Kalendarium kulturalne – sprawdź, co się wydarzy w najbliższych dniach!

Kalendarium kulturalne – sprawdź, co się wydarzy w najbliższych dniach!
Na dobry początek wiosny, Rzeszów proponuje całą masę rozmaitych atrakcji. Sporo ciekawych wydarzeń przygotowały lokalne instytucje kulturalne oraz kluby i osiedlowe biblioteki. Sprawdź, na co warto się wybrać!

20 marca (czwartek), godz. 17.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 8, Spotkanie z Amandą Dembicką

Amanda Dembicka to studentka kosmetologii, która zaprezentuje tajniki właściwego dbania o urodę. W programie: pielęgnacja skóry w domu oraz wiosenne trendy w makijażu zgodnie z fachową literaturą dostępną w bibliotece.

20 marca (czwartek), godz. 18.00, Rzeszowski Dom Kultury oddział „Pobitno”, Koncert „Marcowy Zawrót Głowy”


Rzeszowski Dom Kultury oddział "Pobitno" zaprasza na Marcowy Zawrót Głowy - wiosenny koncert, połączony z wystawą prac plastycznych oraz rękodzieła artystycznego uczestników zajęć filii.
 
Gościnnie wystąpią dziecięce zespoły taneczne z filii Załęże, Wilkowyja, Przbyszówka. Miejsce - sala widowiskowa filii "Pobitno", ul. Konfederatów Barskich 43 a.

20 marca (czwartek), godz. 20.00, Klub Viny, Kolektyw Jedzenia Zamiast Bomb Rzeszów

Informacje o imprezie:

Miejsce: Klub Vinyl Piłsudskiego 31 Rzeszów
Data: 20.03.2014 | Start: 20.00
Bilety: 5 PLN

Zagrają: What Friendship Means, HC Rzeszów, D.S.F, HC Rzeszów, Degrengoland, Punk Rock Rzeszów

20 marca (czwartek), godz. 20.00, Underground Pub, Spotkanie Podróżnicze – Bajkał i okolice, albo Syberia dla zaawansowanych


Wódka to nie alkohol, 100 km to nie odległość, 20 stopni mrozu to nie zima - mawiają sybiracy. I mają rację. Jakub Rybicki opowie o Bajkale i okolicach oczami prawie tubylca. Pójdziemy na stukilometrową wycieczkę w góry leczyć impotencję, napijemy się wódki z duchami, pojeździmy rowerem po lodzie przy -30 stopniach. Oprócz tego wpadniemy na lądowisko ufo, prawie zjedzą nas niedźwiedzie, albo zabije szereg katastrof naturalnych.

Informacje o wydarzeniu:

Miejsce: Undeground Pub, ul. Matejki 10
Data: 20.03.
Godzina: 20:00
Wstęp: 5 zł

20 marca (czwartek), godz. 17.30, WDK, Przystanek Poetycki

Wielkopostny Przystanek Poetycki z ks. Zbigniewem Janem Czuchrą odbędzie się 20 marca o godz. 17.30. Na spotkanie zaprasza Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Podkarpacka Izba Poetów. Miejsce wydarzenia – Klub Turkus WDK, ul. Okrzei 7

21 marca (piątek), godz. 19.00, Klub Vinyl, Koncert Monstrum


Mimo, że płyta ukazała się niemal rok temu - dopiero teraz zespół zaprezentuje materiał z nowej płyty w Rzeszowie (wcześniej koncerty promujące odbyły się m. in. w Tarnowie i Krośnie). Podczas koncertu, oprócz utworów z najnowszej płyty usłyszeć będzie można również kawałki z poprzednich wydawnictw oraz kilka coverów i niespodzianek.
Monstrum jest jednym z najdłużej działających zespołów z Podkarpacia (w tym roku minie 20 lat od powstania grupy) i ma na swoim koncie 4 płyty długogrające (Za Horyzontem Ciszy, 8 Dzień Tygodnia, Imperium Zapomnienia, Czas) a także oficjalny hymn drużyny żużlowej z Rzeszowa"Biało-niebieska jest stal".

