Rałowski

fot. Maciej Rałowski

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Boska Komedia -najważniejszym festiwalu teatralnym w Polsce. Nasz spektakl „Lwów nie oddamy” został zakwalifikowany do konkursu głównego INFERNO, konkurując z blisko 200 propozycjami zgłoszonymi przez wszystkie polskie teatry. W programie wydarzenia, które odbyło się w dniach 6-15 grudnia 2019 r. w Krakowie, zaprezentowało się 15 najlepszych polskich scen.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej znalazł się w gronie 6 laureatów - Oksana Czerkaszyna została uznana za drugą najlepszą aktorkę Festiwalu. W werdykcie jury czytamy: reprezentuje odważny i ekscytujący nowy głos w polskim teatrze. Utrzymała uwagę publiczności swą obecnością i charyzmą. Kiedy tylko opuszczała scenę, pragnęliśmy, by na nią wróciła. Przyznajemy Oksanie Czerkaszynie nagrodę dla drugiej najlepszej aktorki za zagranie siebie samej.

Jest to kolejny w tym roku sukces spektaklu „Lwów nie oddamy” w reżyserii Katarzyny Szyngiery na prestiżowych festiwalach teatralnych. Spektakl jest  laureatem Grand Prix 54. Festiwalu KONTRAPUNKT w Szczecinie, Nagrody Specjalnej Jury 14. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni, Nagrody zespołowej za grę aktorską 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej oraz nagrody indywidualnej tegoż Konkursu dla najlepszej aktorki Oksany Czerkaszyny. W ubiegłym roku spektakl zdobył Nagrodę Dziennikarzy 05. Festiwalu Nowego Teatru w Rzeszowie.
 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Teatr im. Wandy Siemaszkowej , Lwów nie oddam

Dzisiaj, 21.10.2021
Jutro, 22.10.2021
Pojutrze, 23.10.2021
Reklama
Reklama