Inauguracja Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Koncert Anny Serafińskiej w WDK
19 września rusza kolejna edycja Podkarpackiej Jesieni Jazzowej, która zakończy się 20 listopada V Rzeszów Jazz Festiwalem.
Na zdj. Anna Serafińska, fot. Adam Krause

19 września 2016 r., godz. 19.00 w klubie Bohema Wojewódzkiego Domu Kultury odbędzie się Koncert Inauguracyjny II Podkarpackiej Jesieni Jazzowej. Podczas koncertu wystąpi Anna Serafińska, która wraz zespołem wykona piosenki do tekstów Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej.

Zespół wystąpi w skłądzie: Anna Serafińska - wokal, Rafał Stępień - piano, Michał Barański - gitara basowa oraz Cezary Konrad - perkusja.

Koncert poprowadzi Elżbieta Lewicka.

Reklama

Wstęp na koncert wolny na podstawie nieodpłatnych zaproszeń (do odebrania w WDK w Rzeszowie, ul. Okrzei 7, tel. 17 853 52 57 wew. 38)

W programie koncertu będzie można usłyszeć utwory pochodzące z dwóch płyt nagranych przez artystkę, zawierających piosenki do tekstów wyjątkowej pary poetów Jonasza Kofty i Agnieszki Osieckiej. To projekt, w którym wokalistka daje wyraz swojemu poszanowaniu słowa oraz maestrii autorów w chwytaniu tego, co tak ulotne i nienazywalne. To niezwykłe połączenie znakomitej poezji opisującej złożoność ludzkich relacji ze współczesnym brzmieniem jazzowym.

II Podkarpacka Jesień Jazzowa ma za zadanie zebrać w jedną całość wszystkie wydarzenia jazzowe zarówno te regularnie odbywające się na Podkarpaciu, jak również nowe inicjatywy. Impreza ta rozpocznie się 19 września 2016 r. Koncertem Inauguracyjnym w WDK w Rzeszowie, a zakończy w 20 listopada V Rzeszów Jazz Festiwalem. Czas pomiędzy tymi dwoma wydarzeniami wypełniać będą koncerty jazzowe, odbywające się w różnych ośrodkach kultury na terenie całego województwa podkarpackiego tj. w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Gminnym Ośrodku Kultury i Biblioteki w Krasnem, Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk w Giedlarowej, Ośrodku Kultury w Wiśniowej, Gminnym Ośrodku Kultury w Iwoniczu Zdroju, Ośrodku Kultury w Nowej Sarzynie, Centrum Dziedzictwa Kulturowego i Informacji Turystycznej w Tyczynie, Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu.

Facebook Google+ Twitter

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Podkarpacka Jesień Jazzowa , Anna Serafińska

Reklama
Reklama