Monstrum tworzą:

Mariusz Waltoś (śpiew)
Przemysław Rzeszutek (perkusja)
Kamil Śliwiński (gitara basowa)
Wacław Dudek (gitara)
Paweł Guzek (gitara)

Przed Monstrum zagrają zespoły:

Biegun Zachodni (hard rock)
Effatha ( rock z przesłaniem)

Początek imprezy zaplanowany jest na godzinę 19.00
Bilety: 10/15 (przedsprzedaż: Klub Vinyl, Sklep Muzyczny GAMA w Rzeszowie)

21 marca (piątek), Filharmonia Podkarpacka, godz. 19.00, Oratorium „Stworzenie Świata”


Filharmonia Podkarpacka zaprasza na piątkowy koncert symfoniczny, w trakcie którego wykonane zostanie dzieło J. Haydna - Oratorium "Stworzenie Świata". Orkiestra wystąpi pod dyrygenturą Andrzeja Kosendiaka. Sopran – Marzena Lubaszka, tenor – Krystian Krzeszowiak, baryton – Jerzy Burton i Bogdan Makal. Chór przygotuje Agnieszka Franków-Żelazny.

Ponadczasowe misterium z 1798 roku, i jedno z największych w historii muzyki, jest ukoronowaniem twórczości wielkiego klasyka wiedeńskiego. Monumentalne a jednocześnie przystępne w odbiorze dzieło wypełniają arie, recytatywy i chóry wieńczące kolejne epizody, ale głównym środkiem wyrazu jest orkiestra, której przypada samodzielna rola obrazująca kolejne dni stworzenia świata opisane w Księdze Rodzaju. Instrumenty naśladują odgłosy zwierząt, "malują" firmament niebieski, wschód słońca, wędrujący księżyc, burzę, grad, morze, góry i rzeki. Najsłynniejszy efekt ilustracyjny wywołujący niezmiennie entuzjazm publiczności towarzyszy słowom "I stało się światło", gdy po dłuższym fragmencie przedstawienia muzyką "chaosu" pojawia się prosty, symboliczny akord C-dur.

Informacje o wydarzeniu:

Miejsce: Filharmonia Podkarpacka
Data: 21.03.2014
Godzina: 19.00
Ceny biletów: 40zł (normalny), 30 zł (ulgowy)

21 marca (piątek), Klub Wytwórnia, godz. 20.00, Koncert Braci Figo Fagot

Tych Panów raczej nie trzeba przedstawiać. Gdziekolwiek się nie pojawią - pozostawiają po sobie niezapomniane wrażenia wyśmienitej zabawy. Miliony fanów w całej Polsce fanatycznie śledzą każdy ich koncert, wypowiedź, ruch. Nie ma się co dziwić, Bracia Figo Fagot, wypełnili na polskiej scenie muzycznej bardzo interesującą niszę - alternatywnego disco polo.

Bilety - 28/38 pln

21 – 22 marca (piątek – sobota) godz. 9.00 – 17.00, Muzeum Dobranocek, Piątek Urodziny Muzeum Dobranocek


Muzeum Dobranocek będzie obchodzić swoje piąte urodziny. Wstęp na wszystkie przygotowane atrakcje będzie wolny. W pierwszy dzień o godz. 9.00 odbędzie się spektakl "Historia Śnieżki" w wykonaniu aktorów Teatru Maska. Po spektaklu można będzie obejrzeć wystawę "Wspomnienia nie tylko dla dzieci", oraz spróbować urodzinowego tortu.
O godzinie 11.00 – projekcja długometrażowego filmu "Wielka podróż Bolka i Lolka". Po projekcji nastąpi prezentacja lalek i animacji "Zajączek Parauszek", po niej odbędzie się spotkanie z Gośćmi Specjalnymi ze Studia Filmowego Se-ma-for w Łodzi. Chętni mogą pozostać, aby obejrzeć projekcje dobranocek.

