Inauguracja "Kwadratu Kultury" odwołana

fot. Rafał / RESinet.pl
Reklama

W związku z czarnymi chmurami jakie pojawiły się nad nowym miejscem kultury w Rzeszowie, inauguracja instalacji pn. Kwadrat Kultury została odwołana. Oświadczenie w tej sprawie wydała Fundacja Rzeszowska, odpowiedzialna za realizację projektu w Rzeszowie.

„Przestrzeń kwadratowa” aut. Jakuba Szczęsnego w Rzeszowie powstała z naszej inicjatywy. Od początku jej planowania kierowaliśmy się czystą intencją zaangażowania rzeszowskiej społeczności w aktywność kulturalną i chęcią wprowadzania pozytywnych zmian do przestrzeni miejskiej i społecznej.” – informuje Fundacja w wydanym oświadczeniu.

Przypomnijmy, iż przestrzeń, o której mowa, powstała w ramach programu Lechstarter, w którym to miasto Rzeszów zajęło 3 miejsce. Kwadrat Kultury, bo taką nazwę zyskało to miejsce, zlokalizowano w rejonie elektrowni wodnej nad Wisłokiem. Oficjalna inauguracja miała odbyć się 31 sierpnia jednak z powodu komplikacji otwarcie zostało odwołane.

Reklama

Jak się okazało, instalacja została zamontowana na terenach nie należących do miasta, co poskutkowało tym, że właściciel terenu (Hartbex) postawił płot i zagrodził wejście. Obecnie Fundacja wspólnie z miastem szuka optymalnego rozwiązania sytuacji. Miasto chce zamieć się działkami z deweloperem, o czym debatować będą radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

„Niestety zanim właściciele działek tj. Urząd Miasta Rzeszów oraz Hartbex Sp. z o.o. dojdą do porozumienia, bądź też wspólnie z Urzędem Miasta znajdziemy inne rozwiązanie zw. z zapewnieniem dostępu do Instalacji LECHSTARTERA szerokiej publiczności, zmuszeni jesteśmy odwołać imprezę inauguracyjnej zaplanowaną na dzień 31.08.2019 r. w otoczeniu instalacji społeczno-publicznej „Przestrzeń Kwadratowa”, na terenie miejskim określanym przez nas „Kwadratem Kultury” w lokalizacji nad Wisłokiem.” – czytamy w oświadczeniu Fundacji.

Jak na razie nie wiadomo kiedy Przestrzeń Kwadratowa zacznie funkcjonować. „Mimo zaistniałej sytuacji, wierzymy, że w oddolnych inicjatywach społecznych jest siła, która może mieć realny, pozytywny wpływ na miejską rzeczywistość i otoczenie. O dalszych krokach związanych z funkcjonowaniem „Przestrzeni Kwadratowej” dla Rzeszowian będziemy Państwa na bieżąco informowali.”

Reklama

 

Facebook Google+ Twitter
Reklama

Komentarze

Zaloguj się aby móc dodawać komentarze

Tagi: Kwadrat Kultury

Dzisiaj, 14.12.2019
Jutro, 15.12.2019
Pojutrze, 16.12.2019
Wtorek, 17.12.2019
Reklama
Reklama