Już dzisiaj otwarcie "Kwadratu Kultury" przy ul. Podwisłocze

fot. Bartłomiej Gancarczyk, materiały prasowe
Reklama

Zakończono instalację „Kwadratu Kultury”. 13 sierpnia odbędzie się oficjalne otwarcie. Trwa kompletowanie wydarzeń kulturalnych.

Projekt pn. „Przestrzeń” autorstwa Jakuba Szczęsnego został już wybudowany w Rzeszowie. Instalacja artystyczna sfinansowana z programu Lechstarter jest już gotowa i czeka na finalny odbiór architektoniczno-inwestorski, który odbędzie się we wtorek 13 sierpnia 2019 r. o godzinie 12:30. Na otwarciu obecny będzie autor projektu wraz z wykonawcami.

Wkrótce Fundacja Rzeszowska, jako lokalny partner programu Lechstarter, zostanie oficjalnym administratorem rzeszowskiej instalacji „Przestrzeń”, będącej częścią nowego, publicznego, otwartego i ogólnodostępnego miejsce na mapie kultury Rzeszowa nazwanego „Kwadratem Kultury”. Znajduje się ono przy elektrowni wodnej nad Wisłokiem, w narożu ul. Podwisłocze i al. Powstańców Warszawy.

Aktualnie jest opracowywany harmonogram wydarzeń kulturalnych. Pierwsze duże wydarzenie, które będzie jednocześnie inauguracją otwarcia „Kwadratu Kultury” dla mieszkańców odbędzie się w sobotę 31 sierpnia 2019 r. Wtedy też Kwadrat Kultury zabłyśnie w pełnej krasie. „Kwadrat Kultury” został stworzony z myślą o inspirowaniu i wspieraniu pozytywnych i prospołecznych zmian w Rzeszowie.

Reklama

Jego misją jest tworzenie przestrzeni kultury i relaksu, tętniącej życiem, bez nadęcia, funkcjonalnej, w której pasja, chęć współpracy, rozwijania talentów i realizacji nowatorskich rozwiązań łączy w działaniu ludzi identyfikujących się z regionem podkarpackim, a w szczególności miastem Rzeszów.

Organizacje oraz osoby zainteresowane wykorzystywaniem Kwadratu Kultury w swoich działaniach i włączeniem się we współtworzenie jego Programu Wydarzeń Kulturalnych proszone są o kontakt z administratorem – Fundacją Rzeszowską poprzez e-mail: fundacja@rzeszowska.org.pl. Działalność Kwadratu Kultury jest objęta całkowitym zakazem prowadzenia usług komercyjnych.

Warto przypomnieć, że miejsce jakim jest „Kwadrat Kultury” wraz z artystyczną instalacją plenerową Przestrzeń Kwadratowa, powstało w wyniku zwycięstwa Rzeszowa w ogólnopolskim głosowaniu w ramach IV edycji programu Lechstarter, dzięki przychylność władz miasta, ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców i ciężkiej pracy zespołu Fundacji Rzeszowskiej. Szczegółowe informacje na temat Kwadratu Kultury oraz Program Wydarzeń Kulturalnych są dostępne na stronie www.kwadrat.rzeszowska.org.pl.

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kwadrat Kultury , Przestrzeń kwadratowa , Jakub Szczęsny

Dzisiaj, 28.01.2020
Jutro, 29.01.2020
Pojutrze, 30.01.2020
Piątek, 31.01.2020
Reklama
Reklama