Atrakcje drugiego dnia: o godz. 10.30 "Makaronowe warsztaty filmowe", o 13.00 projekcja długometrażowego filmu "Wielka podróż Bolka i Lolka" oraz projekcje kultowych dobranocek do godz. 17.00.

21 marca (piątek) godz. 18.00, sala widowiskowa WDK w Rzeszowie, Koncert Rodzinom Żołnierzy Niezłomnych

Wystąpią: Paweł Piekarczyk i Leszek Czajkowski w programie z najnowszej płyty pt. „Żołnierze Niezłomni. Podziemna Armia Powraca”. Gościem specjalnym koncertu będzie por. Stanisław Rusek ps. „Tęcza”, żołnierz AK oraz Wolność i Niezawisłość, jeden z ostatnich żyjących uczestników rajdu Zgrupowania Partyzanckiego pod dowództwem mjr. Hieronima Dekutowskiego „Zapory” po Podkarpaciu latem 1946 roku.

W programie koncertu przewidziano również projekcję filmu pt. „Pistolet do wynajęcia czyli prywatna wojna Rafała Gan-Ganowicza” w reżyserii Piotra Zarębskiego. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem. Gośćmi koncertu będą m.in. rodziny: Hieronima Dekutowskiego „Zapory”, Jana Smeli „Szarego”, Franciszka Rejmana „Bicza”, Leona Słowika „Uzdy”, Hieronima Bednarskiego „Nawróconego” oraz wielu innych żołnierzy podziemia niepodległościowego z terenu Podkarpacia.

Wstęp wolny!

21 marca (piątek) godz. 19.00, Studio Koncertowe Radia Rzeszów, Koncert Krzysztofa Kiliańskiego

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów wystąpi Krzysztof Kiliański - artysta znany szerokiej publiczności między innymi z dueatu z Kayah. Wykona utwory ze swojej drugiej płyty pt. „Powrót” oraz standardy jazzowe.

21 marca (piątek), godz. 21.00, KULA Bowling and Club, Wieczór Piwny
 
Wieczór Piwny organizowany przez Kompanię Piwowarską. W programie między innymi: pokaz lania piwa, degustacje, opowieści o warzeniu piwa. Początek o 21:00!

21 – 26 marca (piątek – środa) Diecezja Rzeszowska, X NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA W DIECEZJI RZESZOWSKIEJ pod hasłem „WIERZĘ W SYNA BOŻEGO"


W ramach tych obchodów w dniu 24 marca (poniedziałek) w godz. 10.00 – 13.00 w sali Widowiskowej WDK odbędzie się koncert pt. „Młodzi dla Młodych”.

22 marca (sobota), godz. 21.00, Klub Vinyl, Koncert Dubzoic feat. Lucadread i Dubtwice & Roots Digital Sound System

Rzeszowski klub Vinyl zaprasza na kolejny koncert. Tym razem zagrają Dubzoic feat. Lucadread i Dubtwice & Roots Digital Sound System!

Informacje o imprezie:
Data: 22.03.
Start: 21:00
Wjazd: 15/20pln

DUBZOIC / Pescara (Włochy)

Dubzoic to muzyczny projekt powołany do życia w 2007 roku we włoskiej Pescarze. Ich muzyczna tożsamość jest rezultatem połączenia sił dwóch muzyków LowCut & G.I.O. (I Roots Sound System) i wyrażenia ich wspólnej fascynacji muzyką dub, która prowadzi ich do wydania pierwszych produkcji na przełomie roku 2007/2008. Zaraz po tym ich projekt wygasa i przechodzi w kolaboracje trzech osób: Jsd (wokal), Vcf ( synths, FX ) oraz SistaSara (wokal). Wydają oni poprzez niezależne wydawnictwa sporo utworów na przestrzeni kolejnych lat. Obecnie projekt jest napędzany przez Lowcut’a czyli muzyczne serce kolektywu odpowiedzialnego za produkcje i miks we współpracy z SistaSara oraz LucaDread. Dubzoic pojawią się w Polsce po raz pierwszy i zagrają 2-3godzinny live dub show!

