Jeru the Damaja we wrześniu w Vinylu
Koncert reprezentanta GANG STARR FOUNDATION, absolutnego klasyka gatunku i jednego z pionierów Rapu z Brooklynu - Jeru The Damaja!
Jeru the Damaja we wrześniu w Vinylu

Jeru The Damaja zagra w klubie Vinyl 16 września o godz. 20:00. Rzeszów jest jednym z 14 miasta na polskiej trasie rapera, któa rozpocznie się 7 września w Łodzi.

JERU THE DAMAJA od początku swojej kariery był mocno związany z grupą Gang Starr (Guru, DJ Premier) i był częstym gościem na ich płytach. Jego dwa pierwsze albumy w całości wyprodukował sam DJ Premier, który z całą pewnością jest najbardziej wpływowym producentem w historii rapu. Jeru należał do legendarnego składu Crooklyn Dodgers powołanego na potrzeby soundtrack'u do filmu Spike'a Lee “Clockers” (obok Jeru do składu należeli również: Masta Ace, Q-Tip (Tribe Called Quest), O.C. czy Buckshot).

Twórczość Jeru można zaklasyfikować do świadomego rapu - jego teksty są przepełnione przekazem wiedzy i pozytywnych wartości.

Poglądy Jeru bywają też kontrowersyjne, co doprowadziło do małego “beef'u” z grupą “The Fugees”, których zaczepkę w stronę Jeru można usłyszeć na albumie “The Score”. Wytwórnie Death Row oraz Bad Boy również nie były zadowolone z zarzutów Jeru o ich komercjalizacji.

Od 2007 Jeru miał przerwę w muzycznych wydawnictwach, z wyjątkiem nagranego w Polsce utworu z Slums Attack (Peja, DJ Decks) i z O.S.T.R. Na trasie, oprócz starszych klasyków, będzie można usłyszeć utwory promujący najnowszy album Jeru “The Hammer”.

Reklama

Bilety:

  • 30 zł w przedsprzedaży
  • 35 zł w dniu koncertu
  • 50 zł bilet VIP (bilet VIP dodatkowo obejmuje plakat z autografem oraz pakiet kolekjonerskich wlepek Jeru oraz Gang Starr Foundation)

Bilety można nabyć w serwisie bilety24.pl, w klubie Vinyl oraz w sklepie Ataman Shop mieszczącym się w  CH Europa II, ul. Piłsudskiego 34, na pierwszym piętrze. Szczegóły dotyczące dostępności biletów, konkursu na support oraz pozostałe informacje znajdują się na stronie  wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/480808542129767/

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Jeru the Damaja

Reklama
Reklama