Inauguracja sezonu w Teatrze Przedmieście

Faust, fot. P. Wiśniewski
Reklama

Dwa spektakle zainaugurują nowy sezon artystyczny 2019/2020 w Teatrze Przedmieście. 13 września o godz. 19:00 wystawiona zostanie sztuka „Faust” Johanna Wolfganga Goethego , natomiast dzień później, 14 września o tej samej godzinie widzowie zobaczą spektakl „Święto”, którego scenariusz oparto na motywach powieści „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego. Spektakle odbędą się w siedzibie teatru, przy ul. Reformackiej 4. Rezerwacji można dokonywać pod nr tel.: 667714730. Bilety: 30 zł

We wrześniu teatr odbędzie również kilka podróży i wystawi swoje spektakle poza granicami naszego miasta, tj. w Jarosławiu, na Słowacji i w Gruzji. W październiku Teatr Przedmieście będzie świętował swoje 18 urodziny.

O spektaklach:

FAUST

Teatr Przedmieście ponownie sięga po wielką literaturę, tym razem Aneta Adamska bierze na warsztat arcydzieło literatury światowej: „Fausta” Johanna Wolfganga Goethego. Nie będzie to jednak klasyczna repertuarowa pozycja, ale jak zwykle sztuka przefiltrowana przez autorską wizję reżyserki. W naszym spektaklu mieszają się elementy ludyczne i misteryjne, a widz staje się świadkiem wewnętrznej przemiany bohaterów.

W warstwie tekstowej scenariusza oprócz tekstu Goethego znajdą się fragmenty dramatu Christophera Marlowe’a, a także teksty z dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej. To opowieść o wewnętrznym konflikcie jakie toczy się w duszy każdego człowieka. Tytułowy Faust pragnie poznać i zrozumieć prawa rządzące światem,  pragnie  konfrontacji z Bogiem i spotkania z siłami piekła, wreszcie pragnie doświadczyć czystej, romantycznej miłości. Głównym pytaniem tego spektaklu jest: co stanie się z nami, jeśli zapomnimy o Bogu? Co stanie się z naszą duszą jeśli zapomnimy, że to jedyna nieśmiertelność jaką tutaj mamy na ziemi...

Reżyseria i adaptacja tekstu: Aneta Adamska

Scenografia: Aneta Adamska, Paweł Sroka

Muzyka: Jakub Adamski

Występują: Jakub Adamski, Aneta Adamska, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała, Kinga Waleń, Elżbieta Winiarska

 

ŚWIĘTO

Bohater spektaklu „Święto” to człowiek pogubiony, miotający się między kochankami, rodzicami tradycjonalistami, księdzem. Każdy chce wrzucić na jego plecy bagaż własnych oczekiwań, ale w nim tkwi mały chłopiec, który, choć pragnie akceptacji i miłości, to jednak nie potrafi, nie chce tego bagażu dźwigać. Frustrację znieczula alkoholem. Kradzione jabłka z parafialnego sadu naznaczyły go grzechem na całe życie, niczym kęs biblijnego jabłka z rajskiego drzewa.

Reklama

To spektakl rozciągnięty w czasie i przestrzeni. Sztuka zderza ze sobą świat zdesakralizowany i święty, czas zabawy i modlitwy, a także pokazuje „biednego” człowieka i jego skomplikowaną naturę, sprzeczności, namiętności, które rozsadzają go od wewnątrz. Nasz bohater zmaga się z własną pamięcią, przywołuje z przeszłości kolejne osoby i zdarzenia, stawia pytania o sens życiowych wyborów. Fragmenty z powieści wybitnego polskiego pisarza Wiesława Myśliwskiego stały się podstawą do rozważań o miłości, przemijaniu, śmierci, Bogu i człowieku.

Scenariusz na motywach powieści „Kamień na kamieniu” Wiesława Myśliwskiego

Adaptacja tekstu i reżyseria: Aneta Adamska

Muzyka: Reisha Trio

Występują: Aneta Adamska, Jakub Adamski, Krzysztof Adamski, Monika Adamiec, Iwona Błądzińska, Paweł Sroka, Maciej Szukała

 

Kurs teatralny dla dzieci, młodzieży i dorosłych 2019/2020

Teatr Przedmieście zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na roczny kurs teatralny (2019/2020). Praca będzie sie odbywać w trzech grupach wiekowych!

Spotkanie organizacyjne i zapisy odbędą się 12 września godz. 17.00 w siedzibie teatru przy ul. Reformackiej 4.

Zajęcia obejmują:

 • Interpretację tekstu (wiersz, proza)
 • Trening fizyczny aktora
 • Ruch sceniczny, ćwiczenia oddechowo - dykcyjne
 • Pracę z rytmem, muzyką i dynamiką
 • Odnajdywanie relacji ciała i głosu
 • Etiudy, improwizacje sceniczne, teatralne zabawy
 • Ćwiczenia fonacyjne, emisja głosu
 • Indywidualne konsultacje logopedyczne
 • Przygotowanie przedstawienia teatralnego
 • Warsztaty z zaproszonymi reżyserami, aktorami (dla starszej grupy)
 • Wykłady z wiedzy o teatrze (dla starszej grupy)

 

 

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Teatr Przedmieście , Faust , Święto

Dzisiaj, 29.02.2020
Jutro, 01.03.2020
Pojutrze, 02.03.2020
Wtorek, 03.03.2020
środa, 04.03.2020
Czwartek, 05.03.2020
Reklama
Reklama