LUCADREAD / Pescara (Włochy)

Lucadread zaczyna przygodę z muzyką reggae w 2001 roku wspólnie z sławną włoską grupą „Dread Ina Babylon” jako ich klawiszowiec oraz wokalista i występuje z nimi na największych włoskich impezach i festiwalach reggae. W 2005 roku zaczyna produkować swoją własną muzykę reggae/dub wydając wiele singli i równocześnie aż do roku 2013 występuje z zespołem Maga Dog nagrywając z nimi dwa albumy. W styczniu 2014 nakładem jego własnego wydawnictwa Dankali Records ukazuje się jego pierwszy album na którym śpiewa i gra na melodice. Obecnie wraz z LowCut’em z Dubzoic tworzą silną kolaboracje, gdzie Lucadread szerzy świadomy przekaz rastafari śpiewając i grając na melodice.

22 - 23 marca (sobota-niedziela), Hala Podpromie, Targi Budownictwa

W dniach 22-23 marca na rzeszowskiej hali Podpromie odbędą się Targi Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów EXPO DOM oraz Nieruchomości.

Targi będą okazją do zapoznania się z ofertą ponad 200 firm – producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych, wykończeniowych, instalacyjnych, elementów wyposażenia wnętrz i ogrodów, oraz firm z branży nieruchomości.

Ekspozycje zlokalizowane zostaną na wszystkich poziomach hali Podpromie (poziom A – parter, poziom B – płyta główna, poziom C – antresole oraz tereny zewnętrzne).

Ponadto w ramach targów:

FESTIWAL OGRODÓW

Na poziomie C (antresole) Hali Podpromie kilkadziesiąt firm branży ogrodniczej zaprezentuje kompleksową ofertę z zakresu: roślin ozdobnych, elementów wyposażenia ogrodów, nasion, nawozów, sprzętu ogrodniczego, kamienia ozdobnego, materiałów szkółkarskich. Ponadto w ramach festiwalu przedstawione będą najnowsze trendy w projektowaniu i aranżacji ogrodów, pielęgnacji roślin, cięcia specjalistycznego roślin, pokazy florystyczne oraz giełda ogrodnicza z możliwością zakupu roślin w promocyjnych cenach.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ I OZE

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji nt.
„Energooszczędność i instalacje OZE w budownictwie”, która odbędzie się 23 marca w sali konferencyjnej Hali Podpromie na poziomie A.
Ponadto najlepsze oferty targowe nagrodzone zostaną w konkursie o Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego, a najciekawsze obiekty budowlane województwa podkarpackiego nagrodzone zostaną statuetkami Złotych Żurawi w konkursie organizowanym przez Gazetę Codzienną Nowiny.

Tradycyjnie na zwiedzających czekają rabaty targowe, liczne pokazy, prezentacje i konkursy z nagrodami.

Godziny targów:

21-22 marca w godz. 10-18
23 marca w godz. 10-17

23 marca (niedziela), godz. 19.00, Teatr Przedmieście, Spektakl „Dybuk”

„Dybuk” to rzeszowska adaptacja starego żydowskiego dramatu napisanego przez Szymona An-skiego. Tytułowy „dybuk” to zjawisko zawładnięcia ciałem żywego człowieka przez ducha zmarłej osoby. Spektakl opowiada o nieszczęśliwej miłości Lei i Chonena, ale w ich historii odnajdziemy też nieustanne przenikanie się świata żywych i zmarłych.

Wspólnie z widzami wyruszamy w niezwykłą podróż w poszukiwaniu nieistniejącego świata chasydzkich śpiewów, gwaru jidysz i tajemniczego świata mistyki żydowskiej. Krok po kroku próbujemy odszukać cienie na murach rzeszowskich synagog i wsłuchać się w szepty kamienic przy ulicach Joselewicza, Tannenbauma, Bluma...

Pragniemy również przywołać dybuka ulic, gdzie mieszkamy po to, by dla siebie odkryć nieznaną tradycję, która przez wieki współtworzyła to miasto- Reishę.

Autor: Szymon An-ski
Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska
Scenografia: Paweł Sroka
Występują: Jakub Adamski, Kinga Fornek, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Iwona Żytecka
Muzycy: Jakub Adamski - akordeon, Szymon Tadla - cymbały, Marek Telwach – skrzypce
 
 
 
23 marca (wtorek), godz. 9.00, Teatr Maska, Spektakl „Historia Śnieżki”

Teatr Maska zaprasza na premierę spektaklu "Historia Śnieżki". Sztukę na podstawie baśni braci Grimm wyreżyserował Oleg Żiugżda. Dobrą historię można przekazać na wiele sposobów, a każdy z nich będzie równie interesujący. Teatr „Maska” przedstawi właśnie na taką opowieść. Jej bohaterowie – Królewna Śnieżka, siedmiu krasnoludków, zła macocha i piękny królewicz – znani są niemal wszystkim. Czy w tej jednej z najpiękniejszych baśni może nas jeszcze coś zaskoczyć? Przekonajcie się o tym sami. Na rzeszowskiej scenie wystąpią: Maria Dańczyszyn, Jadwiga Domka, Henryk Hryniewicki, Piotr Pańczak oraz Natalia Zduń.

autor: Oleg Żiugżda
reżyseria: Oleg Żiugżda
scenografia: Larysa Mikina-Probodiak
Bilety: 15 zł

23 marca (niedziela), godz. 19.30 – 21.00, WDK, Otwarte Warsztaty Taneczne

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie serdecznie zaprasza na Otwarte Warsztaty Taneczne dla Sympatyków Tańca Towarzyskiego.

Informacje o wydarzeniu:

23.03.- Foxtrot
30.03. - Rumba
Wstęp: 10 PLN/os.
Miejsce: sala baletowa WDK

23 marca (niedziela), godz. 17.00, Filharmonia Podkarpacka, Koncert Lady Pank Akustycznie

Największe hity Lady Pank w naturalnym, akustycznym brzmieniu! Koncert Lady Pank akustycznie, Borysewicz i Panasiewicz w kameralnej scenerii i bliskim kontakcie z publicznością.

Znakomite gitary Janka, wokal Panasa i fortepian – jedyny taki koncert. "Wciąż bardziej obcy", "Mniej niż zero", „Zostawcie Titanica", "Kryzysowa narzeczona” i wiele innych.

24 marca (poniedziałek), godz. 17.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Wypożyczalnia Muzyczna, „Wiosenne spotkania w bibliotece”


Akcję „Wiosenne spotkania w bibliotece” rozpocznie spotkanie z Martą Matyszczak – dziennikarką, pasjonatką powieści kryminalnych. Autorka pisze przewodniki kryminalne oraz prowadzi serwis www.kawiarenkakryminalna.pl - poświęcony literaturze o takiej tematyce.

24 marca (poniedziałek), godz. 19.00, Stary Browar Rzeszowski, Spotkanie z podróżnikami


Luka-tour oraz Klub Podróżników Śródziemie zapraszają na cykliczne spotkanie z podróżnikami. Gościem najbliższego spotkania będzie Bartek Czajkowski, który opowie o Kenii, Tanzanii i Zanzibarze.

Wstęp wolny

26 – 28 marca (środa – piątek), godz. 9.00, Teatr Maska, Spektakl „Mała syrenka”


Teatr Maska zaprasza na spektakl „Mała syrenka”. Przedstawienie w reżyserii Ewy Piotrowskiej powstało na podstawie dzieła Hansa Christiana Andersena. Sztuka opowiada historię małej syrenki, która chcąc być bliżej ukochanego poświęca swój piękny głos i możliwość przebywania w podwodnym świecie.

Autor: Hans Christian Andersen
Scenariusz: Ewa Piotrowska
Reżyseria: Ewa Piotrowska
Scenografia: Anna Chadaj
Muzyka: Wojciech Błażejczyk
Choreografia: Marta Bury
Bilety: 15 zł normalny, 13 zł grupy

26 marca (środa) godz. 16.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 5, Wykład otwarty


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, filia nr 5 zaprasza na wykład pod tytułem - „Pomoc Polaków dla ludności Żydowskiej na Rzeszowszczyźnie w latach 1939-1945”. Wykład wygłosi Michał Kalisz z Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie. W wydarzeniu mogą wziąć osoby powyżej 15. roku życia.

Do 29 marca, Millenium Hall, Wystawa „Bliźniemu swemu…”

Do 29 marca na pasażach Centrum Kulturalno - Handlowego Millenium Hall oraz we wnętrzach Hotelu Hilton Garden Inn Rzeszów można podziwiać dzieła, które 30 marca zostaną zlicytowane przez Fundację „Bliźniemu swemu...” działającą na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. W tym roku pod młotek pójdzie aż 317 prac.

Do 5 kwietnia, Galeria BellArt, Wystawa obrazów Kazimierza Kubacz


Galerii Sztuki BellArt w Rzeszowie przy ul. Mickiewicza 13 zaprasza na wystawę Kazimierza Kubacz. Obrazy zawisną do 5 kwietnia. Będzie można je obejrzeć od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 17.00 oraz w soboty w godzinach 10.00 – 14.00.

Do 24 kwietnia, Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Wystawa fotografii „Wioska Fantasy”

Tytułowa "Wioska Fantasy” to idea stworzenia miejsca zaczerpniętego z innego świata. Świata, który można by przedefiniować i ułożyć od nowa – z fantazją. Wyobraźnia staje się rzeczywistością, kiedy spacerujemy pośród drewnianych chat podgrodzia wraz z jego mieszkańcami. Uczymy się fechtunku, łucznictwa i innych umiejętności przydatnych w tym świecie. Gdy siadamy w karczmie przy glinianym kuflu, z kuźni dochodzą nas odgłosy pracy kowala.

W projekcie “Wioska Fantasy”, którego celem było pokazanie wizji świata równoległego wzięli udział członkowie RSF: Mariusz Baran, Stanisław Karcz, Rafał Nowak, Agnieszka Szafirska, Jacek Owsiak, Tomasz Kudasik, Estera Kulawska, Alicja Wysocka, Artur Wysocki, Grzegorz Kobiernik.

Do 18 maja, Muzeum Etnograficzne, Wystawa „Antoni Rząsa. Powroty”

Retrospektywna wystawa prac Antoniego Rząsy zostanie udostępniona zwiedzającym w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie. Będzie można ją oglądać do 18 maja br. Organizatorem wystawy jest Muzeum w Rzeszowie oraz Galeria Antoniego Rząsy w Zakopanem. Ponadto, eksponatów na wystawę użyczyli parafia pw. Św. Walentego w Futomie oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie.

25 marca, godz. 19.00, Filharmonia Podkarpacka, Koncert Piwnicy Pod Baranami

Miłość, tkliwość i burzliwa namietnoiść,śmiech i łzy w WIELKIM KONCERCIE z udziałem gwiazd Piwnicy Pod Baranami.
Najpiękniejsze i największe przeboje o miłości , namiętności, czy tkliwości jak np. Rebeka, Skrzypek Hercowicz, Konwalie Bzy albo Pet, Czereśniowy Grzech , Jęczmienny Łan, czy Zapominam przy Tobie będą mogli Państwo usłyszeć w wykonaniu największych i najwspanialszych artystów Piwnicy pod Baranami:Mietek Święcicki, Tadeusz Kwinta, Miki Obłoński , Piotr Kubowicz, Alosza Awdiejew, Maciek Półtorak, Tamara KIalinowska, Ola Maurer, Ewa Wnuk Krzyżanowska, Kamila Klimczak , Agata Ślazyk, Beata Czernecka i inni pod kierownictwem muzycznym Michała Półtoraka.

26 marca, godz. 19.00, Klub Pod Palmą, Koncert Room 94

MonseArt Music Management we współpracy z PW Events, Open Mind Production i Brand Production zaprasza na koncerty grupy ROOM 94, które odbędą się w ramach największej w historii zespołu trasy The No Strings Attached Tour 2014.

Podczas trasy ROOM 94 promować będą swój najnowszy album zatytułowany No Strings Attached, którego premiera zaplanowana jest na 10 marca 2014.

Zespół odwiedzi nasz kraj już po raz szósty w ciągu ostatnich trzech lat, tym razem jednak postanowili spełnić marzenia swych polskich fanów i dać im wszystkim możliwość wspólnej zabawy na koncertach. Muzycy spędzą w Polsce dwa tygodnie, podczas których zagrają 12 koncertów w największych miastach Polski, w tym 26 marca w Rzeszowie.

27 marca, godz. 19.00, Młodzieżowy Dom Kultury, Spektakl „Dwoistość”

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie oraz Młodzieżowy Dom Kultury zapraszają Czytelników na spektakl Sceny Propozycji Uniwersytetu Rzeszowskiego inspirowany malarstwem i wypowiedziami Jerzego Nowosielskiego DWOISTOŚĆ. Przedstawienie związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, odbędzie się 27 marca br. o godz. 19.00 w MDK, ul. Osmeckiego 51.

„Dwoistość” reż. Janusza Pokrywki – scenografa, malarza i twórcy teatralnego, profesora Wydziału Sztuki UR, jest inspirowana sztuką Nowosielskiego. Janusz Pokrywka dobitnie sytuuje twórczość Nowosielskiego pomiędzy sacrum i profanum na granicy katolicyzmu i prawosławia, doszukując się źródła jego duchowej dwoistości w historycznych i współczesnych kontekstach narodowościowych polskiej ściany wschodniej. Pokrywka zmusza do refleksji nad dwoistością, która jest w każdym z nas, poprzez sugestywne elementy scenografii i głos artysty płynący z głośników.

27 marca, godz. 18.30, Klub Vinyl, Koncert We Are The Plague Tour 2014

Wraz z końcem marca death-metalowa formacja Northern Plague rozpocznie serię koncertów, promujących nowy album "Manifesto", wydany przez niemiecką wytwórnię Folter Records. Na występach będziecie mogli usłyszeć niemal cały materiał z nowego krążka, zagrany w zupełnie nowej oprawie i z nową siłą!

Wspierani przez poznańskie Cruelty In The Garden oraz warszawski skład Alpha Zero, muzycy odwiedzą dziesięć polskich miast. Dodatkowo 04.04 We Are The Plague dotrze do klubu K17 w Berlinie.

Lineup:

NORTHERN PLAGUE [Death Metal; Białystok]
CRUELTY IN THE GARDEN [Deathcore; Poznań]
ALPHA ZERO [Progressive Death Metal; Warszawa]

+ local suport

Informacje o imprezie:

Otwarcie bram: 18:00
Start koncertu: 18:30
Bilety: 12 PLN – przedsprzedaż, 20 PLN - w dniu koncertu

29 marca, godz. 20.00, Klub Wytwórnia, Koncert donGuralesko

donGURALesko, właściwie Piotr Górny, znany również jako Gural, DGE, DJ Dziadzior, Giovanni Dziadzia, Osieroconych Płyt Selektor. Działa na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku i jest członkiem takich grup muzycznych jak Killaz Group, Super Grupa, K.A.S.T.A., PDG Kartel oraz GTW. donGURALesko współpracował z takimi wykonawcami jak Tede, Sido, DJ Kostek, Matheo, Paluch, Miodu, Waldemar Kasta, VNM, Wdowa, Brahu, Pih, Rafi, Shellerini, Fokus, Grubson, Pezet czy Kasia Klich. 29 marca o godz. 20 wystąpi w rzeszowskim Klubie Wytwórnia.

29 marca, godz. 19.00, Klub Pod Palmą, Koncert KAT i Roman Kostrzewski


29 marca 2014 w Rzeszowie zagra legenda sceny metalowej, zespół KAT z Romanem Kostrzewskim

Informacje o imprezie:

wejście 18:00
start - 19:00
bilety - 45 zł (przedsprzedaż), 55 zł (w dniu koncertu)

Zespół wystąpi w klubie POD PALMĄ w ramach promocji nowego albumu "Rarities". Płyta "Rarities" zawiera utwory nigdy dotąd niepublikowane- studyjne oraz koncertowe z lat 80., do tego clip z utworem „Menaced”, czyli specjalną wersją utworu „Porwany obłędem”. Płyta autoryzowana przez członków zespołu KAT - gwiazdy na firmamencie polskiej muzyki metalowej. To grupa, która przez lata wypracowała swój wyjątkowy styl, wzbudzała wiele kontrowersji i gromadziła pod sceną tłumy fanów, zaspokajając głód ciężkiego brzmienia. Krążek "Rarities" to perełka, którą wielbiciele zespołu muszą mieć na swojej półce. To starannie dobrana mieszanka kompozycji z legendarnego okresu działalności grupy, które do tej pory nie pojawiły się jeszcze na żadnym z wydawnictw!

31 marca, godz. 17.00, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Rozmowy o języku z prof. Janem Miodkiem


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na ROZMOWY O JĘZYKU z prof. Janem Miodkiem. Spotkanie odbędzie się 31 marca br. o godz. 17.00, ul. Sokoła 13.

Profesor Jan Miodek jest kierownikiem Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, autorem książek m.in. „Jaka jesteś polszczyzno”, „Słownik ojczyzny polszczyzny”, „Słowo jest w człowieku”, „O języku do kamery”. Współpracował również z wieloma gazetami, publikując felietony i artykuły na temat języka polskiego. Dzięki programom telewizyjnym „Ojczyzna polszczyzna”, „Prof. Miodek odpowiada”, „Słownik polsko@polski” zjednał sobie sympatię telewidzów i zainteresował ich zjawiskami współczesnej i historycznej polszczyzny.
 
 
Facebook Google+ Twitter
Reklama




Dzisiaj, 28.04.2024
Pojutrze, 30.04.2024
Środa, 01.05.2024
Czwartek, 02.05.2024
Piątek, 03.05.2024
Sobota, 04.05.2024
Niedziela, 05.05.2024
Wtorek, 07.05.2024
Środa, 08.05.2024
Czwartek, 09.05.2024
Piątek, 10.05.2024
Sobota, 11.05.2024
Czwartek, 16.05.2024
Piątek, 17.05.2024
Sobota, 18.05.2024
Niedziela, 19.05.2024
Piątek, 24.05.2024
Sobota, 25.05.2024
Jutro, 29.04.2024
Poniedziałek, 06.05.2024
Niedziela, 12.05.2024
Poniedziałek, 13.05.2024
Wtorek, 14.05.2024
Środa, 15.05.2024
Poniedziałek, 20.05.2024
Wtorek, 21.05.2024
Środa, 22.05.2024
Czwartek, 23.05.2024
Niedziela, 26.05.2024
Poniedziałek, 27.05.2024
Wtorek, 28.05.2024
Środa, 29.05.2024
Czwartek, 30.05.2024
Piątek, 31.05.2024
Sobota, 01.06.2024
Niedziela, 02.06.2024
Poniedziałek, 03.06.2024
Wtorek, 04.06.2024
Środa, 05.06.2024
Czwartek, 06.06.2024
Piątek, 07.06.2024
Sobota, 08.06.2024
Niedziela, 09.06.2024
Poniedziałek, 10.06.2024
Wtorek, 11.06.2024
Środa, 12.06.2024
Czwartek, 13.06.2024
Piątek, 14.06.2024
Sobota, 15.06.2024
Reklama
Reklama